Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elif Pamir

15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 07:48
Londra'da Yine Patlama

Şu sıralarda Londra Warren Street İstasyonunda çivilerden yapılmış bir bomba olduğu sanılan bir patlama gerçekleşti. Polis kaynakları Doğu Londra ' da bir otobüste de patlama olduğu haberi veriliyor. Henüz net bir bilgi verilmemekle birlikte 3 istasyonun kapatıldığı şu anda NTV de yayınlanıyor...

serhate
15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 08:55

Nasıl ki İngilizlere göre Türkiye'deki terör eylemleri "PKK teröristleri" tarafından değil "PKK milisleri" tarafından gerçekleştirilmektedir , muhtemelen Londra'daki olaylar da "el-Kaide milislerinin" işidir.
İngiliz devleti de ,ABD'nin bize dediği gibi bu "milislerle" "sınırları dahilinde" her türlü mücadeleyi yapabilir.
Patlamaların Türklerin yaşadığı bölgeye yakın gerçekleştiği söyleniyor. Umarım Türklerden zarar gören olmamıştır.

sipahi
15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 09:02

su anda rtl-5 tv'sinden canlı yayın seyrediyor(d)um,
ser veriyorlar sır vermiyorlar.
bizim tv ve basın yayın umarim örnek alır.
anladığım kadarıyla küçük patlamalar, 1 yaralı var.

Burç

15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 10:49

PKK ile karşılaştırma adeti var ama El Kaide'nin hiç bir ülkeyi bölme amacı yok.
Nitekim bu El Kaide'nin ne istediği de tümüyle meçhul.

Mantıken bu eylemlerin bir tek amacı olabilir :
zayıf beyinlere müslümanları öcü gösterip, islam eşittir terör pompalaması yapmak...

ademfener

15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 12:44

Ya bu El kaide nasıl bir örgüt? Nasıl bir yapılanması var? Merkez binası neresi? Kimlerden olşuyor? Kaç çalışanı var? Yani dünyanın en gizili örgütleri bile biliniyor nerde, nasıl ve kinlerden oluştuğu bunun bilinmemesi biraz tuhaf...Belki Usame bin ladin yüzünü ve kimliğini değiştirmiş bi yerlerde yaşıyordur rahat içinde...kim bilir?

Elif Pamir

15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 13:39

Ben bu örgütü hep haberlerde "saldırıyı henüz üstlenen olmadı" cümlesinden sonra duyuyorum. Bişeyler olsa da üstlensek diye bekleyen adamlar topluluğu mudur, yoksa çok faal bir terörist grup mudur anlayamadım. Eğer 2.si ise Burç'un da sorduğu gibi ne istiyorlar, amaç kimi bölmek, nerede yapılanmak v.s. ..... ?

kemalsoylemez

15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 15:51

Türkiye'de en ufak bir patlama olsa, bütün Avrupa ülkeleri
Türkiye'ye gidecek vatandaşlarını terör konusunda uyarıyor.

İngiltere'de yer yerinden oynuyor, neden kimse vatandaşlarını uyarmıyor?

semsettin79
15 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 16:37

ben Al-Qaidanin sanildigi kadar "professionel" oldugunu düsünmüyorum. bir sinonim oldu artik. Unutmamak gerek ki, dünyada sadece bir tane (sözde) Islam icin savasan örgüt mevcut degil. Bunlarin arasinda da o kadar iyi ag olduguna inanmiyorum, ki bazi örgütler zaten felsefe olarak birbirleriyle rakipler. Bin Ladin ve Qaida artik cok fazla abartiliyor. Ama amerikan hükümeti o kadar güzel marketing yapmis ki, bütün dünya bunu yutmus neredeyse, özellikle amerikan halki. sanki bir homogen düsman grubu varmis gibi.

Not: umarim sadece türk vatandaslarimiz degil, kimse zarar görmemistir. sonucta dünyanin neresinde olursa olsun, mahsum insanlara zarar vermek en adi seydir.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET