Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cubes Ankara - 50 Kat
« önceki   123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 2
Onur Akça
2 yıl önce - Pzr 31 Tem 2016, 14:44

Arkadaşlar merhaba, projeyle ilgili naçizane yorumlarımı ve bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim;

Bahsettiğiniz gibi uzun blok 50 katlı olacak, arada kat bahçesi tarzında ortak kullanım alanları mevcuttur. 1 blok konut, diğer blok otel ve iş merkezi olacak. Toplamda 1.000 adet birim yer alacak. Eylül 2016'da satışa başlayacaklar. Eylül 2018 şimdilik planlanan teslim tarihi.

Nuhoğlu İnşaat bu projeyi 2013 yılında Sümerbank'tan 91.100.000 TL bedelle aldı. 30.000 m² arsa alanı var. Bu durumda sadece arsa maliyeti 3.000 TL'dir. Buraya orta kalite bir inşaat yapamayacağını, konutları dekorasyonlu ve dış cephenin de cam giydirme olduğunu; 50 kat yüksekliğe uygun cam giydirmenin de maliyetini düşünürsek ortalama 2.500 TL inşaat maliyeti olacaktır. Yani 5.500 TL ortalama mal oluş değeri var. Bölgenin yatırım değerini işin içine koyduğumuz zaman lansman fiyatları 7.000 TL'nin altında olmayacaktır ve projenin sonunda ortalama m² birim fiyatlarını 8.500 TL'ye getirmek isteyeceklerdir.

Nuhoğlu'nun hali hazırda satışta olduğu Yenitepe Kadıköy projesinde ortalama %60 brüt/net oranları vardır, bu da Ankara minimumda %35, ortalama %40 oranında brüt/net oranı kullanacak demektir. Bu durum 100 m² brüt bir konutun 60 m² net büyüklüğü olacağını gösterir. Yukarıda yazdığım tahmini fiyatları da düşündüğümüz anda lansmanda tahmini 60 m² net büyüklüğünde bir konutu; min. 420.000 TL max. 550.000 TL civarına; teslimde de aynı konutu (satılmamış olursa) min. 600.000 TL max. 720.000 TL civarına satmaya çalışacaklardır.

Tabi Nuhoğlu bu durumların hepsinde Türkerler'in Çukurambar projesine göre hareket etmesi daha doğru olacaktır. Çünkü proje bazında en büyük rakibi olacaktır ve Türkerler'de 2016 veya 2017 başında satışa çıkacaksa, fiyat olarak %20 altında kalmadığı sürece satış konusunda zorlanacaklardır.

Bu tahminler kişisel tahminlerimdir, firmayla hiç bir bağlantım yoktur. Bahsetmiş olduğum fiyat tahminleri de ülkenin devalüasyon, stagflasyon gibi durumlara girmediği koşullar için geçerlidir.

Selamlar.

Misafir 70b

2 yıl önce - Pzr 31 Tem 2016, 14:51

Artik yapilmali 50 ve ustu katlar yeni el degmemis yerleri imara acmaktansa yik 20/30 gereksiz 7/8 katli binalari. Otoparkini,parkini alisveris bolgesini,yerlesim yerini,ofisleri 60/70 katli 2 binada topla caddelerde buyur devasa parklarda yapilir aralara sehirler nefes alir...

DeontayWilder
2 yıl önce - Pzr 31 Tem 2016, 17:31

bu projenin bu yükseklikte olması beni çok mutlu etti ve şimdi şuna eminimki türkerler çukurambar projesi kesin +55 veya +60 kat olur. bence bu sebeple bukadar beklediler. türkerlerin arsası hem daha büyük, hem daha merkezi, hem kot olarak nuhoğlu arsasından daha aşağıda kalıyor. nuhoğlu 50kat çıktıysa. çukurambarin göbegindeki arsaya +55 veya +60 kat gelmesi beni şaşırtmaz açıkcası

emre karaca

2 yıl önce - Pzr 31 Tem 2016, 17:40

Türkerler Renkyol dan hala bişey bekliyorsanız bence hayal kırıklığına şimdiden hazırlayın kendinizi. Eğer o arsayı adam akıllı proje yapacak bi firma almazsa en az 2 yıl daha boşta kalır hiç birşey yapılmaz.

Misafir f6b

2 yıl önce - Pts 01 Ağu 2016, 13:10

Bu proje yapılmaz açıkçası. Ankara icin cok gosterişli ve yüksek. Şimdiye kadar o bolgede 30 kata izin vermeyenler 50 kata mı izin verecekler. Fazla beklenti yaratmayın. Oraya dikilecek bina en fazla 33 katlı ikiz kule olur.

DeontayWilder
2 yıl önce - Pts 01 Ağu 2016, 16:31

misafirF6b kardeş çukurambar caddede podyum üzerin net 37 kat nova tower var. podyumla 40 kat. bu nuhoğlu kesin bu yükseklikte olur. türkerler arsası belkide ankaradaki en kıymetli arsadır, oraya daha güzeli ve yükseği yapılabilir, lakin emre karaca beyin dedigi gibi tek düşündüren nokta türkerler. işini bilen bir firma o arsaya çoktan ikiz +55-60 kat başlasdı şimdiye kadar

kükreyenaslan
2 yıl önce - Prş 04 Ağu 2016, 15:21

en sonunda projenin adı konmuş 3 yıldır hep maketine bakıyorduk geçen bölgeden geçtim arazi dümdüz edilmiş lojmanlar yıkılmış eğer maketteki yapı yapılırsa yükseklik ne olursa olsun bana göre sadece ankaranın değil ülkenin en güzel mimariye sahip binalarından biri olur

Serdar çiçekli
2 yıl önce - Prş 25 Ağu 2016, 17:20

Bir ilerleme mevcutmu bu projede bilgisi olan varsa

Misafir 5ca

2 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2016, 10:22

. tobe tobe. bayram bayram kufrettirecekler. projedeki 50 kat olan uzun blok 36 kata düşürmüşler. zaten bina oldukça enli ve en az 50 kat olunca kurtarıyodu ve uzun gorunuyodu. şimdi tam basık şişman bi bina daha eklendi bölgeye. yazık ya ankaranın en kıymetli bölgesini ne hale getirdiler

Misafir 008

2 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2016, 10:40

Ben yapılacağından bile emin değilim. Yapılsın da 36 katlı olsun. Ben buna da razıyım.

sayfa 2
« önceki   123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet