Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
kms2009

1 yıl önce - Pts 05 Eyl 2016, 11:22
KAMEK - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kursları

KAHRAMANMARAŞ MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI (KAMEK)

Kurslarımız vatandaşlarımızın mesleki ve sanat bilgilerini geliştirmelerine, gelir elde etmelerine ve iş sahibi olmalarına da katkıda bulunmak amacıyla hizmet vermektedir.

Kurs merkezlerinde;

İnsanımız kendisini geliştirmekte
Bir meslek ya da sanat öğrenmekte,
Yeteneklerini keşfetme imkânına kavuşmakta,
İhtiyaç duyulan alanlarda mesleki kurslar düzenlenerek şehrimizdeki kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesine katkı sağlanmakta.
Hobi amaçlı kurslarla boş zamanlarını da değerlendirebilmektedirler.
Eğitimlerimizin Hedefi:

Kahramanmaraş İlinde yaşayan 15 yaşın üzerindeki hemşehrilerimizi;
Mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirerek meslek ve beceri sahibi olmalarını sağlamak.
Endüstrileşmenin ihtiyacı olan kalifiye elemanları yetiştirerek ülke sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak.
Kaybolmaya yüz tutan sanatlarımızı canlandırmak.
Kültürel ve sosyal gelişmelerine katkıda bulunmak.
Bireyleri pasif tüketici olmaktan çıkarıp aktif üretici kılmak.
Eğitimlerimizin Hedef Kitlesi:

İlköğretim yaşını geçmiş herhangi bir mesleki eğitim almamışlar.
Mesleğinde ilerlemek isteyenler.
Meslek değiştirmek isteyenler.
Yeni bir sanat, beceri, hobi edinmek isteyenler.
Yönetim Şeması:

KMBB Başkanı - Fatih Mehmet ERKOÇ
KMBB Genel Sekreteri - İbrahim ULAŞ
KMBB Genel Sekreter Yardımcısı - Züver ÇETİNKAYA
KMBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı (V.) - Züver ÇETİNKAYA
KMBB Mesleki Eğitim Şube Müdürü (V.) - Mustafa Tuncer OKUMUŞ

BRANŞLAR

Ahşap Boyama Eğitimi
Ebru Eğitimi
Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama
İşaret Dili
Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik
Osmanlı Türkçesi
Yazarlık Atölyesi
Takı Tasarımı
Ritim Eğitimi
Bağlama Eğitimi
Türk Halk Müziği Korosu
Türk Tasavvuf Müziği Korosu
Türk Musikisi Korosu
Drama Eğitimi
Kanun Eğitimi
Keman Eğitimi
Klarnet Eğitimi
Ney Eğitimi
Türk Halk Oyunları
Ud Eğitimi
Tiyatro Eğitimi
Minyatür Eğitimi
Çini Sanatı Eğitimi
Resim Sanatı Eğitimi
Karakalem Eğitimi
Tezhip Eğitimi
İngilizce Dil Eğitimi
Kağıt Rölyef Eğitimi
Alüminyum Folyo Eğitimi
Aşçılık Eğitimi
Stilistlik Eğitimi

Kurs Merkezleri

Necip Fazıl KISAKÜREK Kültür Merkezi:

Ahşap Boyama Eğitimi - Ebru Eğitimi - Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama - İşaret Dili - Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik - Osmanlı Türkçesi - Yazarlık Atölyesi - Takı Tasarımı - Ritim Eğitimi - Bağlama Eğitimi - Türk Halk Müziği Korosu - Türk Tasavvuf Müziği Korosu - Türk Musikisi Korosu - Drama Eğitimi - Kanun Eğitimi - Keman Eğitimi - Klarnet Eğitimi - Ney Eğitimi - Türk Halk Oyunları - Ud Eğitimi - Tiyatro Eğitimi - Minyatür Eğitimi - Çini Sanatı Eğitimi - Resim Sanatı Eğitimi - Karakalem Eğitimi - Tezhip Eğitimi - İngilizce Dil Eğitimi - Kağıt Rölyef Eğitimi - Alüminyum Folyo Eğitimi - Aşçılık Eğitimi - Stilistlik Eğitimi

Özel İdare Kurs Merkezi:
Konfeksiyon (düz dikiş makineci) - Kuaförlük - Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama - Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik - Bilgisayar - Autocad - Corel Draw - Osmanlı Türkçesi - -Ney - Ud - Keman - Bağlama

Aşçılık Kurs Merkezi:
Aşçı Yardımcılığı - Servis Elemanlığı

Afşin Kurs Merkezi:
KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik - Osmanlı Türkçesi

Elbistan Kurs Merkezi:
KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik - Osmanlı Türkçesi

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler bu kurslardan faydalanabilir?

15 Yaş üzeri, İşini ve mesleğini değiştirmek isteyen veya kendisini mesleğinde geliştirmek isteyen bireyleri, sanat eğitimi almak isteyen bireyleri kapsamaktadır.

Kurs için bir ücret ödemen gerekiyor mu?

Hayır. Kurslar için herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Kursa katılana ayrıca bir ücret verilmemektedir.

Hangi Eğitimler veriliyor?

Belediyemiz web sitesinde ulaşılabilecek mevcut kurslarımızla birlikte zamanla ihtiyaca göre yeni açılan kurslarda eğitim verilmekte ve bu kurslar kayıt dönemlerinde basın yayın yolu ile halka duyulmaktadır.

Eğitim Süreleri ne kadar?

Verilecek eğitim konusuna ve alacağınız modüle göre değişmektedir. Eğitimin süresi ile ilgili kayıt esnasında bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Sonunda Belge veriliyor mu? Sertifikasyon sistemi var mı?

Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belge verilecektir. Eğitimi başarı ile tamamlayanlara Sertifika veya katılım belgesi düzenlenmektedir.

Eğitim Sonunda İş garantisi var mı?

Eğitim sonunda katılımcılara iş garantisi verilmemektedir. Ücretsiz kurslarımıza başvurarak iş bulma fırsatınızı artırabilir yada bireysel çalışmalar yapabilirsiniz.

Kendime en uygun kursu nerede nasıl alabilirim?

Büyükşehir Belediyemiz İnternet Sitesinden duyurular bölümünden hangi tarihte hangi kursların açılacağı yayınlanacaktır. Ya da İletişim bölümümüzden Müdürlüğümüze ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İletişim

Adres:

Nezip Fazıl KISAKÜREK Kültür Merkezi
Oniki Şubat/KAHRAMANMARAŞ

Telefon:

(344) 215 40 40

Web:

http://kamek.kahramanmaras.bel.tr

En son kms2009 tarafından Pts 05 Eyl 2016, 11:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kms2009

1 yıl önce - Pts 05 Eyl 2016, 11:28

KAHRAMANMARAŞ AŞÇI ÇIRAKLIĞI KURSU BAŞLIYOR

Kurs
Etkinlik tarihi:
Pazartesi, 05 Eylül 2016 - 08:00 to Salı, 20 Eylül 2016 - 20:00
Yer:
Necip Fazıl KISAKÜREK Kültür Merkezi
http://kahramanmaras.bel.tr/etkinlik/asci-cirakli ...u-basliyor

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAHRAMANMARAŞ OSMANLICA KUR'AN-I KERİM KURSU BAŞLIYOR

Kurs
Etkinlik tarihi:
Yer:

http://kahramanmaras.bel.tr/etkinlik/osmanlica-ku ...u-basliyor

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAHRAMANMARAŞ YAZARLIK ATÖLYESİ KURSU BAŞLIYOR

Kurs
Etkinlik tarihi:
Yer:

kms2009

1 yıl önce - Pts 26 Eyl 2016, 16:17

Engellilere Özel Takı Tasarım ve Resim Kursları...
Kurs Etkinlik tarihi:
Cuma, 23 Eylül 2016 - 08:00 to Cuma, 30 Eylül 2016 - 17:00
Yer:
Hayrullah Mahallesi Ali Sezai Efendi Caddesi - Kültür Park

------------------------------------------------------------------------------------------

Ney, Bağlama, Ud, Keman, Kanun, Klarnet, Ritim, Takı Tasarımı, Bilgisayar, Kuaförlük, Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama Kursları Başlıyor...

Kurs Etkinlik tarihi:
Yer:
Özel İdare İş Merkezi 3.Kat

------------------------------------------------------------------------------------------

Ebru, Minyatür, Stilistik, Resim(Yağlı Boya) ve Ahşap Boyama Kursları Başlıyor...
Kurs Etkinlik tarihi:
Yer:

--------------------------------------------------------------------------------------------
Ney, Keman, Bağlama, Ud, Türk Halk Oyunları, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği Korosu Kursları Başlıyor...
Kurs Etkinlik tarihi:
Yer:

kms2009

1 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2016, 15:19

Kahramanmaraş Mesleki Eğitim Merkezi AutoCAD kursu başlıyor

Kayıt Merkezi: Özel İdare İş Merkezi 3.Kat

kms2009

1 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2016, 11:19

ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN
Bilgisayar Kursu

kms2009

1 yıl önce - Prş 29 Arl 2016, 13:55

KAMEK - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kursları

Suriyeli Kardeşlerimiz İçin
Türkçe Okuma Yazma Kursu BAŞLIYOR !

Yer: Özel İdare İş Merkezi 3.Kat

shnsz
1 yıl önce - Cum 30 Arl 2016, 13:58

adam akıllı bir kurs açsalar ne güzel olurdu

Vural Demir
1 yıl önce - Cum 10 Mar 2017, 14:09
BÜYÜKŞEHİR’DEN 9. KİŞİSEL RESİM SERGİSİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin KAMEK kursları bünyesinde gerçekleştirdiği 9. Kişisel Resim Sergisi açıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Abdulkadir Kırmacı, Hukuk Müşaviri Av. Ali Bolat, Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş,Emlak ve İstimlak Şube Müdürü Abdurrahman İslamoğlu, Kadınve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran, Kütüphaneler Şube Müdürü Serdar Yakar, Kültür ve Turizm Şube Müdürü Mustafa Semerci, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü İbrahim Altun, Sivil Toplum Kuruluşları Koordinasyon Şube Müdürü Yaşar Kaymak,İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürü Necati Kahveci, ile kursiyerler katıldılar.

KAMEK Resim Kurslarına katılarak KursHocası Ümit Parsıl koordinatörlüğünde kişisel resim sergisini açan Serpil İslamoğlu kendi yaptığı 32 eseri sergiledi.

Resim Sergisi açılışı öncesinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Serap İslamoğlu’na bir plaket takdim ederek, başarılarının devamını diledi.

Sergi açılışı sonrası bir açıklama yapan Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş; “KAMEK Kurslarımız bünyesinde kursiyerlerimizn yaptığı resimlerin bugün 9. Kişisel Resim Sergisini açtık. Resim sergimiz 11 art Cumartesi günü de açık olacak. Önümüzdeki hafta sonunda ise karma resim sergimiz olacak tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

İlk defa kişisel resim sergisi açmanın heyecanını yaşayan Serpil İslamoğlu ise yaptığı konuşmada: “Resime karşı bir merakım vardır. KAMEK bünyesinde resim kursu açılacağını öğrendiğimde hemen kaydımı yaptırdım ve kursa başladım. Ümit Parsıl Hocamın teşviki ile de bu kişisel sergiyi oluşturdum. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere bizlere imkan tanıyan KAMEK ailesine ve sergimize teşrif eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

http://kahramanmaras.bel.tr/haber/2017/03/10/buyu ...im-sergisi

tebrik ederim

YolcuMustafa
1 yıl önce - Cmt 03 Hzr 2017, 12:04

Kamek ile ilgili bir duyuru da ben yapmak istiyorum. Okulların kapanması ile birlikte bu yıl çocuklar içinde Genç Kamek adı altında eğitim verilecek olup, kayıtlar 5-23 Haziran tarihlerinde gerçekleşecektir.

Vural Demir
10 ay önce - Çrş 06 Eyl 2017, 22:44
KAMEK KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI

(+)

(+)

Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları halka hizmet vermeye devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde (KAMEK) Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kurslarının kayıtları başladı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezindeki kurs merkezinde 5-22 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt yapılacak olan Kamek kursları; Yazarlık Atölyesi, Aşçı Yardımcılığı, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Halk Oyunları, Bağlama, Ahşap Boyama, Resim(Yağlı Boya), Kur’an-ı Kerim ve Osmanlıca alanlarında ücretsiz olarak halka hizmet verecek.

Özel İdare İş Merkezinde kurs merkezinde 5-22 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt yapılacak olan Kamek kursları; Yönetici Asistanlığı, Pastacı Çırağı, Osmanlıca, Kanun, Keman, Kuaförlük, Klarnet, Dış Ticaret, Bağlama, Ritim(Bendir),Ney, Ud ve Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama alanlarında kayıt yaptıran kursiyerlere ücretsiz olarak kurs verilecek.

https://kahramanmaras.bel.tr/haber/2017/09/06/kam ...ar-basladi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET