Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Anıl 95
3 yıl önce - Prş 01 Eyl 2016, 21:24
İzmir Menemen Gölpark (Ege Bölgesi'nin En Kapsamlı Rekreasyon Alanı)

İzmir’in ilki olma özelliğine sahip Gölpark Menemen yarın düzenlenecek görkemli törenle kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yarın hizmete girecek Gölpark’ta basın mensuplarını ağırlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, gurur projesiyle ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. Belediyenin kendi öz kaynakları ile hayata geçirilen proje hakkında açıklamada bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin şunları dile getirdi: “Görev sürem içerisinde ilçemize çok önemli katkılar koyduğumuzu ve önemli işler yaptığımızı düşünüyoruz. Büyüyen ve gelişen bir ilçedeyiz. 1999 yılında göreve ilk seçildiğimde ilçe nüfusumuz 99 binken, bu rakam şimdi 169 bine çıktı. Yeni bağlanan belde ve köylerle birlikte daha geniş bir alana hizmet veriyoruz ve zorlanıyoruz. 2004 yılında çıkan Büyükşehir Yasası ve 2014 yılında çıkan Bütünşehir Yasası ile birlikte yetkilerimiz ve kaynaklarımız da sınırlandı. Bu iki yasa çıkmadan önce kaynaklarımız artacak, hizmetlerimiz daha kolay olacak şeklinde değerlendirmeler yapılırken, ben aksini belirtip özgürlük elden gidiyor demiştim. Bir süre sonra haklı çıktığımız da görüldü. Bütçelerimiz birebir oranında düştü. Ve Tüm belediye başkanlarımız bundan muzdarip. Belediyelerimiz daraltılan bu bütçelerle zor işler yapıyor. 150 milyon lira bütçe yapabilecekken, geçtiğimiz yıl 66 milyon lira yapabildik. Çok daha iyisini yapabilirdik. Belediyemiz elindeki bu bütçeyle bu projeyi, bu tesisi yaratmanın gurunu yaşıyor. Burayı sadece Tahir Şahin olarak ben bitirmedim. İşçilerimiz de dahil olmak üzere, tüm belediyemizin burada eşit katkısı vardır. Belediye ailesindeki tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

TAHMİNİ PROJE BEDELİ 12 MİLYON LİRA

Tahir Şahin, ihale etmeden oluşturulan rekreasyon alanını belediyenin öz kaynakları ile hayata geçirdiklerinin altını çizerek, “Projenin maliyetini tam olarak hesaplamadık. Yakında bunun maliyetini de ortaya koymaya çalışacağız. Her dakikasında projenin içerisinde oldum. Yaklaşık 11-12 milyon liraya mal olduğunu tahmin ediyorum. Eğer ihale etseydik maliyet 40 milyon lira olurdu. Devletin milletin parasını korumanın hazzını yaşıyoruz” dedi.

GÖLPARK MENEMEN’DE NELER VAR?

Toplam 170 bin metrekareyi bulan kapalı rekreasyon alanında 27 bin metrekarelik doğal gölet alanı, 3 bin kişilik amfi tiyatro ve kır düğün salonu, 2 adet kafeterya, 500 araçlık otopark, 25 bin metrekarelik alanda kurulu 93 türden bini aşkın hayvanı barındıran hayvanat bahçesi bulunuyor. Bin 500 metrekarelik su kuşları alanına ev sahipliği yapan Gölpark Menemen’de ayrıca, el işleri çarşısı ve yöresel pazarlar, Gokart pisti bin 759 metrelik ücretsiz bisiklet parkuru,750 metrelik mini tren ve yürüyüş parkuru, yapay kayalarla oluşturulan şelaleler, seyir terasları, lunapark, toplam 5 bin metrekarelik kapalı fuar alanı, deniz bisikleti ve hobi balıkçılığı imkanı ile futbol, basketbol sahaları ve tenis kortları bulunuyor.

Güzel kapsamlı bir rekreasyon alanı daha kente kazandırıldı emeği geçenlere teşekkürler.
Hayırlı olsun

mahmut11
3 yıl önce - Prş 01 Eyl 2016, 21:27

maşallah. Menemen belediyesi güzel bir iş çıkartmış.

neresinde acaba. gelip fotolayalım..

"alkolün" olmaması da güzel bir hareket...

Anıl 95
3 yıl önce - Prş 01 Eyl 2016, 21:36

80. Yıl caddesinin yanında kalıyor alan

Misafir a6a

3 yıl önce - Prş 01 Eyl 2016, 22:06

izmirde boyle projelere ihtiyaç var. Bornova aşık veysel rekreasyon alanından sonra İzmirde yapılan 2.onemli rekreasyon alanı bu projelerin çogalması gerekiyor artık.

Misafir db6

3 yıl önce - Cum 02 Eyl 2016, 20:55

açıldı mı ?

mahmut11
3 yıl önce - Cmt 03 Eyl 2016, 14:58

Açıldı..

sosyalci35
3 yıl önce - Pzr 04 Eyl 2016, 00:47

Yalnız muhit biraz tehlikeli.Hemen yanında asarlık gölcük mahallesi var.

Anıl 95
3 yıl önce - Sal 06 Eyl 2016, 00:46

Gokart pistini merak ediyorum buranın Menemen tarafını fazla bilmiyorum İzban istasyonundan aktarma yapmak gerekiyor mu acaba gitmek için?

Misafir 0f2

3 yıl önce - Sal 27 Eyl 2016, 14:37

Giden birileri var mı buraya acaba nasıl bir yer? foto atabilirlerse seviniriz

Anıl 95
1 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2018, 18:17

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet