Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir Altıeylül Kavşağı
123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 09 Eyl 2016, 14:12
Balıkesir Altıeylül Kavşağı

Devlet Hastanesi kavşağının bitmesi ile birlikte Altıeylül Kavşağının düzenleme çalışmaları başlayacak. Düzenleme diyorum çünkü burada bir batçık viyadük tarzı bir şey olmayacak. Sadece ışıklar kaldırılıp dönel kavşak haline getirilecek. Bu da şehir trafiğine yarayacak mı yoksa keşmekeş haline mi gelecek bekleyip göreceğiz.

Proje görseli:

Mevcut hali (yarım dönel kavşak):

(+)

Mustafa Taşlı

1 yıl önce - Cum 09 Eyl 2016, 14:20

Eğer batçık yapmazlarsa trafiğe faydası olmaz, sadece görünüm değişir. Ama batçık yapmaları da çok kolay olmaz o kavşakta.

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 09 Eyl 2016, 14:23

Oraya batçık yapmaları mümkün değil hem Hastane kavşağı yakın hem de dere yatağı çok yakın.

ivenrec
1 yıl önce - Cum 09 Eyl 2016, 15:10

Bursa yönüne gidecekler bu kavşaktan dönecek orası kesin heralde, bu durumda burada trafik sıkışıklığı yaşanacaktır. Nüfus arttıkça ileride Bursa/Istanbul gibi trafik sorunlarını beraberinde getirebilir. Yinede projenin hayırlı olmasını diliyorum.

EDİT: Bu dönel kavşakta ışık olmadan nasıl olacak arkadaşlar? Şehir içinden gelen ile Bursa yönüne dönecek adam çakışmayacak mı ışıksız şekilde? Biri bana anlatsın kafam karıştı.

brqmeric
1 yıl önce - Cum 09 Eyl 2016, 15:28

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

EfeSengul077
1 yıl önce - Cum 09 Eyl 2016, 16:00

Alıntı:
Oraya batçık yapmaları mümkün değil hem Hastane kavşağı yakın hem de dere yatağı çok yakın.

Kesinlikle katılıyorum, dere çok fazla yakın, yeterli alan yok, devlet hastanesi kavşağı da çok yakın. Proje hali bat-çık değil, fikirlerini değiştirmezlerse döner kavşak olacağa benziyor.

Alıntı:
Eğer batçık yapmazlarsa trafiğe faydası olmaz, sadece görünüm değişir. Ama batçık yapmaları da çok kolay olmaz o kavşakta.

Devlet hastanesi kavşağında tam olarak düzgün bir kavşak yoktu, aynı şekilde altıeylül kavşağında da şuanda düzgün bir kavşakımsı bir şey yok en azından düzenlenmiş olur hiç değilse ama trafiğe de katkısı olacaktır mutemelen...

Erdal Düven

1 yıl önce - Cum 09 Eyl 2016, 23:43

Arkadaşlar Altıeylül kavşağına yakın bir kavşak geçen sene yapılan Savaştepe kavşağıdır yapılan ölçümlerle Balıkesir şehir içi trafik yoğunluğu tespit edilmiştir ve Altıeylül kavşağıdır bu şekilde olması uygun görülmüş anlaşılan bu yoksa gereksiz yere para harcamak olur ilerleyen yıllarda ne olur bilinmez ama şu an için trafik ışıkları kaldırılsa bile eğer sürücüler kurallara uyarsa bir sıkıntı olmaz tabi bu ülkemiz koşullarında zor ama halkımızda buna alışmalıdır sonuçta battı çıktı yada köprülü kavşaklar her yere yapılamıyor koşullar uygun olmadığı için dediğim gibi bu kavşagımızda tek sıkıntı gerçi Balıkesir merkezdeki asıl sıkıntı hemzemin tren geçitleridir doğum evi kavşağından numuneler alınmıştı burası için trafiği üstten vermeyi düşünüyorlar mesela agır bakım tarafı içinde böyle bir durum söz konusu olabilir diye düşünüyorum

Berktuğ
site denetçisi

1 yıl önce - Pzr 11 Eyl 2016, 23:59

Altıeylül Kavşağının Mevcut Durumu:

(+)

(+)

Erdal Düven

1 yıl önce - Pzr 09 Ekm 2016, 00:28

Büyükşehir Belediyesi seçildiğinde 2014 martında aşağıdaki resimde olduğu gibi proje sunmuştu ama benzerini şuanda hastane kavşağına uygulanıyor bildiğiniz üzere şimdiki yapılacak olan Altıeylül kavşağı talebi karşılamayacak gibi duruyor aslında aşağıdaki gibi bir köprü ile yeni yapılacak istasyon battı çıktı projesine bağlanırsa süper olur tabiki bu fikir sadece yapılabilirse çok güzel olur direk bir şekilde trafik hükümet kavşağına kadar kesintisiz bir şekilde gelir diye düşünüyorum

ahmet sert

1 yıl önce - Sal 22 Ksm 2016, 21:33

Yakında bu projeye de başlanılır.Bu projenin tam anlamıyla hayata geçmesi Hastane Kavşağının da tam olarak işlemesi için büyük önem taşıyor.Aslında; Bu dalçık, dönel kavşak, köprülü kavşak projeleri bile Balıkesir'in kısa zamanda ne kadar yol aldığının en somut kanıtları.Daha iki yıl önce bir tane bu şekilde proje yokken, bakın şimdi bir kavşak projesinden diğerine atlaya atlaya yorum yapıyoruz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara