Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
ERDİ3734
1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:23

[quote]Ev zorla mı aldırılıyor? Ben almıyorum mesela paramı yemeyi düşünüyorum. Kirada kalmaya devam edeceğim istiyorsan yaptığıı yap.
Alıntı:

Hay aklınla bin yaşa gerçekten gözlerimdeki perdeyi kaldırdın bir cümlenle. Benim keyfimde ev almak istiyorsa mesela ona bir açıklaman var mı?

Misafir 82f

1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:27

İnşallah kredini yapılandıramazsın, 1.15 ile ödersin amin iyi günler.

Misafir 35a

1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:31

yapılandırma yok diye biliyorum yeni konut alıcılarına bu oran

ERDİ3734
1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:34

İnşallah kredini yapılandıramazsın, 1.15 ile ödersin amin iyi günler.
Alıntı:

Teşekkür ederim hayatımda benim için edilmiş en anlamlı dua için.Hayatta başarılar diliyorum.Allah kalbine göre versin.

veysel döker
1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:34

0,98 bugün için çok ciddi bir oran. umarım suistimal edilmez, zira çekilip faize yatırsanız neredeyse kardasınız. dövizin durumu ortada.
müteahitlerin fırsatı değerlendirip zam yapmaları da engellenmeli.

26METİN
1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:42

Alıntı:
0,98 bugün için çok ciddi bir oran. umarım suistimal edilmez, zira çekilip faize yatırsanız neredeyse kardasınız. dövizin durumu ortada.

konut kredisi zaten krediyi çekene değil konutu satan kişiye ödeniyor.
karşılığında konut ipotek ediliyor.
çekip faize yatıracak bir durum söz konusu değil.

Serkan978
1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:46

Aynen. Konutu satan kişinin hesabına aktarılıyor. Krediyi çeken kişiye verilmiyor sonuçta. Takasbank gibi bir sistem var.

Musa Ardıç

1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:50

Alıntı:

Serbest piyasada müteahitlere zam yapma diyemiyorsun ama vergi indiriminden sonra banka faizini indirerek al sana fırsat diyebiliyorsun.
Mevcut koşullarda 0, 98 ile kredi verilmesi demek, bankanın zarara ugratılarak müteahitlere fırsat yaratmak demek.
Aksi takdirde 1, 15 den 1, 25 den kredi kullananlara yapılandırma yapmak zorunda olurlardı.

En son Musa Ardıç tarafından Prş 10 May 2018, 17:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Misafir 82f

1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 16:52

Ama şu da var bir eve bir kişi kredi çekip talip olabilecekken, faiz düştüğü için iki kişi kredi çekip talip olacak. Müteah.hit eğer üç kağıtçı ise ikisinden çok parayı verene evi satar fiyat artar bu da var.

veysel döker
1 yıl önce - Prş 10 May 2018, 17:12

Alıntı:

konut kredisi zaten krediyi çekene değil konutu satan kişiye ödeniyor.

Eşi dostu ile anlasırsa muteahit, satış yapmış gibi gösterirse mümkün

sayfa 9
« önceki   123 ... 891011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET