Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul M4 Tavşantepe-Tuzla Uzatma Hattı İnşaatı
« önceki   123 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
erkin1
2 yıl önce - Pts 11 Tem 2016, 21:33

Ahanda, maestro geldi. İgdaş var, 5 milyar $ ! Amma, İBB nin iller bankası alacağı var. Son 6 ay için 545 milyon geliyor. Onun 200'ünü M7 yer. Geri kalan dağıtılır. Bu arada Öz kaynaklardan max 500 harcanır.

cribtiger
2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 16:12

BU UZATMA HATTIMIZIN İLK PLANLANDIĞI GİBİ E 5 PARALELİNDE DEVAMI İL SINIRLARI SONUNA (TUZLA BELEDİYESİ) SONLANDIRILMASI GEREKİRDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.HATTIN U DÖNÜŞÜ YAPARAK ÜST MAHALLERE PROJENİN REVİZE EDİLMESİNİ ŞAHSEN AMLAMSIZ BULUYORUM

(DÜNYADAKİ BİR ÇOK ÖRNEĞİNDE ANA HAT TAMAMLANIR BİLAHERE KILÇIK HATLAR İLAVE EDİLİR) BU KONUDA BÜYÜKŞEHİRİMİZİN NASIL İKNA EDİLDİĞİNİ İNANIN ANLAYAMIYORUM

not:zaten planlara işlenmiş ihalesine çıkılmış
A)tuzla-merkez tuzla belediye havaray
B) kartal merkez-kartal
C) maltepe sahil-başıbüyük köy arası havaray istemleri örneğinde olduğu gibi

phellos
2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 16:16

e5e paralel gidince banliyöye yakın olur diye düşünmüşlerdir,

Misafir aad

2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 16:16

Tuzla'dan Gebze'ye uzatılsın

Misafir d1e

2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 16:33

bu başlıkda kaynarca tuzla uzatması olacak sanırım burdan devam etmek daha mantıklı biz kaynarcalılar tavşantepe istasyonunu pek benimsemedik zaten burası iyi olmuş

cribtiger
2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 16:40

11,7 km 8 istasyondan oluşacak hattımız hayırlı olsun

taslak haritadaki gibi planlanmamıştır sanırım şöyle olacak

kaynarca merkez

çamçesme

kavakpınar

esenyalı

aydıntepe(esenyalı2)

içmeler

tuzla belediyesi

erkankehya

2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 16:49

İhale 8 Ağustosta. Bakalım durak yerleri neresi olacak. 1020 gün işin belirlenen tamamlanma süresi. İnşallah işin ehli sağlam ve düzgün bir firma alır da sürüncemede kalmaz. Çamçeşme de yaşayan biri olarak ulaşım sıkıntılarımızı azaltacak bir proje.

phellos
2 yıl önce - Sal 12 Tem 2016, 20:23

tuzlada cr3le entegre olur, transfer imkanı olur,

egoahmet
2 yıl önce - Çrş 13 Tem 2016, 10:46

Alıntı:
BU UZATMA HATTIMIZIN İLK PLANLANDIĞI GİBİ E 5 PARALELİNDE DEVAMI İL SINIRLARI SONUNA (TUZLA BELEDİYESİ) SONLANDIRILMASI GEREKİRDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.HATTIN U DÖNÜŞÜ YAPARAK ÜST MAHALLERE PROJENİN REVİZE EDİLMESİNİ ŞAHSEN AMLAMSIZ BULUYORUM

(DÜNYADAKİ BİR ÇOK ÖRNEĞİNDE ANA HAT TAMAMLANIR BİLAHERE KILÇIK HATLAR İLAVE EDİLİR) BU KONUDA BÜYÜKŞEHİRİMİZİN NASIL İKNA EDİLDİĞİNİ İNANIN ANLAYAMIYORUM

not:zaten planlara işlenmiş ihalesine çıkılmış
A)tuzla-merkez tuzla belediye havaray
B) kartal merkez-kartal
C) maltepe sahil-başıbüyük köy arası havaray istemleri örneğinde olduğu gibi

Bunun Tek sebebi var Pendik belediyesinin işgüzarlığı, Onaylanmış bir hat varken allem kallem edip hattı mahalle içlerine kadar sokturdu, hesapta insanların yoğun yaşadığı yerlere ulaşımı bu şekilde yapmayı hedefledi, vizyonu düşük adam ne olacak. Ben E-5 e 50-100 mt mesafede oturuyorum, metro ya binmek için yukarı mahalleye 30 dk yürümek zorunda kalacaksam yürümem, gebze - haydarpaşa hattı için de aynı şey geçerli. Diyeceksiniz ki e kavakpınar yada Çamçeşmenin oralarda oturanların canı yok mu? var kardeşim ama orada oturanlar zaten o mesafeyi göze alarak, aynı oranda daha az kira yada , satın alma bedeli ödeyerek oralara yerleşti. ki Yapılacak düz hatlardan sonra metro hattına dikey yada ring halinde ( havaray gibi ) yapılacak ulaşım imkanları ile çözülecek sorun iş bilmez Pendik belediyesi tarafından berbat edilmiştir. Bundan sonra mevcut belediyeye zırnık yık benden...

Misafir 3dd

2 yıl önce - Çrş 13 Tem 2016, 12:21

Tuzla Belediyesinden Şifa Mahallesine cekilse Gebze Darıcadan gelenler de faydalansaydı keske

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM