Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İZair - İzmir Hava Yolları
123 ... 404142   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 1
Soner
14 yıl önce - Sal 19 Tem 2005, 19:23
İZair - İzmir Hava Yolları

İzmirli 100 işadamı tarafından kurulan İzmir Hava Yolları (İHY), seferlerine önümüzdeki yılın bahar aylarında başlamayı planlıyor.

İHY Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, havayolu şirketiyle ilgili çalışmaların bütün hızıyla sürdüğünü ve 5-7 adet uçak alımı için Paris'te düzenlenen Air Show'a gideceklerini belirtti.

10 milyon dolar sermayeyle kurulan şirketin altyapısının oluşturulduğunu ve gerekli izinler için prosedürün sürdürüldüğünü dile getiren Demirtaş, uçak alımı için de Boeing ve Airbus ile görüştüklerini kaydetti. Uçakları finansal kiralama yöntemiyle sağlayacaklarını ifade eden Demirtaş, şöyle konuştu:

''Başta 5 uçak almayı planlıyorduk. Ancak yaptığımız fizibilitelerin ardından bu sayı 7'ye çıkabilir. 13-15 faziran günleriarasında Paris'te düzenlenen Air Show Fuarı'na katılıp uçak bakacağız.Orada son kararımızı vereceğiz.''

Yılda yaklaşık 8 bin 500 sefer ile 1 milyon yolcu ve 2 bin ton kargo taşıyacak bir filo kurmayı hedeflediklerini ifade eden Demirtaş, seferlerin 2006 yılı bahar aylarında başlayacağını kaydetti. Demirtaş, İHY'nin faaliyete geçmesiyle İzmir ve çevresinin ekonomik, kültürel, turistik ve tarihi tüm değerlerinin etkili biçimde pazarlanabileceğini ve  İzmir'i, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin ikinci aktarma merkezi yapacaklarını belirtti.

...

İzmir Hava Yolları'nın ortakları arasında Arkas, Fiba Holding, Gürel Ailesi, Hüseyin Özdilek, ESBAŞ, Elda İçecek, İşbirliği Holding, İdol, İnci Holding, Nersan Grubu, Gönen Otomotiv, Başaran Ulusoy, Jak Eskinazi ve Fatih Dalan da bulunuyor.

http://www.cnnturk.com.tr/EKONOMI/haber_detay.asp ...rID=102479

Ayhan
14 yıl önce - Cum 14 Ekm 2005, 18:00

Havayollarımızın ismi İzmirways olmuş. Şirket ismi ise İzmir Hava Yolları A.Ş.
Umarım İzmir ve Türkiye için hayırlı olur. internet adresi ise www.izmirways.com. Ama site henüz aktif değil...

CAN
14 yıl önce - Cum 14 Ekm 2005, 18:10

Yıllardır İzmirlilerin direkt uçuşları olmamasını hep haksızlık olarak düşündüm.Örneğin İzmir-Ankara uçuşu yoktu kısa bir süre öncesine kadar.Önce İstanbula oradan da Ankaraya uçuyordu THY bu gerçekten çok can sıkıcı bir durum örneğin 1.20 dk. yol oluyor indi bindiler ile 3 saat...
Bir de yurtdışı için de bu kadar büyük bir şehire hiç direkt uçuş koymamışlardı bence İzmirways bu açığı kapatır diye düşünüyorum akıllıca yatırımlar ile güzel olacağı inancındayım.

Murat Tolga Karahanoğlu

14 yıl önce - Cmt 26 Ksm 2005, 12:57

Arkadaşlar İzmir Hava Yolları A.Ş. hakkında basında herhangi bir haber bulamadım.
Acaba bir hayal mi oldu? Hiç ses seda yok şu an? Belki Bursa'ya da bir faydası olur diye takip ediyorum

Bülent
14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 17:10

Alıntı:
İzmir Havayolları, Airbus ile havalanacak...

İzmir Hava Yolları (İHY) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Airbus A-319 modeli 3 uçağı, leasing şirketi olan ILFC'den (International Leasing Finance Corporation) aldıklarını bildirdi.
     Demirtaş, yaptığı açıklamada, İzmir'in dünya ile hava köprüsünü kurmak amacıyla geçen yıl İzmirli 100 işadamı tarafından kurulan İHY'nin, ilk uçaklarını leasing yoluyla alarak, uçuşlarına başlayacağını belirtti.
     Demirtaş, uzun süredir dünyanın en büyük uçak üreticileri ve sektörde faaliyet gösteren finans şirketleriyle görüşmeler yaptıklarını ifade ederek, ''Sonuçta ilk anlaşmamızı 3 adet 2005 model A 319 model Airbus uçağı için dünyanın en büyük leasing kuruluşlarından olan ILFC ile yaptık. Anlaşma, 20 Ocak 2006 Cuma günü Hollanda'da imzalandı'' dedi.
     ILFC'nin tüm dünyadaki havayolları şirketlerine sivil yolcu uçağı veren, 800'e yakın uçağın meydana getirdiği 40 milyar dolarlık portföye sahip bir dünya devi olduğunu kaydeden Ekrem Demirtaş, leasing yoluyla kiraladıkları uçakların 2005 model olduğunu, Airbus tarafından son teknolojiyle üretildiğini, menzillerinin 3090 mili bulduğunu anlattı.
     A-319 modelinin Airbus'ın bütün dünya havayolları tarafından kullanılan A-320 ailesinin en uzun menzilli ve en ileri teknolojiye sahip uçağı olduğunu dile getiren Demirtaş, ''Bu uçak İzmir'den Avrupa'nın en ucu olan İzlanda'dan, doğumuzdaki Hindistan'a kadar direkt uçuş yapabilme menziline sahip'' dedi.

''15 ŞUBAT'TA TESLİM ALIYORUZ, İLKBAHARDA UÇUYORUZ''
     ABD'de kendi isteklerine göre hazırlanan uçakların, içi ve dışı için özel tasarımlar yaptırdıklarını bildiren Demirtaş, ilk uçağı 15 Şubat'ta, diğer ikisini ise 15 Mart 2006'da teslim alacaklarını ifade etti.
     Demirtaş, ''Yurt içi ve yurtdışı uçuşlarımıza başlıyoruz. Bu üç uçak, filomuzun ilk uçakları olacak. 2006 yılı içinde uçak sayımızı en az 5'e çıkartacağız. İki adet A-320 Airbus için de görüşmelerimiz sürüyor. Her yıl yeni uçaklarla büyümeyi hedefleyen bir politikamız var. Bunun için de Airbus ve ILFC'nin yanı sıra pek çok uçak üreticisi ve finans kuruluşu ile görüşmelerimiz devam ediyor'' dedi.

EMNİYET, GÜVENLİK VE KONFOR
     İHY'de emniyet, güvenlik ve konforun her zaman için ön planda olacağını vurguladıklarını hatırlatan Demirtaş, ''Yönetim felsefesi olarak her zaman kendimizi yolcularımızın yerine koyarak, hareket ediyoruz. Artık şirketleri ön plana çıkartacak olan fiyat politikası değil, güvenlik ve kaliteye verdikleri önem olacaktır. Bu nedenle biz şirket olarak önce güvenlik ve kalite diyoruz'' dedi.
     Demirtaş, Ege'nin, İHY ile doğrudan dünyaya uçacağını kaydetti.

http://www.milliyet.com.tr/2006/01/27/son/soneko36.asp

Izmirlim35Onur
14 yıl önce - Pzr 29 Oca 2006, 19:13
Izmir air

Arkadaslar  bu  konu  gercek  ben  Turkiye  deyken  duymustum ama  yetkililere  buradan  bi  sorum  olacak  ben  yurt  disinda  New Yorkta  oturuyorum  acaba  izmir den  new  york  direkt  olarak  ucus  olacakmi   new  york  izmir  gibi  egerki  oyle bi  sey  olursa  ben  tabikide  izmir  hava  yollarini  sececegim  cunki  turk  hava  yollari  istanbul  transferli  oldugu  icin  dun  daha  turk  hava  yollari  istanbul  new  york  seferi  ile  gelmistim  bayagi  bi  bekleyis  olmustu  izmir hava  yollari  bu  konu  ile ilgili  bir  aciklama  birakirsa sevinirim  mesaj  kutum  Izmirlim35Onur   tsk.

Taner35
14 yıl önce - Pzr 29 Oca 2006, 20:33

İzmir Hava Yolları    olay bu işte,işte İzmirimin layık olduğu hizmet.İzmir için çok iyi;ancaka anlamadığım İzmir havayollarının Bursa için diğer havayolu şirketlerinden ne gibi bir farkı ve ayrıca bir farkı olabilir ki?
İzmirden direk Bursa uçuşu gibi birşey için soruyorsaa rkadaşımız bence direk uçuşlarda Bursa'dan fazla Antalya,Bodrum ve Dalaman hatları daha işlerlik kazanır ve İzmir için iyi olur.Genelde İzmir halkı bu hatları daha çok kullanır diye düşünüyorum.

Halil
14 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 00:46

Onur demiski
Alıntı:
New Yorkta  oturuyorum  acaba  izmir den  new  york  direkt  olarak  ucus  olacakmi   new  york  izmir  gibi  egerki  oyle bi  sey  olursa  ben  tabikide  izmir  hava  yollarini  sececegim

Sevgili Onur,
A319 ile Izmir'den New York'a direkt ucmak havacilik tarihinin en buyuk basarisi olur
Kisa-orta menzilli ucaklar bunlar..IHY Avrupadan ve yurt icinden tarifesiz ucacak Izmir'e.
Amerika kisa vadeleri planlari arasinda yer almiyor bildigim kadariyla..
Zaten tarifesiz sirketlerimiz Amerikaya ucmuyor malesef su anda..
Atlas jet almayi planladigi 4 motorlu A-340 ile muhtemelen ilk olcak.
Ama onlarda tahminim Istabul-New York hattini kullanirlar.
IHY nin esas amaci Avrupanin belli basli sehirlerinden Izmire direkt yolcu tasimak.

burak a.

14 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 23:02

aslında izmirden new york yönüne doğru uçan çok sayıda izmirli var.ileriki tarihlerde bu tarz birşey düşünülebilir eğer imkan olursa.çünkü uçuşta bide avrupada transfer olunca izmir-istanbul-avrupada bir şehir-amerika şeklinde oldugu için insan 1 günde 4 şehir görüp berbat hale düşebiliyor.

Bülent
14 yıl önce - Cum 03 Şub 2006, 11:41

Alıntı:
İZMİR HAVA YOLLARI, İÇ VE DIŞ HATLARDA HAFTADA 119 SEFER YAPACAK
İlk uçuş nisan ayında

85 işadamının kurduğu İz-Air, yurt içinde 5, yurt dışında da 7 kente direkt
yolcu taşıyacak

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ın öncülüğünde İzmirli 85 işadamının ortaklığı ile kurulan İzmir Hava Yolları (İz-Air) nisanda uçuşlara başlayacak. İç hatlarda 5, dış hatlarda 7 noktaya uçuş gerçekleştirecek İz Air, 2007'de 9 uçak ile 4 milyon dolar kar hedefliyor.
İzmir Hava Yolları şirketinin ortaklarına yönelik olarak yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan İHY Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kiraladıkları 3 Airbus uçağının sırasıyla 15, 28 Şubat ve 15 Mart'ta geleceğine dikkat çekerek, nisanda uçuşlara başlayacaklarını söyledi.

Ortak sayısı
Nisana kadar toplam 9 milyon dolarlık yatırım yapılacağını belirten Demirtaş, halen 85 olan ortak sayılarını da 150'ye çıkaracaklarını kaydetti. Ortak başına daha önce 150 bin dolar olan hisse bedelini ise 50 bin dolara çektiklerini kaydeden Demirtaş, şirketlerine yeni ortaklar beklediklerini açıkladı.

İlk kar seneye
2006 yılı sonuna kadar uçak sayılarının 5'e yükseleceğine dikkat çeken Demirtaş şu bilgileri verdi: "Eğer bir terslik olmazsa 2007'de para kazanmaya başlayacağız. 2007'de 9 uçakla 4 milyon dolar, 2008'de 12 uçak ile 19 milyon dolar, 2009'da 15 uçak ile 36 milyon dolar ve 2010'da ise uçak sayısı aynı kalmak kaydıyla 43 milyon dolar karlılık bekliyoruz. Şirketin Genel Müdürü olarak Serdar Cebeci'yi atadık. Fizibiliteyi dünyanın önde gelen şirketlerinden Seabury yaptı."

Uzun menzilli
Şirketin ödenmiş sermayesinin 11 milyon 277 bin YTL olduğunu, toplam sermayenin ise 15 milyon YTL olduğunu ifade eden Demirtaş, uçakların renklerinin deniz ve gök mavisi ile, gün batımının rengi olan turuncu olarak belirlediklerini söyledi.

Sektör büyüyecek
Türkiye uçuş pazarının sürekli büyüdüğünü söyleyen Demirtaş, 2005-2009 yılı arasında iç hatlarda yüzde 9, Türkiye AB pazarında yüzde 8 büyüme beklendiğini söyledi. Yeni pazara giren firmalarla sektörün daha da büyüyeceğini düşündüğünü açıklayan Demirtaş, diğer firmalarla farklı gün ve zamanlarda aynı merkezlere giderek, daha çok uçuş imkanının yaratılacağını kaydetti.

NERELERE GİDİLECEK
İç hatlar: Adana, Antalya, Dalaman, Ankara ve İstanbul. Haftada 81 gidiş dönüş yapılacak.
Dış Hatlar: Amsterdam, Atina, Frankfurt, Londra, Stuttgart, Viyana, ve Zürih. Haftada 38 gidiş dönüş gerçekleştirilecek.

Uçuş ekibi seçiliyor
Uçaklarda busines, elit ve ekonomik bölümlerinin bulunacağını açıklayan Ekrem Demirtaş, minimum masrafla yollarına devam ettiklerini kaydetti. Şubat başından itibaren şirkette kadrolu olarak çalışmalara başlandığına işaret eden Demirtaş, "İş ilanlarımızı verdik. İlk etapta 13 kaptan 15 ikinci pilot, 15 kabin amiri, 30 kabin memuru olmak üzere 73 kişilik bir uçuş ekibi oluşturacağız. Bunların seçimi yapılıyor. Genel Müdürlük binası daha önce alınan, havaalanı girişindeki yeniden düzenlenen Koparan Tesisleri'nde yer alacak" dedi.

Tunçağ çizdi
1500 metrekare alana sahip binayı Sedef Tunçağ'ın yeniden çizdiği proje ile yıkıp yeniden yapacaklarını ifade eden Demirtaş, "Burada ayrıca 50 odalık otel olacak. Bu otelde hem uçuş ekibimiz kalacak, hem de yolculara hizmet edilecek. Efes Oteli'nin karşısında da 180 metrekare zemin, 120 metrekare batar katı olan bir yer kiraladık. Bilet satışlarını burada yapacağız. Burada restaurant da yer alacak. Burada yine İzmir Hava Yolları ve Yönetim Kurulu üyelerinin ortak olduğu İzmirliler Otel Turizm A.Ş. şirketini kurduk. Bu şirkettede sermaye artırımı yaparak İHY'nin hisse payının yüzde 50'nin altına düşürerek, İHY ortakları burayada ortak olacak" şeklinde konuştu.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2006/02/03/index.php ...lum=gunluk

sayfa 1
123 ... 404142   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege