Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
beratdemir
2 yıl önce - Pts 05 Eyl 2016, 17:14
Sivas Katmeri Coğrafi İşaret Almalı
Sivas katmeri, son zamanlarda ulusal marketlerde Sivas Katmeri adı altında satılmakta ve giderek yaygınlaşmaktadır. Ancak ulusal marketlerdeki satılan Sivas katmerinin üzerindeki etiketlere bakıldığında farklı illerde üretiminin yapıldığı görülmektedir. Sivas katmerine acilen coğrafi işaret alınarak Sivas adına tescillenmeli ve Sivasa özgü bu katmerin Sivas'ta üretiminin yapılarak ulusal zincir marketlere verilmesi gerekmektedir.


zadeomer

2 yıl önce - Pts 05 Eyl 2016, 18:59

daha geniş açılı fotoğrafını ve nasıl yapıldığını içinde neler olduğu falan belirtseniz daha iyi anlaşılabilir

A.B.ÜNVER
2 yıl önce - Sal 06 Eyl 2016, 08:45

Kesinlikle haklısınız berat bey. Ankara'da da pek çok yerde görüyorum. Hatta bazılarına Sivas katmeri değil sadece katmer diye isim verilmiş. Bu değerimize önce yetkililer olmak üzere hepimiz sahip çıkmalıyız.midfielder7
2 yıl önce - Pzr 02 Ekm 2016, 11:29

geçen bir markette gördüm aldım sivas katmeri olarak satılıyor ama tadı maalesef tutmamış başka ilde görünce sevindim ama tad olarak alakası yok

Cemoli D18
2 yıl önce - Pzr 02 Ekm 2016, 11:34

Malatya'cı bir pideci var, buna benziyor yaptıkları

mehmet karakas7
1 yıl önce - Cum 14 Tem 2017, 19:47

Başka şehirler kendilerine has değerlerini fotoğraflıyorlar ama biz ülkemizde tanınan katmerimizin şöyle bir güzel fotoğrafını çekmemişiz , yazıklar olsun bize.
haydi yiğidolar bu sayfamızda katmerimizin reklamını yapalım bolca fotolarını çekip sayfamızı süsleyelim
saygılar bütün yiğidolara.yavuz5858
1 yıl önce - Pts 17 Tem 2017, 15:05yavuz5858
1 yıl önce - Pts 17 Tem 2017, 15:07beratdemir
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 20:26

Sivas Katmeri Tescil Yolunda

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, Sivas katmerinin coğrafi işaret olarak tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuruda bulunduklarını bildirdi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, Sivas katmerinin coğrafi işaret olarak tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuruda bulunduklarını bildirdi.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, Sivas'a özgü yöresel lezzetlerin markalaştırılması amacıyla girişimlerini sürdürdüklerini, Sivas köftesinden sonra Sivas katmerini de tescillendirmek istediklerini belirtti.

Türkiye'deki kalabalık nüfusuyla bilinen Sivas'ta özellikle yaz aylarında memleketlerini ziyarete gelen Sivaslıların büyük ilgi gösterdiği katmerin coğrafi işaret olarak tescillenmesi için Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuruda bulunduklarını aktaran Osman Yıldırım, şunları kaydetti:

"Daha önce Sivas köftemizin patentini almıştık. Köftemizi markalaştırdık. Şimdi de Sivas katmeri, peskutan çorbası, pezik turşusu olarak 3 ürünümüz için de müracaat ettik. Sivas katmeri en fazla tüketilen ürünlerimizden. Sivasımızın değerlerini gelecek nesillere aktarmak için ve korumak için STSO olarak yöresel değerlerimizi tescillendiriyoruz. Önümüzdeki günler içerisinde başvurumuz onaylanacak. Bizler bu tadı ve lezzeti koruyarak, gelecek nesillere aktaracağız."cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET