Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı - Euroleague 2016-2017
« önceki   123 ... 42434445   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 43
Cenk Gültekin
site denetçisi

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 05:00

Takım finalde kaybetmiş Akın, nesi başarısız..

boran3365
1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 06:45

Son periyot çok kötü geçti. Bizim Türk takımlarında bu durum hep var hangi branş olursa olsun. Sonunu bir türlü getiremiyoruz.

Cengizhan Tuğrul

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 11:08

Seçim nedeniyle uyuya kaldığım ve kaçırdığım bu maçı gece izledim.

Candace Parker'i final için çok hazır istekli gördüm ve böyle görünce haliyle bir beklenti içine girdim ama kendisi gibi oynayamadı,takımı tam anlamıyla sırtlayamadı.

Yarı final galibiyetinin mimarlarından Levander bu maçta çok etkisizdi belkide bunun sebebi kendisinden rol çalan Parker'dı.

Gruda fiyaskoydu fazla söze gerek yok çok basit atışları kaçırdı.

Verameyenka'da çok etkisizdi adeta hayalet gibiydi yoktu.

Quigley iyi oynadı yapabileceklerini yaptı ama çok yoruldu çünkü takımdaki pozisyon dengesizliğinden dolayı kendi mevkinde daha çok iş yapması gerekiyordu.

Birsel görevini yaptı başarısız değildi ama etkili de değildi.

Pelin oda görevini yaptı Birsel'e yardımcı oldu kötü oynamadı.

Ayşe maalesef berbat oynadı. Ben bunu heyecanına veriyorum duygularını böyle maçlarda pek kontrol edemiyor

Kursk takımına bakarsak yarı final maçında faul problemi yaşayan ve etkisiz olan Wnba mvp'si Ogwumike sazı eline aldı büyük maçların oyuncusu olduğunu gösterdi.

Herkes takımda kendi görevini yaptı. Süper oynamadılar ama oynadılar yani.

Her çeyrekte bir oyuncusu ön plana çıkıyordu birinci çeyrekte Angel, ikinci çeyrekte Ogwumike, üçüncü çeyrekte Prince, dördüncü çeyrekte hepsi birden

Fenerbahçe çok basit atışları kaçırdı Gruda'nın potaaltındaki bomboş pozisyonu değerlendirmesi gerekiyordu. Aynı şekilde Parker boş turnikeyi kaçırdı. Eğer bunlar girseydi maçın seyiri değişebilirdi.

Fenerbahçe'yi sevmiyorum ama üzüldüm diyebilirim 6 senedir bi emek veriliyor ama birtürlü sonuç alınamıyor

Haldun Turan

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 12:05

Teknik analizi Cengizhan gayet iyi yapmış.

4.çeyreğin başında 62-60 yaptıktan sonra Gruda'nın pota altında atamadığı çok basit basket kırılma anıydı.

Bunu o deneyime sahip oyuncu nasıl atamaz çok tuhaf ve üzücü.

Bu takımı ilk kez seyrettiğimde takvimler 1998 yılını gösteriyordu.Yaşımda henüz 21-22 di.

O zamandan beri 35 kupanın hepsine tanık oldum.

1 kere Eurocup 3 kez Euroleague finali kaybederken hatta 6 kere de ligde şampiyon olmadığında da kraliçeleri destekliyordum.

Hayatta her zaman iyi şeyler yaşayamazsın.

Zorluklarla da sınanıyoruz.

O yüzden bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğim kızların.

Canları sağolsun.Bir gün o kupa gelecek inşallah.

Gelmezsede yapacak bir şey yok.

Yalnız Fenerbahçe sporcusunu kimse aşağılamamalı ben dahil.

Eleştirme ile haddini aşma arasındaki farkı bilecek yaştayız.

Bir takımdan daha fazlası benim için kraliçeler.

Verdiğiniz mücadele ve emek için teşekkürler canlar

Cengizhan Tuğrul

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 12:48

Kursk 17'de 17 yaparak inanılmaz birşeyi başardı

Ekaterinburg takımının gelecek sene dağılacaklarını ya da büyük bir revizyona gideceklerini düşünüyorum.

En başta o vasıfsız koçlarını göndereceklerdir. Adam dev kadrolarla 3 kere şampiyonluk kaçırdı. Aslında 2014'te Galatasaray yenilgisinde göndermeleri gerekiyordu ama sağlam torpili var belli.

Diana Taurasi maalesef miadını doldurdu artık ona karşı her zaman sempatim vardı ama Ekaterinburg artık ona göre değil daha orta bir takımda oynamalı.

Alba Torrens'i hiç tanıyamıyorum resmen bu takımda eziliyor ve biran önce buradan ayrılması lazım belki bize tekrar gelir belli mi olur aynı dediklerim Sancho içinde geçerli.

Griner kendini tam gösteremiyor belki takımda biraz daha rolü artarsa oyununun üzerine katabilir bilmiyorum.

Misafir df6

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 17:46

UMMC Ekaterinburg’un amma çok üçüncülüğü var ya

Tablonun kaynağı: Wikipedia

Haldun Turan

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 21:43

Fenerbahçe'nin eski Avustralyalı yıldızı Penny Taylor'ı Ekaterinburg ile Prag arasında oynanan 3.lük maçında gördüğüme eminim.

4.çeyrekte Rus takımının attığı sayıyı alkışlarken kameralar anlık gösterdi Penny'i.

Dynamo Kursk mağlubiyetinden sonra açıklamalarda bulunan Fenerbahçe koçu Fırat Okul: Takıma hep hücumda basit oynayın, defans daha kolay olur dedim.

Rakip iyi yüzde ile oynadı ve biz konuştuklarımızı yapamadık. Basit atışları kaçırdık ve bu bizi etkiledi defansta.

Her şeye rağmen Pelin Bilgiç’in direnciyle maçı geri getirmeye çalıştı, bizi ateşledi ama kırılma anında 65-62’yken kötü bir tercih yaptık. Elimize gelen fırsatları kullanamadık.
Alıntı:
Finalin heyecanına kapıldık, toplar elimizden kaydı ortadaki topları rakip aldı. Buraya kadar gelip aslında zor olanı yaptık, önümüze bakacağız. Kupayı alamadık bizi mutsuz etti ama destekleyenlere teşekkürler.

Bundan sonrası için daha hırslandık, neler yapabileceğimizi gördük, lig kaldı elimizde ve şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız.

Maçın çok kırılma anı oldu aslında ama her şeye rağmen geri döndük, boş atış kaçırmanın izahı yok fakat bunlar olan şeyler bu oyunda, takılmanın çok anlamı da yok.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kadınlar Euroleague'de final oynayan Fenerbahçe'ye kutlama mesajı yayınladı.
Alıntı:
FIBA Kadınlar Euroleague şampiyonluk maçında Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Rusya'nın Dinamo Kursk ekibine 77-63 mağlup olarak ikinci oldu.

Türkoğlu, Kadınlar Euroleague'de final oynayan Fenerbahçe'yi tebrik ederken, sarı-lacivertli ekibin bu başarısının Türk basketbolu için gurur verici olduğunu kaydetti.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Rusya'da düzenlenen Kadınlar Euroleague organizasyonunda final oynayarak bizleri gururlandıran Fenerbahçe takımının teknik ve idari kadrosunu, başarılı sporcularını ve Yönetim Kurulu üyelerini yürekten kutlarım.

Bu yıl Kadınlar Euroleague'de ülkemizi başarıyla temsil eden Fenerbahçe, Rusya'da gerçekleştirilen organizasyonda yarı finalde turnuvanın ev sahibi UMMC Ekaterinburg'u geride bırakırken, finalde de bir diğer Rus ekibi Dinamo Kursk ile şampiyonluk mücadelesi vererek bizleri gururlandırdı.

Kadınlar Euroleague'de Fenerbahçe'nin final oynaması, Kadınlar Eurocup'ta da Yakın Doğu Üniversitesi'nin şampiyonluğa ulaşması, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nin de ne kadar değerli bir lig olduğunu spor kamuoyuna göstermektedir.

Umuyorum ki kadın basketbolunda ülkemizin hem Euroleague hem de Eurocup'ta kazanmış olduğu bu başarılar, yaz döneminde kadın milli takımlarımızın unutulmaz bir dönem yaşayacağının da habercisi olur."

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kadınlar Euroleague'de 2. olan Fenerbahçe’yi tebrik etti.
Alıntı:
Bakan Çağatay Kılıç'ın tebrik mesajı şöyle: "FIBA Kadınlar Euroleague'de ikinciliği elde eden Fenerbahçe'yi kutluyorum.

Son yıllarda Final Four'da istikrarlı şekilde mücadele eden temsilcimizin gelecek yıllarda bu çizgisini sürdürerek önemli başarılara imza atacağına inanıyorum.

Bu önemli dereceler ülkemizde kadın basketbolunun gelişmesi ve daha da ileriye gitmesi adına büyük bir rol oynayacaktır."

Dynamo Kursk karşılaşmasından sonra açıklamalarda bulunan Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Mahmut Uslu: Fenerbahçe Spor Kulübü elinden geleni yaptı.

Dün ciddi bir mucize gerçekleştirdiler, iki rakibimizden %70 daha ucuz bir takımız bütçe olarak.

Ruhumuzla dün kazandık ama bu sefer olmadı. 6.kez final four yaptık, hep buralarda olmaya çalışıyoruz.
Alıntı:
Önemli olan türk kızlarının burada olması, bizde genç takımdan 4 oyuncu var ve 5 yabancımız var. Karşı takımda 1 Rus var sadece, FIBA bu durumu çok kötü yönetiyor, Rus’lara ayrıcalık tanınıyor, Avrupalı sayılıyorlar. 3 tane Amerikalı oyuncuları Avrupalı statüsünde oynuyor.

Bunlar bahane değil tabii yakalamıştık ama olmadı. İnanıyoruz ki bir gün şampiyon olacağız. Bize inananlar merak etmesin bir gün şampiyon olacağız.

Tüm kamuoyunun amatör branşlara önem vermesini istiyorum ve inşallah devlet ve spor bakanlığı Ruslar kadar amatör branşlara destek verir. Öyle olsaydı bu zamana kadar 1 yerine bir kaç kez kupa ülkemize gelmişti.

Mahmut Uslu'nun dediklerinde doğruluk payı var ama mağdur edebiyatı da yapıyor.

Pota altında Türk olarak oynayan Quanitra Hollingsworth'ü takımda niye tutamadınız o olsa pota altı savunması daha güçlü olurdu bunu kendisi de iyi biliyor.

MVP tanıdık isim : Angel McCoughtry
Alıntı:
Kadınlar Euroleague'in en değerli oyuncusu şampiyon Dinamo Kursk'tan Angel McCoughtry oldu.

Final maçında attığı 20 sayıyla galibiyette önemli rol alan ABD'li basketbolcu, ödülünü FIBA Avrupa Genel Sekreteri Kamil Novak'ın elinden aldı.

Ödül töreni sonrasında büyük mutluluk yaşayan Dinamo Kursk takımı oyuncuları, sevinçlerini taraftarlarıyla paylaştı.

KUPAYA RUS DAMGASI

Rus takımları, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde son yıllarda büyük başarılar elde etti.

Avrupa kadın basketbolunun en prestijli organizasyonunda son 15 yılda Rus takımları 9. kez şampiyon oldu.

Bu sürede İspanyol ve Çek Cumhuriyeti ekipleri ikişer, Türkiye ve Fransa takımları ise birer kez mutlu sona ulaştı.

Kadınlar Euroleague finalinde Fenerbahçe’yi yenerek kupanın sahibi olan Dynamo Kursk, Ekaterinburg’tan Kursk’a trenle döndü.

Rus ekibini çok sayıda taraftarı tren istasyonunda karşıladı.

Dynamo Kursk’ta en çok ilgiyi finalin MVP’si seçilen Angel gördü.

İnternetden baktım 2 şehrin arası 2000 kilometreymiş

Kaynak: Basket Dergisi

Cengizhan Tuğrul

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 21:46

Evet bende Penny'i gördüm ikinci yarıfinal maçında. Yanında Taurasi,Bonner ve Tolliver vardı gülüşüyorlardı

Tren yüksek hızlı olandandır herhal yoksa o yol bitmez.

Haldun Turan

1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 21:47

3.lük maçında gördüm Cengizhan

OkanY
1 yıl önce - Pts 17 Nis 2017, 21:49

Sevgili onlar hala.

sayfa 43
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 42434445   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET