Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu Park Alışveriş Merkezi
123 ... 121314   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Vural Demir
2 yıl önce - Çrş 13 Tem 2016, 21:53
Ordu Park Alışveriş Merkezi


Ordu Park AVM ihaleye çıkıyorOrdu Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 40 bin metrekarelik alana kurulu olacak Ordu Park AVM projesini ihaleye çıkartıyor.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesine kurulacak AVM ihale edileceğini söyledi. Başkan Yılmaz, ihale tarihini 29 Temmuz olarak açıkladı. 40 bin metrekarelik alana kurulacak Ordu Park AVM projesinin inşaat alanı ise yaklaşık 94 bin metrekare olacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesi’nin bulunduğu alana inşa edilecek AVM’nin 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.Ordu Park AVM projesi, bin araçlık otopark, 900 kişilik çok amaçlı salon, 8 adet sinema, kafe ve restoranlar, eğlence alanları ve alışveriş katlarını kapsıyor. Toplamda 3 katlı yaşam merkezi olarak tasarlanan AVM’nin, Ordu’nun alışveriş ve yaşam merkezi olması hedefleniyor.“Ordu Park AVM, yaşam merkezi olacak”Başkan Enver Yılmaz, “Ordu’nun yıllardır özlemle beklediği Ordu Park AVM Projesi’ni hayata geçiriyoruz. 40 bin metrekarelik alana kurulacak AVM projesinin toplam inşaat alanı yaklaşık 94 bin metrekare olacak. Bin araçlık otoparkı bulunacak Ordu Park AVM, 900 kişilik çok amaçlı salon, 8 adet sinema, kafeterya ve restoranlar, eğlence birimleri, yerli ve yabancı markaların bulunacağı 3 katlı bir yaşam merkezi olarak tasarlandı” dedi.

http://www.avmdergi.com/ordu-park-avm-ihaleye-cikiyor/emrullah
2 yıl önce - Pts 01 Ağu 2016, 16:30

KARADENİZ’İN EN BÜYÜK AVM’Sİ ORDU’DA KURULUYOR

ORDU PARK AVM’NİN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Karadeniz’in en büyük AVM’si Ordu’da hayata geçiyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 175 milyon lira maliyetinde ve 1.500 kişiye iş istihdamı sağlayacak Ordu Park AVM’nin 18 ay içerisinde hizmete gireceğini söyledi.

BİR LİRA HARCAMADAN 130 MİLYON LİRA GELİR ELDE EDİLECEK


Ordu’nun yıllardır özlemle beklediği “Ordu Park AVM Projesi”nin ihalesi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nce uygun bulunan avan projeyle yapılan ihaleye göre yüklenici firma, 30 yıllık işletme hakkına sahip oldu. 175 milyon liraya mal olacak AVM Projesi, Büyükşehir’in kasasından hiç para çıkmadan yüklenici firma tarafından yapılacak. 30 yılın sonunda AVM, hem Büyükşehir Belediyesi’ne kalacak hem de 130 milyon lira kira geliri elde edilecek.

HER YIL 10 MİLYON ZİYARETÇİ

Her yıl 10 milyon kişinin ziyaret edeceğinin öngörüldüğü AVM’nin Ordu’nun dışında Samsun, Trabzon ve Giresun gibi illere de hizmet vereceğini dile getiren Başkan Enver Yılmaz, projenin 2018 yılında hizmete sunulacağını belirtti. AVM Projesi’nin Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesi’nde 65 dönümlük alanın 43 dönümüne inşa edileceğini duyuran ve AVM yapma kararının meclisten oy birliğiyle geçtiğini belirten Başkan Yılmaz, “İhale sonuçlandı. Burası, zemin artı iki katla birlikte 3 katlı olmak suretiyle tam 95 bin metrekare inşaat alanından oluşacak. Sadece zemin katında 1.000 araçlık kapalı otopark bulunacak. 43 bin metrekare kiralanabilir alana sahip bu AVM, Karadeniz’in en büyük alışveriş merkezi olacak” dedi.

MALİYETİ TAM 175 MİLYON LİRA

Ordu Park AVM Projesi’nin 1.500 kişiye iş istihdamı sağlayacağını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “İhaleyle birlikte yüklenici firma, burayı inşa edecek ve yapılan bina Büyükşehir’in olacak. AVM’nin 30 yıl işletmesini yüklenici firma yapacak, her yıl bu ihaleyle birlikte yıllık 2.5 milyon lira da Büyükşehir Belediyesi’ne kira verecek. Bu hafta itibarıyla ihaleyi onayladığımız takdirde, bu ihalenin bitim tarihi 2018 yılının Haziran ayı olacak. 18 ay sonra inşallah Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM’sini hemşehrilerimize ve bölgenin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

30 YIL SONRA BÜYÜKŞEHİR’E GEÇECEK

Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’nde yaklaşık 44 bin metrekarelik alanda 95 bin m2 üzerine kurulacak projenin yıllık kira bedeli 2.5 milyon lira olarak belirlendi. Proje alanı üzerinde bulunan kültür merkezi, ticari alan ve otopark gelirlerinden yüklenici firma cirosundan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ilk 10 yıl için yüzde 6.5, ikinci 10 yıl için yüzde 8.5 ve üçüncü 10 yıl için de yüzde 10.5 oranında pay verilecek. İhaleyle birlikte yüklenici firma, 30 yıl süreli işletme hakkını elde ederken, bu sürenin dolmasıyla birlikte işletmeyi Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edecek.

BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

1.000 araçlık otoparkı bulunacak Ordu Park AVM Projesi, 1.000 kişilik çok amaçlı salon, 8 adet sinema, kafeterya ve restoranlar, tekstil ve eğlence birimleri gibi yerli ve yabancı markaların bulunacağı 3 katlı bir yaşam merkezi olarak tasarlandı. 1.500 kişiye istihdam sağlayacak Ordu Park AVM, Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesi’nin bulunduğu alana inşa edilecek ve 2018 yılında tamamlanacak.

http://www.ordu.bel.tr/Haber/KARADENIZIN-EN-BUYUK ...R/38/23867


eren 952
1 yıl önce - Sal 24 Oca 2017, 19:51

BAŞKAN YILMAZ DEDİKODULARA NOKTAYI KOYDU

AVM SÜRECİNDE HİÇBİR OLUMSUZLUK YAŞANMIYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ihalesi yapılarak sözleşmesi imzalanan 175 milyon TL’lik Ordu Park AVM Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.
Başkan Enver Yılmaz, 46 bin m2 kapalı alanı, 1.000 araçlık kapalı otoparkı ve kiralanabilir alan itibarıyla bölgenin cazibe merkezi olacak AVM sürecinde hiçbir eksiklik, aksaklık ve olumsuzluk yaşanmadığının altını çizerek söz verildiği gibi 2018 yılının ikinci yarısında, alışveriş merkezinin bölge halkının hizmetine sunulacağını belirtti.

AVM SÖZ VERİLEN TARİHTE HİZMETE SUNULACAK
Başkan Yılmaz, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM projesiyle ilgili çıkan söylemlere yanıt vererek, “AVM’nin yapım süreciyle ilgili kamuoyunda bir aksilik ve gecikme olacağı söyleniyor. Yüklenici firmayla İstanbul’da yaptığımız görüşme sonrası bir sorun olmadığını netleştirdik. Alışveriş merkezinin yapılacağı alana dair yer tesliminin sözleşmeye göre Nisan ayında yapılması gerekiyor. Biz de bu doğrultuda Nisan ayına kadar, o alandaki yerleşkemizi başta Ulaşım Dairesi Başkanlığımız olmak üzere Efirli bölgemize taşıyacağımızı tekrar belirttik. Şu an itibarıyla daha önce de olmadığı gibi AVM sürecinde hiçbir eksiklik, aksaklık ve olumsuzluk yok. AVM projemiz, inşallah söz verdiğimiz gibi 2018 yılının ikinci yarısında insanımıza hizmet sunmaya başlayacak” dedi.


1.500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
1.000 araçlık otoparkı bulunacak AVM projesi, 1.000 kişilik çok amaçlı salon, 8 adet sinema, kafeterya ve restoranlar, tekstil ve eğlence birimleri gibi yerli ve yabancı markaların bulunacağı 3 katlı bir yaşam merkezi olarak tasarlandı. 1.500 kişiye istihdam sağlayacak Ordu Park AVM, Büyükşehir Belediyesi Durugöl yerleşkesinin bulunduğu alana inşa edilecek. Kaynak:http://www.ordu.bel.tr/Haber/AVM-SURECINDE-HICBIR-OLUMSUZLUK-YASANMIYOR/38/40271Misafir ed2

1 yıl önce - Pts 29 May 2017, 06:33

BAŞKAN YILMAZ’IN SÖZ VERDİĞİ GİBİ DEV PROJE, 18 AY SONRA HİZMETE AÇILIYOR. KARADENİZ’İN EN BÜYÜK AVM’Sİ ORDU’DA KURULUYOR. ORDU PARK AVM’NİN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. denmiş 30.07.2016 tarihli haberde. Tam 10 ay geçmiş, kalmış 8 ay. Kaba inşaatın bittiğini düşünüyorum. Ama Ordulu arkadaşlar hiç paylaşımda bulunmamış. Biraz fotoğraf paylaşırlarsa, büyüklüğü ve inşaatın durumu hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

suleyman 55

1 yıl önce - Pts 29 May 2017, 07:36

8 Adet sinema degildir o ! 8 Salonu olan 1 Sinemadir . Sinemax Sinemalar zincirinin AVM lerde actigi standart konsept .sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler