Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yalper
15 yıl önce - Cum 15 Tem 2005, 10:23
Kaçırılan er için çağrı (!)


Kaçırılan er için çağrı
DEHAP, Diyarbakir Belediye Baskani ve İHD; Tunceli-Pülümür Karayolu’nda PKK tarafından kaçırılan erin canlı teslim edilmesini talep etmişler.

Bu şahsiyetler gerektiginde ne kadar da insancil olabiliyorlarmis mesaji yine tum dunyanin gozu boyaniyor, ben bu haberi okurken gozlerim yasariyor, vicdanim parcalaniyor..(!)

NTV Haber demiş ki:
DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, yazılı açıklama yaparak son günlerde yoğunlaşan çatışma ve operasyonlar nedeniyle çok sayıda insanın yaşamını yitirmesinden, üzüntü duyduğunu söyledi. Bakırhan, Tunceli’de PKK tarafından kaçırılan er Coşkun Kırandi’nin ailesine sağ salim teslim edilmesini de talep etti. Bakırhan, bunun, barış ortamının tekrar kurulmasına yardımcı olacağına inandığını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Baydemir de, er Coşkun Kırandi’nin yaşam hakkının korunmasını istedi. Kaçırılan erin memleketi Trabzon’da açıklama yapan barış girişimi taraftarları, Coşkun Kırandi’nin serbest bırakılması için çağrı yaptı. İnsan Hakları Derneği Trabzon Şubesi Başkanı tarafından okunan ortak açıklamada, Kırandi’nin biran önce serbest bırakılması istendi.

Not: Bu konuda bir baslik goremedim, yoksa gozumden mi kacti?


HAKAN©

15 yıl önce - Cum 15 Tem 2005, 19:58

İmralı sakinimiz de "Askeri bırakın" demiş de "emir" daha yerine ulaşmamış. Vay be adama bakın. Özel malikanesinden! takır takır örgütünü yönetiyor. Devletimiz de bu adamı halen daha balla-muzla besliyor. Bırakın bunları yapılan yargılama bile yeniden yapılacak. Böyle giderse Allah bilir beraat bile ettirirler. Vay anam vay. Biz de buradan ahkam kesiyoruz. Yok Avrupalı, Amerikalı PKKya iltimas geçiyor da birçok şeyi görmezden geliyorlar diyoruz. Biz önce kendi kendimizi mi sorgulamalıyız acaba? Bu adam nasıl oluyor da bu kadar rahat bir şekilde, dışardakiler ile haberleşebiliyor.
Hürriyet Gazetesi
Alıntı:
PKK’ya ‘Askeri bırakın’ demiş

Saygı ÖZTÜRK / ANKARA

İMRALI’da ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın başı Abdullah Öcalan’ın, avukatları aracılığıyla, kaçırılan er Coşkun Kırandi’nin serbest bırakılmasını istediği öğrenildi. Ancak Öcalan’ın çarşamba günü verdiği bu mesajın örgüte henüz ulaşmadığı kaydedildi. Son dönemlerde Öcalan’ın örgüte yönelik mesajlarının doğru ulaştırılmadığını belirten bazı yetkililer, ‘Öcalan’ın söylemediği sözler, söylenmiş gibi gösteriliyor. Söylediği bazı şeyler ise örgüte ulaştırılmıyor ya da değiştirilerek gidiyor’ dediler. Aynı yetkililere göre, Coşkun Kırandi’nin kaçırılması örgütte yeni bir görüş ayrılığının kaynağı oldu. Örgütün askeri sorumlusu Murat Karayılan’ın, kaçırdıkları asker için ‘savaş esiri’ dediği, o yüzden askerin bırakılmasından yana olmadığı belirlendi.


Bu haberin altına gazete okurlarından birisi tarafından yazılan yorum da ilginç geldi bana.

Alıntı:
HELAL OLSUN ADAMA ;ADAM DEMECINI DE VERIYOR SAGLIGINADA BAKILIYOR CAYINIDA YUDUMLUYOR BASBAKAN BILE DEMEC VEREMIYOR ONUN KADAR AYRINTILI BU GIDISLE GÜVENILIR HABERLERI APODAN ALCAYIZ
Mete Baştürk
15 yıl önce - Cmt 16 Tem 2005, 00:08

Sözüm ona adı İnsan Hakları derneği olan bir kuruluş, (ki nerde bir teröristin kılına zarar gelse it gibi havlamaya başlayan bir kuruluş) pkk ya seslenirken ne kadar sevinmiştir. Sevinmiştir, çünkü muhattaba alınmaları onları sevince boğar, sevinmişlerdir çünkü çıkıp Türk milleti adına onlardan bir şeyler istediklerini ve onlar karşısında aciz ve çaresiz kaldıklarını belirtmeleri yani Türk Milletini aciz göstermeleride onları sevince boğar. Ama biz diğmalarında ki kirli emelleri görmeyecek kadar aptal, görmemezlikten gelipte dostluklarına kendimizi inanadıracak kadar da zavallı değiliz.

Artık bizler kimin dostumuz, kimin düşmanımız olduğunu gayet iyi biliyoruz bu sebeptendir ki kimse bize ne kardeşlik masalları okusun, nede hadleri olmamasına rağmen bizim adımıza konuşmalar yapsın.


Alexandros

15 yıl önce - Cmt 16 Tem 2005, 15:34

Iyigunler gurup arkadaslarim………………

Haber ve sohbet basliklarini hergun izler ama tartismalara girmemeye calisirim.

Bu sicak Cumartesi sabahinda, basliklara bir goz atarken, bir seye gozum takildi :

Tahsilimiz hakkinda, turban konusunda, fotograflar ve hangi fotograf makinelerini kullaniyoruz veya begendigimiz en son film veya musik parcasi, Turk yemeklerinden veya cep telefonlerindan bahsederken , buyuk bir saskinlik ve uzuntuyle baktimki :
Cevaplar ve goruntulemeler cuval dolusu, ne yazik ki, hepinize, su an rehin olan bir mehmetcik icin, yalniz ve yalniz 2 cevap ve 83 goruntuleme var.

Bu askerin anasi- babasi, bizim siteye girip, hallerimizi gorseydi ve site kurallarini okusaydi ve sizlerki Turkiye ve Turkler icin, kiliciniza sinek kondurtmasiniz bu halimiz icin cok uzulurler ve utanirlardi.

Simdi diyeceksiniz ki , dunyanin ilk 100 universitesinde (Cevap 19 Goruntuleme 385) ve gokdelenlerde dunyada 6. siradayiz (Cevap 51 , Goruntuleme 1972 ) gibi konular, kacirilan bir er icin daha gunluk ve daha degerlidir. Bana demeyin ki, bu basliklar daha evvel acildi, basliklarin acilis tarihlerine bir goz atin, Sayet konunun ciddiyetini goz onuna alacak olursak, herhangi bir af sigmaz.

Diyeceksiniz bu ufak bir detaydir, ama sevgili insanlarim, farki yapan detaylardir.

Sizin anliyacaginiz bizim sitede Sise-Kola ve mesrubatlarin (Cevap 8, Goruntuleme 104) kacirilan bir Turk askerinde (Cevap 2, Goruntuleme 83) daha degerli.

Yazik.

Lutfen cevaplarinizi, « Ataturk olsaydi ne yapardi ? » yaziniz


Ugur
15 yıl önce - Cmt 16 Tem 2005, 16:22

Ya,ellerine saglik be Alexandros.
Bizim ne halde oldugumuzu taaa yunanistandan görmüssünde,neyazikki bizimkilerin bircogu daha burnunun ucunu göremiyor.
Sana izleniminin ne kadar dogru oldugunu ve paylastigin icin kendi adima tesekkür ederim.
Selamlar.Fahriye
15 yıl önce - Cmt 16 Tem 2005, 16:32

Sevgili Dostumuz Alexandros,

bahsettiğin haber ve sohbet başlıklarının açılma tarihleri, "kaçırılan er için çağrı" başlığından daha eskidir. Örneğin, 29 Nisan'da "İlk 100'de hiç Türk üniversitesi yok" başlığı açılmış, o tarihten bu yana 19 cevap alabilmiş. Kaçırılan er için, hepimizin düşünceleri aynı. Elbette ki, tepki vereceğiz, veriyoruz ve de bu başlığa daha çok sayıda mesaj gelir.
Alıntı:
Sizin anliyacaginiz bizim sitede Sise-Kola ve mesrubatlarin (Cevap 8, Goruntuleme 104) kacirilan bir Turk askerinde (Cevap 2, Goruntuleme 83) daha degerli.


İkisi aynı değerde değil, farklı konular. Eğer, çok fanatik düşünceler içine girilirse, colanın Türk insanına vereceği (genlerine) zarar ile Türk insanına bir mehmetçiğin kaçırılması ile verilecek zarar arasında bir bağlantı kurulur fakat bu da gerçekten şu an adlandıramadığım bir kelime ile kalır. Gene de, bu tür konuların önemi ne kadar çok sayıda mesaj almasına veya görüntülenmesiyle "değerlendirilemez"


yalper
15 yıl önce - Pts 18 Tem 2005, 01:08

Anlasilan bu orta oyunu (!) bir muddet surecek, kendileri çalıp kendileri oynuyor siteye yakistiramayacagim sozcukleri yazmadigim zırzavatlar..

Alıntı:
‘Er Coşkun Kırandi’nin teslimi barışa katkı sağlar’


Tunceli’de 22 kurum ortak bir açıklama yaparak, PKK’lı teröristlerce kaçırılan er Coşkun Kırandi’nin ailesine teslim edilmesinin barış ve kardeşliğe katkı sağlayacağını vurguladı.

Yapılan açıklamada ayrıca, Kırandi’nin can güvenliğini tehlikeye sokacak operasyonlardan kaçınılması gerektiği belirtildi. Tunceli Belediyesi’nde 22 kurum adına yapılan açıklamayı okuyan Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil, Tuncelili yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşları olarak bölgede meydana gelen çatışma ve operasyonların toplum üzerinde oluşturduğu sonuçlardan rahatsızlık duyduklarını ifade etti. Abdil, Tunceli-Pülümür karayolunda jandarma er Coşkun Kırandi’nin PKK teröristleri tarafından alıkonulduğunu ve gelişmelerin çözümsüzlüğe doğru gittiğini söyledi. Kırandi’nin ailesinin kendisini telefonla aradığını açıklayan Başkan Abdil, “İnsanım diyen herkese olduğu gibi, bizlere de olayın çözümü konusunda sorumluluk yüklenmektedir. Kırandi’nin sağlığının iyi olması umut vericidir. Er Coşkun Kırandi’nin ailesine sağ salim teslim edilmesini önemsiyor ve bunun barış ve kardeşliğe katkı sunacağına inanıyoruz.” diye konuştu. Abdil, Coşkun Kırandi’nin ailesine sağlıklı olarak kavuşabilmesi için herkesi sorumluluğunu yerine getirmeye davet ederek, sorunun çözümü konusunda aydınların da üst düzeyde sorumluluk üstlenmeleri gerektiğinin altını çizdi. Öte yandan Tunceli Valisi Mustafa Erkal, Kırandi'nin kurtarılması için başlatılan ‘kapsamlı operasyon’un sürdüğünü bildirerek, “Askerimizin burnu bile kanamadan kurtarılmasına çalışıyoruz.” dedi.


Okan Akin

15 yıl önce - Pts 18 Tem 2005, 02:20

Turkiye'nin en gozu yasli annesi ve babasina,

Dindiriniz gozyaslarinizi...

Bizler, hepimiz sizin evlatlariniziz. En az Coskun kadar kendimizi Coskun hissediyor, en az Coskun kadar sizi ana-baba biliyoruz.

Dindiriniz gozyaslarinizi...

Biz Coskun'lar ellerinizden opuyoruz.


En son Okan Akin tarafından Prş 21 Tem 2005, 06:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Alexandros

15 yıl önce - Sal 19 Tem 2005, 13:29

Bana kizmayin ama , bu basligi her sabah "Haberler ve Sohbet" basliklarinda en uste gormek isterdim. Yazik.

Elif Pamir

15 yıl önce - Çrş 20 Tem 2005, 15:04

Er Coşkun'un kurtarılması için başlatılan operasyon kapsamında yaşanan çatışmada 1 terörist öldürüldü.

Coşkun'un ailesine sabır ve mutlu bir son diliyorum...sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET