Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul M5 Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Uzatma Hattı İnşaatı
« önceki   123 ... 159160161162163164   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 160
AliKara55
1 ay önce - Pzr 06 Arl 2020, 10:58

Alıntı:
Samandıra,Veyselkarani,Hasanpaşa ve Sultanbeyli duraklarında çalışma başlarsa evet dediğini olur, bakalım göreceğiz.

Şu anda bildiğim kadarıyla bu hatta çalışan tüm tbm'ler Sancaktepe Istasyonu'ndan Çekmeköy tarafına kazıyor. Diğer tarafa kazan tbm yok.

Sn. nikomedya;
Parasızlık yüzünden hattı etap etap inşa etmeyi planlıyorlardı diye anlaşılıyor. Başkanın konuşmasından bu yeni kredilerle (eurobond satışı) artık yapımı devam eden tüm metroların 2-3 yıl yıl içinde bitirilmesi için engel kalmadığı anlaşılıyor.

rakjen
1 ay önce - Pzr 06 Arl 2020, 15:01

bu projenin tamamen bitiş tarihini (tahmin) veriyorum 2024 ve sonrası bu çok geç bir tarih olacak

rakjen
1 ay önce - Pzr 06 Arl 2020, 15:26

Anadolu yakasında öncelik verilmesi ve hızlandırılması gereken hattır, tam tamına 5 entegreli yada geçişli hat olacak şu şekilde;
1-Üsküdar Durağı-Marmaray (geçişli)
2-Altunizade Durağı - Metrobüs (geçişli)
3-Çarşı Durağı-M12 Ümraniye-Göztepe Metrosu (Entegre)
4-Dudullu Durağı-M8 Parseller-Bostancı (Entegre)
5-Sarıgazi Durağı-M13 Yenidoğan-Sancaktepe Hastanesi(Entegre)

M12 ve M8 ilk başta açılış yapılacağı görülüyor,inşallah bu metro da hızlıca biter, part part açılış gerçekten bu metronun işine yaramayacak sultanbeylide büyük bir yolcu potansiyeli var.

Mehmet Kasım ASLAN
1 ay önce - Çrş 09 Arl 2020, 10:46

M5 video anlatımı

nikomedya
1 ay önce - Prş 10 Arl 2020, 00:14

"Şehir hastanesi inşa ediliyor " cümlesi yanlış. Orada böyle bir inşaat yok. Sadece pandemi hastanesi yapıldı prefabrik olan. Şehir hastanesi yıllardır proje olarak kaldı. 2014 yılında başlanacaktı güya...

AliKara55
1 ay önce - Prş 10 Arl 2020, 10:41

Alıntı:
"Şehir hastanesi inşa ediliyor " cümlesi yanlış. Orada böyle bir inşaat yok. Sadece pandemi hastanesi yapıldı prefabrik olan. Şehir hastanesi yıllardır proje olarak kaldı. 2014 yılında başlanacaktı güya...

Evet şehir hastanesi inşaatına ilişkin hiçbir çalışma yok. Askeri havaalanı yerinde duruyor ve faal. Helikopterler eğitim uçuşlarına devam ediyor. Lojmanlarda askeri personel ve aileleri yaşıyor.
Şehir hastanesi ihalesi iptal edildikten sonra yeni bir gelişme olmadı. Sn. nikomedya'nın dediği gibi prefabrik bir pandemi hastanesi yapıldı. İstasyon da ona yakın bir yerde inşa ediliyor.

İSMAİL ÇELİK

1 ay önce - Prş 10 Arl 2020, 10:59

M5 in Sarıgazi-Yapılmayan Şehir Hastanesi-ABDURRAHMAN GAZİ-Yenidoğan-Samandıra-Veysel Karani-Hasanpaşa(Tem Kenarı Sultanbeyli-Sancaktepe sınırı)Sultanbeyli-Sultanbeyli Uzundere-Sultanbeyli Mecidiye güzergahından Yenişehir Sabiha Gökçen şeklinde yapılması daha mantıklı ve kullanışlı olacaktır.

skoylu
1 ay önce - Prş 17 Arl 2020, 20:50

abdurrahman gazi metro durağı tam olarak nerede inşa ediliyor? Haritada bulamadım street view ile dolaşınca belediye binası yanında bir yeraltı otopark inşaatı var başka birşey göremedim. haritadan nokta gönderebilir mi bilen birisi???

nikomedya
1 ay önce - Prş 17 Arl 2020, 21:43

2017 yılından bir video. Bazı şeyler değişmiş olabilir ama tüm durakların giriş/çıkış noktaları güzelce işaretlenmiş.

AliKara55
1 ay önce - Cum 18 Arl 2020, 14:20

Alıntı:
abdurrahman gazi metro durağı tam olarak nerede inşa ediliyor? Haritada bulamadım street view ile dolaşınca belediye binası yanında bir yeraltı otopark inşaatı var başka birşey göremedim. haritadan nokta gönderebilir mi bilen birisi???

Bu video yardımcı olabilir.

sayfa 160
« önceki   123 ... 159160161162163164   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM