Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sivas - Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı
123 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Ömer Mete
6 yıl önce - Pts 15 Ağu 2016, 13:34
Sivas - Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı


Artan öğrenci sayısı ve şehir merkezine uzaklığı sebebiyle üniversitemize yeni bir yol bağlantısının yapılması zorunlu. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, bu ihtiyacın karşılığı.

Bulvar, Yenişehir’deki lunaparkın bulunduğu kavşaktan başlayıp Üniversite Camii’nin olduğu yere doğru uzanacak. Dikkat çekici bir özelliği, genişliği. Bir yanı park, bir yanı konut.

Bulvarın orta kısmında bir metrobüs hattı yer alacak. İlerde bu hat hafif raylı sistem için kullanılabilecek. Proje, içinde bir proje daha taşıyor. Şeridin her iki tarafında iki veya üç şeritli yol tasarlıyoruz. Yine her iki tarafta yaya ve bisiklet yolları olacak. Üniversiteye giden Taşlıdere-Kayseri Caddesi ile TOKİ İşhan güzergahı 8-9 km. Yeni açılacak Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ise 3 km olacak. Yürünebilecek mesafede!

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, üniversiteyi şehirle daha kısa yoldan, daha konforlu buluşturmakla kalmayacak, Kızılırmak sahiline daha rahat ulaşılmasını da sağlayacak.

Kaynak: samiaydın.comİçerisinde aşağıdaki köprüyü de barındıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı inşaatı resmen başlamıştır.


(+)


Çalışmalardan bir fotoğraf:

(alıntıdır)


Hayırlı olsun!


kkemal58
6 yıl önce - Pts 15 Ağu 2016, 19:09

Bugün ismet yılmaz Bulvarı'ndan geçtim çalışmalar hızlanmış rte Bulvarında. Ayrıca kardeşler mahallesinde ikinci köprünün kalıplarını da kurmuşlardı. Bağdat caddesinde çarşıya gidiş yönünü yapıma almışlar bu seferde. İnşallah bundan sonra belediyenin çalışmaları bu şekilde hızla devam eder.

Akgün5880
6 yıl önce - Pts 15 Ağu 2016, 20:34

3 gidiş 3 geliş olursa başlangıç için çok güzel olur.2017 de biter diye düşünüyorum.Şimdiden, emeği geçenlerin bilgisine ve bileğine sağlık.

osmblt58
6 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2016, 00:53

Rte bulvarindaki kopru insaati basladi mi?

Cemoli D18
6 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2016, 07:08

Hızlı başlamışlar. Güzel olur umarım.
3 şerit gidiş 3 şerit geliş olursa harika olur.beratdemir
6 yıl önce - Cum 16 Eyl 2016, 15:58


alıntıdır.


Misafir 47e

6 yıl önce - Cum 16 Eyl 2016, 16:09

Rte bulvari calismasi basladi ise, mimari yarismasi yapilan Kizilirmak koprusu insaati ve cevre yolu uzerine yapilacak olan koprusu kavsak insaati da baslar diye dusunuyorum?

beratdemir
6 yıl önce - Cum 16 Eyl 2016, 16:10

SADECE BİR BULVAR DEĞİL, GELECEK NESİLLERE MİRAS OLACAK…

“Yol medeniyettir” düsturundan hareket eden Sivas Belediyesi, şehrimizdeki yol ağına her geçen gün yenilerini ekleyerek prestijli bulvar ve caddeleri ilimize kazandırmaya devam ediyor.

Başkan Sami Aydın idaresindeki Sivas Belediyesi, şimdiye kadar yapılmamış genişlik ve çeşitli fonksiyonları içerisinde barındıran Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nı hayata geçirmek için düğmeye bastı.
(+)


İsmet Yılmaz Bulvarı, Köprüsü ve Köprülü Kavşağı’nı yaparak Cumhuriyet Üniversitesi’nin ulaşım sonunu büyük ölçüde ortadan kaldıran Belediye, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve üzerinde yer alacak olan Kızılırmak Köprüsü ile şehir-üniversite arasındaki bağı çok güçlü bir hale getirecek.

Yenişehir bölgesinden direkt üniversiteye uzanacak bulvar ile sadece bir yol değil, gelecek nesillere özgün mimarisi ile kalıcı bir eser de bırakmak isteyen Belediye, bu anlayışla yaptığı yarışma sonucunda Kızılırmak üzerine yeni bir köprü inşa edecek.

(+)


Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hummalı bir şekilde sürdürdüğü yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Aydın, Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ve ilgili birim müdürlerinden bilgi alarak çeşitli konularda talimatlar verdi.
(+)


Yapılan bulvar ile Üniversite’nin şehirle olan bağlantısını çok güçlü bir hale getireceklerini söyleyen Başkan Aydın, “Bulvarda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, raylı sistem gibi çeşitli fonksiyonları planlıyoruz. Kızılırmak üzerine de çok güzel bir köprü projemiz var. Yapım ihalesini ilkbaharda gerçekleştirmek istiyoruz. Mevcut çevre yoluyla Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın kesiştiği noktaya yapılacak köprülü kavşak çalışmasını için de Karayolları Bölge Müdürlüğü proje ihalesini yaptı. İnşallah onun da yapım ihalesi yine baharda gerçekleştirilecek. Hedefimiz 2017 yılı içerisinde köprüsü, köprülü kavşağı ve konforlu bir yoluyla bulvarımızı şehrimize kazandırmak.” dedi.
(+)


Projenin şehir trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını da kaydeden Başkan Aydın, “Bu proje hayata geçtiği zaman Bağdat Caddesi’nden Atatürk Caddesi’ne uzanan trafik yükünün büyük ölçüde azalacağını düşünüyorum. Aynı şekilde terminalden üniversiteye uzanan yolda da ciddi bir rahatlama olacak. Çünkü üniversitenin trafiği %80-%90 oranında buradan sağlanacak. Hem mesafenin kısalması, hem de yolun konforu tercih nedeni olacak.” ifadelerini kullandı.
(+)


Yapılan projelerle birlikte Sivas’ın kabuk değiştirdiğini söyleyen Başkan Aydın, “Bırakın birkaç yılı, birkaç dönemde yapılamayacak büyüklükte işleri bir dönemde inşallah tamamlamış olacağız. Hayırlı, uğurlu olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak : http://sivas.bel.tr/icerik/6/2164/sadece-bir-bulv ...lacak.aspx


beratdemir
6 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2016, 19:57

MÜLK SAHİPLERİ; “RTE BULVARI ŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR”

Sivas’ta şimdiye kadar yapılmamış genişte, raylı sistem dâhil çeşitli fonksiyonları içerisinde barındıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Üniversite ile şehir merkezinin bağlantısını çok güçlü bir hale getirmenin yanı sıra şehre büyük bir prestij kazandıracak olan bulvarda bir yandan yol açma çalışmaları devam ederken, diğer yandan da mülkiyet sahipleriyle görüşmeler yapılarak rızaları alınıyor.

Yapılacak olan bulvarın Sivas’a kazandırılacak en önemli hizmetlerden birisi olacağına inanan güzergâh üzerindeki mülkiyet sahiplerinden Hulusi Kantar, “Yapılacak olan yolu bir fırsat olarak görüyorum. Üniversiteye 100 bin insan gidip geliyor, bu yolu kullanacakları için bu bir nimet olacaktır. Ben mülkiyetimi vermiyorum diyen olursa, vebali de, mükâfatı da kendinedir. Sivas’ta böyle büyük bir yol yok. Her nimetin muhakkak bir külfeti olur. Ben bu yolla birlikte burasının bir cazibe merkezi olacağına inanıyorum. Yol çok güzel ve uygun bir güzergâhtan geçiyor. Arazi parçalanmıyor ve değer katıyor.” diye konuştu.

Yapılacak olan bulvarın şehir için en ideal yatırımlardan birisi olacağına inandığını kaydeden Mehmet Aktaş ise, “Mülk sahipleri akıllı davranırlarsa gerçekten büyük bir yatırım yapılmış olacak. Bu noktada belediyenin yapmış olduğu hizmetleri oldukça başarılı buluyorum.” dedi.

Kaynak : http://sivas.bel.tr/icerik/6/2197/mulk-sahipleri- ...attir.aspx

İnşaAllah yol güzergahında ki arsa sahiplerinin hepsi işin önünü açıcı yönde Belediyemize yardımcı olurlar ve bu bulvar bir an önce faaliyete geçer. Sami Bey geçen bir tv de arsa sahiplerinin yüzde 85 iyle anlaştıklarını belirtmişti.


UğurSarissa
6 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2016, 20:14

Bizim Sivaslılar inattır pek değeri olmayan arsasından belediye yol geçirecektir araszisi değerlenecektir fakat belediyeden ne kopardım kâr mantığıyla çok yüksek mevlalar isterler. Bunun sonucunda proje 1 yılda bitecekken yılan hikayesine döner. Örnek verecek olursak eski sanayi kensel dönüşüm oldu Sivas'a yılan hikâyesi. İnşallah bu yolun sonuda yılan hikayesi olmaz tez zamanda biter.sayfa 1
123 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET