Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
boran3365
3 yıl önce - Çrş 10 Ağu 2016, 14:31

Ziraat Bankası konut kredilerini %1.12 seviyesinden %0.90 a düşürdü. Harika bir haber. Diğer bankalarda direnemeyecek bu düşüşe onlar da düşürmek zorunda kalacak. %0.75 seviyesine ineceğini sayın cumhurbaşkanı belirtmişti. Toplamda çok çok farkediyor ödenen faizde büyük azalma olacak.

Misafir 23e

3 yıl önce - Çrş 10 Ağu 2016, 14:41

Cem Bey, hem kamu kesimi hem de özel kesim tasarruf oranımızı kastederek yazmıştım. Yanlış bir veri ise düzeltin, bizim tasarruf oranımız çok vahim derecede düşük: %15 civarı. Gelecek sene bu oranın daha da düşmesi bekleniyor.
Şimdi, esas, bu rakamın/oranın kredi faizleriyle olan ilişkisine ve/veya yatırım kapasitesi (bir nevi, kalkınma gücü) ile olan ilişkisine bakmak gerekir. Merkez bankasının, misal veriyorum, faiz ikilemine düşmesinde de önemli 'bir' konuydu bu.
Görüş bildirmediğim için link vermem doğru olmaz; görüş olarak, sadece tasarruf oranı üzerinde faiz indirimlerinin 'belki' daha ihtiyatlı yapılması gerektiğini düşünüyorum.
İnşaat ekonomisine fazla yaslanmamak, tasarruf oranı konusunu devlet politikası haline getirmek, vs., gibi şeyler daha öncelikli duruyor.

mtoman
3 yıl önce - Çrş 10 Ağu 2016, 14:45

Bir haftaya kadar, tüketic kredilerinde de iyileştirmeye gidecekler! Tüketici kredileri faiz oranları da yüksek. Taksit sayısı az! Bankalar her türlü para kazanıyor zaten! Piyasanın hareketlenmesi için iyileştirme şart!

Cemoli D18
3 yıl önce - Prş 11 Ağu 2016, 09:14

Halkbankası da faiz oranını düşürdü.

Alıntı:
Halkbank'tan yapılan açıklamaya göre konut kredi faiz oranları, 1-24 ay için yüzde 0,80'e, 25-48 ay için yüzde 0,89'a, 49-60 ay için yüzde 0,90'a ve 61-120 ay için yüzde 0,95'e indi. Halkbank'ın yeni konut kredisi paketi, yeni satın alınacak konutlar için kullanılacak olup kredi üst sınırı 1 milyon TL olarak belirlendi.

--

Vakıfbank
Alıntı:
Kampanya kapsamında 3-12 ay vadede yüzde 0,80, 13-36 ay vadede yüzde 0,88, 37-60 ay vadede yüzde 0,90 ve 61-120 ay vadede yüzde 0,95 faiz oranıyla kredi kullanımı yapılabiliyor.

--

Şekerbank

Alıntı:
1-24 ay vadelerde yüzde 0,89'a, 25-60 ay vadelerde ise yüzde 0,99'a indi

--

Şekerbank yüksek kalmış diğerlerine göre.

CB laf etmese bankalar esnemeyecekti sanırım bu kredi faizi konusunda...
Ne çakallar var piyasada be.
Vatandaşı sömüren mantalitenin yıkılması gerek.

http://www.ensonhaber.com/halkbank-sekerbank-ve-v ...08-11.html

Cemoli D18
3 yıl önce - Prş 11 Ağu 2016, 09:31

Misafir23e

Şimdi daha iyi anladım.

Devlet bu tasarrufu bireye öğretmeye çalışıyor.
Vatandaş birikimini bir yerde kullanırken örnek olarak BES'i tercih ettiğini varsayalım. Paraya ihtiyacı olduğu anda hemen onu alıp kullanmak istiyor. Pes ediyoruz yani.

Alıntı:
Türkiye'de hane halkı tasarruf oranının yüzde 15 civarında olduğuna dikkati çeken Ağbal, "Bu, bizimle benzer durumda olan ülkelere göre düşük, bunu yukarılara, yüzde 25-30'lara çekmemiz lazım. Hükümet olarak bu konuda hem vatandaşımızı teşvik edecek hem de destekleyecek birtakım araçlar getiriyoruz" şeklinde konuştu. En son, çalışanlar için otomatik sisteme dahil edilecekleri yöntemin uygulanmaya başlanacağını anlatan Ağbal, "3 ay kadar bir süre sistemde kaldıktan sonra, çıkıp çıkmama onların tercihinde olacak. Bu sistem sayesinde bir şekilde tasarrufun tadını alsınlar istiyoruz. Dolayısıyla yeni araçlar getireceğiz, tasarrufu hükümet olarak destekleyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/maliye-bakani-agbal-t ...nda/509276

Ocak 2016 tarihli bir haber. Maliye bakanı açıklamış.
Her hanede bir kişi BES yapsa tasarrufu artacak.

Peki, yastık altında tutulan birikimler tasarruftan sayılır mı? Altın, döviz, TL.

Figen
site denetçisi

3 yıl önce - Prş 11 Ağu 2016, 09:59

Sayın Erdoğan Türkiye İhracatçılar Meclisi üyeleriyle istişare toplantısında konuşmuş, bankaları sert bir dille uyarmıştı. Hatta bu ortamda yardımcı olmayan bankalara ''bunu ihanet diye değerlendiririm'' demişti. Bunun üzerine üç banka konut kredisinde faiz oranlarını % 1'in altına çekti.

MeteHan!
3 yıl önce - Prş 11 Ağu 2016, 10:29

Konut fiyatları % 100 artış göstermişken kredi faizleri düşmüş kimin umurunda

sercann1903
3 yıl önce - Prş 11 Ağu 2016, 11:22

faizi düşürmek uzun vadede zarar verir.banka faizi düşürdüğü an,senin yatırdığın paranın faizini de düşürecek.atıyorum sana %10 veriyorsa,bana %15 ten satıyor,aradaki yüzde 5 i komisyon olarak alıyor.şu an bankaya insanlar para yatırıyor çünkü faiz oranları yüksek.baya karışık bi durum,erdoğan haklı çünkü aradaki yüzde 5 korkunç yüksek.bunu yüzde 2 civarına çekip sürümden kazanabilirler.

Cemoli D18
3 yıl önce - Prş 11 Ağu 2016, 11:34

Banane kardeşim faizden para kazanandan.
Konut alırken geri ödediğim faiz az olsun ben buna bakarım.

İNG Turuncu hesap müthiş faiz veriyor ama faize girmek istemiyorum

Cenk Akgün
3 yıl önce - Prş 11 Ağu 2016, 11:49

ziraat bankası faiz oranları çok iyi gerçekten konut kredisinde.

En düşük o diye biliyorum bilgisi olan var mı?

sayfa 2
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET