Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cubes Ankara - 50 Kat
« önceki   123 ... 464748495051   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 47
Sinanksf01
2 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 12:44

Arkadaşlar emin olduğum konuları söylemek istiyorum.
1) Arsa Vakıfbank’a ipotekli ve bizim hiç bir hakkımız yok, payımız yok.
2) Sözleşmeye attığımız imzaya göre zamanında bitmeyecek ve hepimize kira hakkı doğacak, fakat bu rakam aylık 400-600TL arasında olacak. Bu rakam bizim zararımızı karşılamadığı gibi firmayıda zora sokup inşaatın tıkanmasını sağlar.
3) Maaliyetler çok arttı firma erken sattığı dairelerden kar etmesi çok zor artık. Yani inşaatı devam ettirmemekte haklı kendi açısından. Bu konudaki düşüncem önce bankayı aradan cıkarmaya çalışıyorlar. Sonrasında inşaatı bitirmeye çalışacaklar.işin bitmesi 5 seneyi bulur. (Bu iyi niyetli iseler olacak olandır)
4) Uzun süredir inşaat durmuş durumda ama bir süredir konut satışı yapmak için uğraşıyorlar. Bu iyi mi kötü mü çözemedim.
5) Bu inşaat için 10-15 kişi çalışıyor demek çok komik firma adına ama gene de duran bir inşaat için iyi bir gelişme gibi kendimizi mutlu edebiliriz.
6) Firmalarla görüşmemiz lazım direk olarak benim çözümüm bu başla şekilde bilgi alamayız.

Merttt1234
2 ay önce - Çrş 19 Hzr 2019, 22:47

İnşaatın gidişiyle ilgili yetkili birinden detaylı bilgi almak gerekiyor. Bence satış ofisini arayarak Görkem Bey'le toplu olarak görüşmek istediğimizi belirterek randevu almalıyız. Böylece aklımızda olan soruları sorarak en azından ne yapacağımıza karar verebiliriz.

Berkay Ekici
2 ay önce - Prş 20 Hzr 2019, 23:33

Bugün inşaata uğradım bir vinci aktif gördüm. Toplam inşaatta 38 işçi çalışmakta. 08-17 arası mesailerinin olduğunu öğrendim. Takibe devam edeceğim..

BurakB0648
2 ay önce - Cum 21 Hzr 2019, 10:42
Cubes

gözüken durum sancılı..ne tek vinç, ne de inşaat da çalışan insan sayısı yeterli...bu hız çok yavaş...nasıl ev sahipleri ödemelerinden dolayı tedirgin ise,çalışanlar da,inşaatı yapan firmalarda tedirgin...eline veren kolunu yaptırmış durumda...sanırım cubes yapanlar duvara toslayalım da olsun bitsin havasında. Sonuç da acısını çekecek olan ev alanlar ve çalışanlar olacak gibi ama umarım yanılırım,yanılmayı da çok isterim.

su2525
2 ay önce - Cmt 22 Hzr 2019, 02:41

Arkadaşlar lütfen burada kimse kendi sanrılarını bizimle paylaşmasın... Yasal olarak yapabileceklerini bireysel olarak yapabilirler. 15 kişinin yorum yaptığı yerde kitlesel hareket olmaz... İnşaattan son durum paylaşanları veya şirket yetkilileri ile diyalog kuranları daha ciddiye alıyorum... Veryansın edenlerden de mahkemeye başvurduk; avukat aracılığı ile şöyle bir kazanım elde ettik diyenler olursa başımız üstüne....

Sinanksf01
2 ay önce - Pzr 23 Hzr 2019, 00:11

Arkadaşlar bugün inşaatı ziyaret ettim. Görebildiğim 3-5 kişi biraz sorgulamaya çalıştım. Bize konuşmayın diye talimat geldi dediler. Böyle devasal bir inşaatta bukadar adamla iş olmaz. Moralim çok bozuldu. Verdiğimiz her kuruş boşa gidecek buna kanaat getirdim. Yakında senetlerim var.Aklima gelen tek yol bana taksitlerini ödemek ama senetleri ödememek. Çünkü senetler şirket adına iş yapmadan bizi icraya mı verecekler. Zaten bunu yaparlarsa demek ki amaçları bizi bitirmek. Bence ödediğimiz her kuruş bize zarar verecek artık. Bu fikrime ne dersiniz ?

Ksnaıjdn
2 ay önce - Pzr 23 Hzr 2019, 00:59

Benim anlamadığım biz burda 10 15 kişi fikir alışverişi bilgi alışverişi yapıyoruz sözde inşaatın %80 ini alan diğer insanlar ne yapıyor acaba. Gerçekten ben peşin alanlardanım fakat keşke bende taksitle alsaydım ödemezdim şaka gibi bir inşaaat bu bu 20 kişi 30 kişiyle olacak bir iş değil benim peyzaj firmam ver genelde yeni yapılan büyük sitelerle iş yapıyoruz şantiyede şuna hiç yoksa 100 ün üzerinde çalışanın olması lazım bu hızla bitme imkanı yok ve inşaatta bilenlerde beni onaylayacaklardır kaba inşaat %40 ince iş (elektrik doğalgaz bahçe düzenlemesi mermeri iş işleri inşaatın %60 dır yani 36 kat çıkacaklar daha inşaaatın yarısı bitmemiş olacak bi bukadar sürede işin incesi gider kaldırımı yapı işleri yani anlayacağınız şuan inşaat devam ediyor diyen dostlar devam etmiyor bunlar göstermelik çalışanlar yalandan orda duruyor o vinçler ne yazıkki gidip burdan daire aldığım güne lanet ediyorum. Topluca gidip tepkimizi gösterelim konuşalım yada bi hukukçu konuşsun böyle durmakla hiç birşey elde edemeyiz. Saygılar

Merttt1234
1 ay önce - Pzr 23 Hzr 2019, 11:57

Sizlere katılıyorum. Buradan sadece bilgi alışverişinde bulunabiliyoruz. İnşaatında çok yavaş gittiği belli. Onun için burada bir gün belirleyerek önceden de satış ofisini arayarak yetkili bir kişiden randevu alarak toplu olarak görüşmeye gitmemiz gerek bence. Toplu olarak gidersek daha etkili olacağını düşünüyorum. Bize bu inşaatı nasıl bitirecekleri hakkında açıklama yapmaları gerekiyor.

Kağan12345
1 ay önce - Pts 24 Hzr 2019, 18:14

Görkem bey ile görüştüm.Kendisinin aldığı bilgiye göre Nuhoğlu 'nun ağustos ayında çok ciddi bir yatırımla işi hızlandıracağı yönünde.Anladığım kadarıyla bu işin kabasını sadece nuhoğlu yapacak.sonrasında dalgıç ve lejant devreye girecek.Görkem bey bu inşaatın kesinlikle biteceğini söyledi.sizlerle paylaşmak istedim.

Sinanksf01
1 ay önce - Pts 24 Hzr 2019, 22:11

Kağan bey öncelikle konu ile ilgili çabanız için teşekkür ederim. Ama mesajınızdan anladığım. Görkem beyin aldığı bilgi ile Nuhoğlu Ağustos’ta büyük bir yatırım ile işe başlayacak.
Gene verilen bir tarih ve sadece duyum. İşe başlayacaksa bunu davul zurna ile duyururlardı. Demek oluyor ki 2 ay daha inşaatta faaliyet olmayacak şimdi kesin olan bu. Ve ayrıca bir çok kişinin Haziran ve Temmuz’da çok yüklü senet ödemeleri var. Benim de Ağustos başında senedim var ve ödemeyeceğim tarihi erteleteceğim. Eğer buna karşı çıkarlarsa ben bu işte art niyet ararım. Aylardır toplanan paralar nereye gidiyor diye sorarım. Ödemeler yapılıyor ama iş yok bunun açıklanması lazım . Agustos ta başlanacak planı açıkçası beni gerdi. Umarım ben yanılırım sizin dediğiniz gibi olur. Saygılar

sayfa 47
« önceki   123 ... 464748495051   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet