Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Vural Demir
2 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2016, 14:13
Kahramanmaraş - Yeni Güney Çevre yolu

KAHRAMANMARAŞIMIZ DA PLANLANAN GÜNEY ÇEVRE YOLU
İstanbul da bugün açılacak olan #Yavuz #Sultan #Selim Köprümüz İstanbul için Nasıl ki olmazsa olmaz ise
Kahramanmaraş'ımız içinde Güney Çevre Yolu ve bağlantı #Köprülerimiz de aynı şekilde hayati bir durum.
NEDEN;
Kahramanmaraş'a Adana ,Gaziantep ve Adıyaman güzerğahlardan gelip Kayseri istikametine günde 8 bin ile 10bin civarı araç geçmektedir.

Burada bir duruma dikkatlerinizi çekmek isterim

Türkoğlu ilçemizde devam eden Lojistik Üs bir yıl içerisinde bitmesi halinde ,
Göksun tünellerinin faaliyete alınması ,yol çalışmalarının da bitişiyle
Kayseri güzerğahında günlük geçmesi hedeflenen araç sayısı 20bin ile 25 bin civarıdır.

Bu araçların epeyce bir kısmınında Lojistik Üs nedeniyle Ağır tonaj araç olması da KAÇINILMAZ'dır.
Bu çevre yolunun yapılmaması halinde trafikte çıkmaz bir durum olacaktır.
Ayrıca yapılan , inşaası devam eden ve yapılacak köprülü kavşaklarda bu duruma çare olmayacaktır.
Çünkü ;halen kullandığımız yol şehir içerisinde kalmış durumda.

Güney çevre yolumuz tahmini güzerğahı

Necip Fazıl Şehir Hastahanesi civarından ,Malik Bin Ejder türbesinin Türkoğlu tarafından bir tünel ,Humaşır gölünün dağ tarafından ,Önsen çiftliği civarından ,Kurtlar Mahallesi Alt tarafından,Fatmalı Mahallesi altından,Kızıldamlar mahallisi yakınından 800 metrelik bir köprü ile Kavlaklı Mahallesi Batı'sından ,Bulutoğlu Mahallesinden ,Yeni Kayseri yoluna bağlanması hedefleniyor.

Bağlantı yolları;

1 : Sümbüllü dere Binevler bağlantı yolu altından Deliçay köprüsü civarından bir köprü ile Önsen çiftliğinden Yeşilyöre güzerğahı na devam eden bağlantı yolu.

2 : Cüceli Mahallemizden Avşar Mahallesi tarafına bir köprü ile kılavuzlu tarafına bir bağlantı yolu.

#Gelecekte
#Batı mahallelerimizi 200 bin kişilik yeni bir yerleşim yeri
ve Şehir BEKLİYOR
.

Kahramanmaraş'ımızın Üst kodları,
Pazarcık,
Türkoğlu

ve
Tüm Batı Mahallelerimizin
gelecekte su sorunu yaşamaması içinse

#KISIK barajının yapılması planlanıyor
Allah Devletimize Milletimize Zeval Vermesin.

Kahramanmaraş'ımızın gelecek'te olmazsa olmaz projesi
GÜNEY ÇEVRE YOLU

(+)

bu haritada gösterilen yol güzergahı sizce mantıklı mı 10 yıl sonra yine şehir içinde kalacak .

Sanayi kavşağından giriyor birde ağabeyli kavşağı birleşip hastanenin ordan çıkıyor sanırsam

Ben üstün körü çizdim ama daha aşşağından çevrelese mantıklı değilmi.Baraj çevresi yerleşime açılınca bu yukardaki haritadaki yol yine iki şehrin ortasında kalacak.Ayrıca Maraş Kuzey yerleşimi yok Batı ve güney Batı yerleşimi yoğun revize edilmesi gerekmiyormu.Çok kızıyorum inanın organize sanayi getirdiler barajın çevresine yaptılar mahvettiler diyecek hiç laf yok.

(+)

KMKİ
2 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2016, 14:27

kapıçam güzelyurt mahallesinden yani necip fazılın ordan ferhuştan karşıa gececek düzergah o şekilde kavşakları sayarsan ora çıkıyorrr

Misafir 2a8

2 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2016, 14:34

Bunlar.yeni projemi yoksa bir öngörümu

Vural Demir
2 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2016, 14:38

Alıntı:
kapıçam güzelyurt mahallesinden yani necip fazılın ordan ferhuştan karşıa gececek düzergah o şekilde kavşakları sayarsan ora çıkıyorrr

Bir 10 yıl sonra şehir içi olacak yine 200 binlik yeni şehirden bahsediyorsunuz lojistik üs 5 bin kişilik cezaevi yeni güney organize sanayi bölgesi vb çalışmalar sonucunda yine yetersiz kalacak.Revize edilip daha güneye çekilme durumu olmaz mı?

Alıntı:
Bunlar.yeni projemi yoksa bir ön görümü

Yeni proje güzergah her şey belli yapımına başlanacak Göksun yolu ve tünelleri ile birlikte açılacak.

KMKİ
2 yıl önce - Çrş 31 Ağu 2016, 14:48

yok vural abi yeni yapılan evler bile zor satılıyorrr bu plan bence gayet yeterli duruyorrrrr çok sene gecer dahaaaaaaa 10 yıl kısa bir süre binevler tarafı inşaata doymadan karşı zor gecer

Vural Demir
1 yıl önce - Çrş 28 Arl 2016, 16:59
30km lik yeni güney cevreyolu sayın vekilimiz paylaşmış

(+)

Misafir 02f

1 yıl önce - Çrş 28 Arl 2016, 19:50

Bence çok mantıklı olur. .

Vural Demir
1 yıl önce - Prş 05 Oca 2017, 15:58

Kavlaklı - Malik ejder aksu kışlası güneyi necip fazıl hastanesi arkasından antep yoluna bağlanacak.

kaynak Büyükşehir

haci usta
1 yıl önce - Prş 05 Oca 2017, 17:13

gayet guzel bi proje. daha da disardan yapilabilir miydi. bilmiyorum hangisi mantikli olurdu ama on sene sonra bu simdiki projede bahsedilen guzergahin da sehir icinde kalacagi varsayimi bana cok dogru görünmedi. on sene cok erken. daha universitenin etrafina kadar bile inemedi sehir. yamac doldu asagiya dogru yavas yavas iniyor.

üzükdügüm tek sey maras in bu kadar iyi projeleri ancak 2009dan sonra görebilmesi ondan önce dogru duzgun hicbir sey yapilamamis olmasi...simdiye kadar cok daha ilerde olabilirdik...

Vural Demir
1 yıl önce - Prş 05 Oca 2017, 17:17

Alıntı:
gayet guzel bi proje. daha da disardan yapilabilir miydi. bilmiyorum hangisi mantikli olurdu ama on sene sonra bu simdiki projede bahsedilen guzergahin da sehir icinde kalacagi varsayimi bana cok dogru görünmedi. on sene cok erken. daha universitenin etrafina kadar bile inemedi sehir. yamac doldu asagiya dogru yavas yavas iniyor.

üzükdügüm tek sey maras in bu kadar iyi projeleri ancak 2009dan sonra görebilmesi ondan önce dogru duzgun hicbir sey yapilamamis olmasi...simdiye kadar cok daha ilerde olabilirdik...

sonuna kadar hak veriyorum sanayi şehri iç-anadolu güneydoğu karadenizi birbirine bağlayan en kısa kavşak nokta 700 bine yakın merkez nüfus ve hükümete en fazla destek veren ilk 3 ilden birisi yatırımlar çok ağır geliyor saydıklarım çoktan tamamlanmış olması lazımdı.

havalimanımız
çevreyolu
stad
kayseri yolu
kavşak kavşak çalışmaları
tren

vb durumlar umarım hızlıca tamamlanır bunu Maraş fazlasıyla hakediyor.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET