Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Vural Demir
2 yıl önce - Cum 24 Hzr 2016, 03:10
Ağrı - Doğubayazıt Alışveriş Merkezi

Doğubayazıt AVM, 2017 ilk yarıda kapılarını açıyor

Geliştirme ve kiralama danışmanlığı Kurun Danışmanlık tarafından yürütülen Doğubayazıt AVM, 2017 yılının ilk yarısında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Ağrı’nın en gelişmiş ilçesi Doğubayazıt, 2017 yılının ikinci yarısında AVM’sine kavuşuyor. Geliştirme ve kiralama danışmanlığı Kurun Danışmanlık tarafından yapılan Doğubayazıt AVM, 16 bin metrekare inşaat alanı, 10 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Doğubayazıt AVM, tarihsel zenginlikleriyle hem yerli hem de yabancı turist çeken, Ağrı’nın en gelişmiş ilçesinin ekonomik ve sosyal hayatına da olumlu katkılar yapacak.

Doğubayazıt merkezde konumlanan AVM, ilçenin yanı sıra etki alanında bulunan Iğdır, İran ve Ağrı ile birlikte toplam 752 bin kişiye hizmet verecek. Ayrıca, Avrupa E-Yolu E80 transit yolu üzerindeki Doğubayazıt’ta konumlanan AVM’nin yerli ve yabancı turistler için de çekim merkezi olması bekleniyor.

Yıllık ziyaretçi potansiyeli yaklaşık 3 milyon 500 bin kişi olan AVM, yıllık 23 milyon 560 bin dolar ciro potansiyeline sahip. Ortalama metrekare ciro potansiyeli ise yıllık 2 bin 356 dolar.

Doğubayazıt AVM çekim merkezi olacak

Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü binalarının yakınında konumlanan AVM, lokasyon avantajına sahip. Toplam 3 kat olarak kurgulanan AVM’nin mimari konsepti, modern yaklaşımlarla şekillendirerek ilçenin yaşam alanı olarak tasarlandı. İlçe halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek AVM, sinema salonları, bowling salonu, çocuk oyun alanları ve geniş terasıyla ilçede çekim merkezi olacak. Geniş bir yiyecek-içecek alanı ayrılan AVM, hem yerli hem de uluslararası restoranlara ev sahipliği yapacak. AVM’de ayrıca bin metrekarelik market alanı bulunuyor.

Geliştirme ve kiralama danışmanlığı Kurun Danışmanlık tarafından yürütülen Doğubayazıt AVM, 2017 yılının ikinci yarısında kapılarını açacak.

http://www.avmdergi.com/dogubayazit-avm-2017-ilk- ...ni-aciyor/

Cemoli D18
2 yıl önce - Cum 24 Hzr 2016, 09:44

Doğubayazıt nüfusu 2015 yılına göre 121.526.

Bu nüfus, 64.194 erkek ve 57.332 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %52,82 erkek, %47,18 kadındır.

Ağrının nüfus artışı...

2007'de 111 bin
2010'da 115 bin
2015'te de 121 bin

Bölgede iş yapar, istihdam sağlar. Kıymeti bilinir umarım.

Misafir 666

2 yıl önce - Pts 15 Ağu 2016, 12:15

Gece doğubeyazıtta bombalar patladı, çatışmalar yaşandı ..Şuanda doğubeyzatta her yer kapalı dışarı çıkmak yasak, ilçeye giriş çıkış yasak. ayrıca kent dışında da çatışma var 3 teröristin öldürüldüğü belirtiliyor. Silah sesleri ve helikopter sesleri geliyor.

Önce güvnelik önce huzur önce pkk nın yok edilmesi. Bunlar olmadıktan sonra dünyanın en iyi alış veriş merkezini yapsan insanlar güvende hissedip buraya gelmez. Doğubeyazıt ağrının pkk desteği en çok olan ilçesi. 3 kişiden 2 si pkk lı. Bence başka bir ilçeye yapılmalıydı sürekli pkk sever ilçeler ödüllendiriliyor.

Misafir ef5

2 yıl önce - Prş 08 Eyl 2016, 13:14

merhaba kardeşim öncelikle senin fikirlerin dir yalnız bütün doğubayazıta mal etmek iyi biş deyil böyle ayrımcılık kelimeri kullanacağına biraz daha insani bir biçimde yaklaşsan daha iyi olur sen doğubayazıtı pkk yardım ediyor sözun zaten senin ıkçılığının en basit kelimesidir burda kimse pkk yardım etmiyor eden varsada onun hakında ancak kunuşablirsin başka şekilde senin hadine deyil d bayazıta laf atman insanları tanımada bilmeden konuşmadan onların hakında konuşman doğru bişi deyil kendine çok güveniyorsan gel doğubayazıta insalarla konuş tanış ondan sonra fikirlerini söyleyebilirsin yalnız ırkçılık yapmadan insani bir şekilde olur insan belki biraz yanlışa düşe bilir ama sonuçta insandır önemli olan bu insanı nasıl güzel bi edeple düzgün yola getirebilirim onu tartışmak kerekir bence d bayazıt her şeyi hak ediyor birtane avm için bu kelimleri kulanman doğru bişi deyil biraz insanlığını sorgulmanı tavsiye ederim

Misafir 5ca

2 yıl önce - Çrş 21 Eyl 2016, 15:38

Açılsın Memleketime Ağrı Merkeze de Açılır İnşallah Bir An Önce Malatya dan Selamlar Olsun Tüm Ağrıya ...

Misafir 1ec

1 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2016, 19:45

doğubeyazıta hayırlı uğurlu olsun güzel memleketim benim kendimde esnafım doğubeyazıt ağrıdan daha iyi ve gelişmiş bir ilçedir burda polisimize askerimize her zaman saygı vardır bir gurup çıktı polise taş attı diye bu ilçe tümüyle pkklı sayılmaz yok demiyorum elbette var onları bulup devlete teslim etmek biz bazid cocuklarının görevidir kendi elimle birini teslim etmişliğim vardır polis abilerimiz biliyorya siz ister inanın ister inanmayın türkiye gibi güzel bir memleketi bölmeye çalışanlara fırsat verme Allahım böyle bir proje memleketimde yapımı na başlandığı için çok mutluyum Hayırlı uğurlu olsun.

Misafir f39

1 yıl önce - Pzr 16 Ekm 2016, 19:56

Yanlış yatırım oradaki vatandaşlar geri kalmış ne fabrika ne sosyal yatırımlar ne memur kapasitesi nede para var
önce zihniyet deyişmesi gerekir oradaki vatandaşlar pkkdan başka birşey bilmiyorlar.

Misafir d54

1 yıl önce - Cmt 03 Arl 2016, 23:07

kardeşim nerde çıkarıyorsunuz buradaki vatandaşı kafanıza göre pkk yapıyorsunuz doğubeyazıt doğma büyüme buralıyım ağrı ığdır çevresinde doğubeyazıttan daha iyi yer bulamazsın hdp kazandı diye türkiyede ki bilmek kaç yeri hemen pkk yaptınız chp kazanıyor bir şey akp kazanıyor bir şey yok mhp kazanıyor bir şey yok

bende biliyorum millet destek veriyor ama emin ol millet artık destek vermiyor eskisi gibi değil

2 tane pkk bahçesinde öldürülen yerel sanatçı 3 gün sonra ölü bulundu bu nedir bu resmen millete baskı yapıyor demektir inşallah devlet bunları bitirecek bizde sizde rahata kavuşursunuz.

eskiden doğubeyazıta hdp bir gurup kandırılmış veya dağ adamı sokardı sokak savaşı polise taş atma görevleri yaparlardı onlarda artık yok.

hdp zaten şehri rezil etti ben buralı olarak söylüyorum millet hak ediyor pislik içinde yaşamayı günün birinde akp kazansa bu yer ne kadar güzel olur diye düşünüyorum.

buranın insanı ancak ekmek peşinde koşar ekonomisi gerçekten yüksek sınır kapısından tut turuzim kadar her yerde para kazanması kolay kazandığın para ile başka yerlere göre çok çok ucuz geçinirsin kendine para biriktirip gidenlerden olursun

ben 6 sınıftayken yeni tahin olmuş öğretmenlerim den biri 1 yıl sonra kendine araba aldı halada burada ben okulu bıraktım öğretmen hala okulda hayat o kadar zor değil bur da insanlar ancak ekmeğinin peşinde koşar.

sizden ricam bu yeride diğer yerler gibi karalamayın insan ön yargı ile gelirse öylede gider 1 yıldır polise taş atanda olmadı sor araştır istersen eskisi gibi değil bu ırkçılıktan wazgeçin

Misafir 1b6

1 yıl önce - Prş 02 Şub 2017, 13:56

Selamın aleyküm saygı deger büyük lerim öncelik le böyle şeylerin yapılması degil bazit te turkiyenin hiç bir yerine yapılması uygun görmüyorum hepsi zina nin günahların evi oluyor erkek kadin birlikte dinden uzaklaşma gelecek nesilin ahlak duzenin bozulmasına ve dinden uzaklasmaya sebebiyet veriyor bunun yerine islami catisi altinda biseylerin olmasi daha guzel olur bence ama yapilmis uylese rabbim hayirli ugurlu etsin

mustefa

1 yıl önce - Sal 20 Hzr 2017, 15:46

avm son hali

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET