Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul M5 Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Uzatma Hattı İnşaatı
« önceki   1234 ... 162163164   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
Misafir 0c2

4 yıl önce - Pts 17 Ekm 2016, 10:00

İhaleden sonra (ihaleye katılan firmaların) itiraz süreleri var yasal olarak. Sanıyorum 40 gün.
Şu ihale sonucu açıklansa da biz de gün saysak Metro açılacak 2018 de 2019 2020 falan diye

nikomedya
4 yıl önce - Pts 17 Ekm 2016, 22:31
ihale

Evet bende bekliyorum ayrıntıları.

istanbulun metrosu sayfasındaki yani bir önceki sayfada gördüğüm haritada 2 kere değişti. O yüzden ihale açıklansa da netleşse işler.

mavisular

4 yıl önce - Sal 18 Ekm 2016, 14:26

Çekmeköy Sultanbeyli Metro Uzatma İhalesi hakkında soru sormuştum İBB ye . Aldığım cevap şu şekilde :

Sayın xxxxxx (Adım bende saklı kalsın )

İlgi : 05.10.2016 14:33:30 Tarih ve xxxxxxx Nolu Başvurunuz

Başvurunuz hakkında Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürlüğümüzden gelen cevap yazısı aşağıda gönderilmiştir.

Bilgilerinize sunulur.
İBB Bilgi Edinme Birimi.

23.Eylül.2016 tarihinde ihalesine çıkılarak firma teklifleri alınmış olup değerlendirme çalışmalarına devam edilmektedir,

hattın 2019 yılında tamamlanması planlanmıştır.

mavisular

4 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2016, 13:50

bu hat ile ilgilenen arkadaşlar yok gibi az sanki ? Halbuki bu hat üzerinde oturan insan sayısı yadsınamayacak sayıda. Yazacak birşeyleriniz yok mu arkadaşlar ? Konu ile ilgili blgilerinizi paylaşırsanız daha hoş bir konu başlığı olur

Murkes
4 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2016, 13:54

Öncelikle ihale sonuçlanması lazım ki konuşulacak konu olsun, şu an için sayfanın sessiz olmasının sebebi o.

mavisular

4 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2016, 14:22

sende haklısın kardeşim. bu kadar beklettiler bizi biraz daha bekleriz.
Sadece metroyu değil açıkcası gözümüz (yada gözüm) yapılacak olan şu Şehir hastanesi olayında ayrıca. Sağlık bakanlığı ile milli savunma bakanlığının kendi aralarında imzalar attığı söylendi. Ama bu güne kadar en ufak TIK yok. Arkadaş en azından bir tabela dik millet bir hareketlensin.

Ama dertlerini biliyorum. Seçim zamanında hareketlilik başlayacak. Boşa mermi yakmak istenmiyor açıkcası

Misafir 0c2

4 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2016, 14:42

İhale bir açıklansın, ben hareket getireceğim buralara Bence de başlığı sıcak tutmak lazım ama çok yavaş ilerledi süreç. 2 kez ihale ertelendi. Son iki duyuruda buradan bahsedilmedi (Hep Sancaktepe Samandıra uzatma diye zikredildi) Yenidoğan konuşulmadı vs.
Heyecanla bekliyoruz yani.
Asıl şu havacıların lojmanların orada bir hareket bekliyorum ben. Artık Avm' mi olur? Bir mesire alanı mı olur? Lunaparkın oraya taşınması falan söz konusu mesela meydan yapılınca.
Bendekiler henüz duyum tabi.

mus7y123

4 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2016, 14:45

Tüm ihalelerde sonuç bekleme süresi 2 3 ay sürer. Buna alışın arkadaşlar, iki de bir noldu niye olmadı diye olmaz bu işler. Tavuk kümes inşaatı değil bu sonuçta

polattah
4 yıl önce - Cum 21 Ekm 2016, 09:49

Bu hat üzerinde Sultanbeyli sınırları içindeki duraklar TEMin güneyinde(Aydos dağı tarafı). Sultanbeyli halkının ulaşım için (Çamlık,Uzundere hariç) TEMi geçmesi herzaman sıkıntılı olmuştur. En azından bir durağın kuzey tarafında olması insanların metroya ulaşımını rahatlatacaktır.

furkan kaya1903

4 yıl önce - Cum 21 Ekm 2016, 14:49

Bu hat ile ilgili araştırma yaptım ve şu görselleri buldum. Eğer değişiklik yapılmadıysa görsellerden şu sonuçları çıkardım

M5 Uzatmasında (Kırmızı hat),
Sarıgazi (kırmızı ve mavi hatların kesiştiği nokta) istasyonunda, Hastane - Taşdelen metro hattı (Mavi hat) ile aktarma imkanı olacak

Mavi hat M5 ten farklı bir hat kodu ile ilk etapta Hastane - Taşdelen metrosu olarak inşa edilecek. Daha sonra Türkiş Blokları'na kadar uzatılacak (Yeşil Hat) ve M8 Dudullu - Bostancı metrosu (Turuncu hat) ile aktarma imkanı olacak

sayfa 3
« önceki   1234 ... 162163164   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM