Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Pursaklar Kösrelikızığı ve Çevresi Emlak Piyasası
« önceki   123 ... 212223   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Misafir a50

2 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2016, 21:14

http://wowturkey.com/tr552/Okan_YUKSEL_Yerleske_upem.jpg

berkahmet75
2 yıl önce - Prş 09 Hzr 2016, 21:48
Meydan Plaza projesi Pursaklar

PROJE HAKKINDA
ANASAYFA Home PROJE HAKKINDA
Ankara’nın gözde semtleri arasında yerini alan Pursaklar’ın en prestijli projesi olmaya aday Meydan Plaza projesi iş ve yaşamın bir arada sunulduğu konsept bir projedir….
18.000 m2 arsa üzerine 34 adet cadde dükkan ve 2 blokta 140 Adet 4+1 daireden oluşan projemiz Ankara’nın yeni alternatif yol güzergahı olan 50 metrelik bulvar yolu üzerinde ve Pursaklar’ın en seçkin bölgesi Yavuz bulvarı ile 50 metrelik bulvarın kesiştiği noktada projelendirilmiştir.
Birçok kamu projesinin projelendirildiği ve yapım süreçlerinin başladığı bölgemizde Ankara’nın 5.Devlet Üniversitesi Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü inşaatlarının 1.ci etabında 5 fakülte tamamlanmış ve Eylül 2016 ’da 10.000 öğrenci ile hizmete başlayacaktır….
Uluslararası Polis Eğitim Merkezi Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı niteliğinde bir projedir.3500 Dönüm arazi üzerine yapılacak olan proje ile tüm dünyadan misafirler kabul edilecek tüm ülkelerin polis teşkilatlarının eğitimlerinin verileceği marka bi mekan dizayn edilecektir…İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü uluslararası polis eğitim merkezi adı ile kurulan kuruma hazineden yer tahsisi gerçekleştirilmiştir. Projenin ihalesi ihale aşaması devam etmektedir. Çok kısa bir sürede inşaat çalışmaları başlayacaktır.
Esenboğa Havaalanı metrosu ile yeni bir ivme kazanacak Pursaklar’da Ankara’nın her noktasına kolay ulaşım sağlanacak alternatif yollara sahiptir. Mevcut çevre yolu ile Ankara’nın her noktasına Ankara sanayi bölgesi Ostimten İvedik’e Çankaya’dan Etimesgut’a kadar çevre yolu ile ulaşım çok kolaydır. Protokol yolunun hiç kapanmayan özelliği ile şehir merkezi Ulus – Kızılay’a inmek birkaç dakikada mümkündür. Yeni açılan 50 metrelik bulvar ile Esenboğa’dan Kazan’a kadar oluşturulacak güzergah ile mevcut çevre yoluna birçok bağlantısı ile MEYDAN PLAZA ‘dan ulaşım artık çok daha kolay olacaktır.
Pursaklar Devlet Hastanesinin yanı başında projelendirilen Meydan Plaza bölgenin yeni merkezi olmaya talip konsept bir projedir.
Dünyanın en büyük Fuar alanlarından biri olarak projelendirilen Akyurt Fuar Alanı ihalesi tamamlanmış inşaat süreci başlamıştır.
Avrupa ve Ortadoğu’nun en kapsamlı araç satış projesi Otonomi ile Ankara’da ticaretin kalbi bu bölgede atacaktır.
Tüm bu projelerde yatırımın yeni adresi haline gelen Pursaklar yatırımcısına yüksek kazanç elde etmesi için fırsatlar sunmaya devam ediyor….
Meydan Plazada konutlar güvenli,konforlu,zarif yaşamın tüm gereklerini yerine getirecek şekilde planlandı.Kalite çıtamız yükselerde.Üçgen mimarlık inşaat olarak bu güne kadar tamamladığımız projelerde yapı kalitesini ve yaşam standartlarını belirlerken kendi ailelerimizle oturacakmış gibi hassas davranmayı ilke edindik..Meydan Plaza proje aşamasından itibaren bu çizgiden hiç ödün vermedik.İnşa ettiğimiz her projede önceliğimiz sizin yaşam standartlarınızı beklentileriniz üzerinden karşılayabilmek oldu…..
203 m2 brüt alana sahip geniş ve fonksiyonel daireler ile rahat yaşamın kapıları açılıyor.
Otoparkları ,Kapalı fitnes salonu,Mescit,Cep Sineması,Kreş ve Etüt salonu, Açık fitness,spor sahası, Çocuk parkları ve 24 saat güvenlik hizmeti ile sizlerim tüm ihtiyaçlarına cevap verilebilecek şekilde planlanmıştır.
Proje kapsamında 34 cadde dükkan ile tüm ihtiyaçlarınızın giderilmesinde sizin için kolaylık sağlayacak.
Temiz havası,ulaşımın kolay olması ve site konsepti yapılaşma bölgesi avantajlarıyla otopark probleminizin olmaması şehrin karmaşık ve stresli ortamından uzak kalarak konforlu bi yaşam sürmek için ideal bi projedir Meydan Plaza…..
Meydan Plaza manzara hakim geniş teras balkonlarından panoromik şehir görüntüsü ile ruhunuzu dinlendirecek bir projedir.
İnşaat sektörünün tüm yeniliklerini içinde barındıran yenilikçi anlayış ile planlanan Meydan Plaza zerafet ve şıklık hep ön planda…
Meydan Plaza’da 1.sınıf malzeme ve işçilik ile tasarlanmış ,iç mekan tasarımları ile keyif alabileceğiniz yeni bir yaşam kalitesini ve bölgenin en göz alıcı cazip projesini ‘Üçgen Mimarlık,inşaat’ farkıyla sizlere sunmaktayız…
Özlenen komşuluk ilişkilerinin yeniden canlandığı huzuru ve keyifi doyasıya yaşayabileceğiniz yepyeni yaşam alanınızda seçme şansınızı değerlendirebilmeniz için sizleri Satış Ofisimizde ağırlamaktan zevk duyarız….
ÜÇGEN MİMARLİK İNŞAAT

berkahmet75
2 yıl önce - Prş 09 Hzr 2016, 21:50
OTONOMİ nin Yanına Açık Oto Pazarı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Esenboğa Yolu üzerindeki 375 dönümlük alanda kurulan Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv alışveriş ve yaşam merkezi Otonomi’nin yanındaki 100 dönümlük alanın “açık oto pazarı” yapılacağını açıkladı.

Başkent Otomotivciler Derneği’nin (BOD), Otonomi’de bu yıl ikincisini düzenlediği iftar yemeğine yaklaşık 1.500 kişi katıldı. İftara, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in yanı sıra, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Yalova Valiliğine atanan Eski Akyurt Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, MÜSİAD Ankara İl Başkanı İlhan Erdal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED), BOD Yönetim Kurulu Üyeleri ve galerici esnafı katıldı. Kamu ve iş dünyasından davetliler ile üniversite öğrencileri ve Sevgi Evleri’nde kalan 200 dolayında çocuk da katılanlar arasında yer aldı.

İftarın ev sahibi MASFED, BOD ve Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç yaptığı konuşmada İstanbul’da yaşanan terör olayını lanetleyerek, “Bugün üzücü bir olay yaşadık. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah bu Ramazan ayının hürmetine bu olayların son bulmasını diliyoruz” dedi.

Gökçek’ten Ankara’ya yeni proje müjdesi…
İftarda bir konuşma yapan Başkan Gökçek, Ankara’da hayata geçirilecek yeni bir büyük projenin haberini verdi. Konuşmasında Otonomi’nin başarı hikâyesini ve Ankara için taşıdığı önemi anlatan Gökçek, “Başkanlarımızla konuşuyoruz, belli bir takım konularda anlaşırsak, nasip olursa, Otonomi’nin hemen yanında bizim belediyenin de 100 dönüm bir arazisi var, orayı da satışa çıkaracağız, tabii ihaleyle alacaksınız, inşallah orayı da açık oto pazarı haline getireceğiz. Bütün otomotivciler buyursun, toplansın diyoruz” dedi.

Uluslararası güçler, güçlenen Türkiye’yi istemiyor
İstanbul’daki terör olayına da değinen Gökçek, terörün arkasında Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen dış güçlerin olduğunu söyledi. Gökçek, “Bu terör olayından bizi kurtarmamak için yedi düzel bir araya geldi. Herkesin bunu iyi kavraması lazım... Bu kendiliğinden olan bir olay değil. Sadece PKK’nın tek başına yaptığı bir şey de değil. Uluslararası güçler, güçlenen Türkiye’yi istemiyor. Bu yüzden bizde her türlü huzursuzluğu çıkarıyor. Ama bugüne kadar pek çok şeyi Allah’ın yardımıyla hallettik. İnşallah bu dertten de Cenabı Allah bizleri kurtaracak diye ümit ediyoruz ve dua ediyoruz” diye konuştu.

Otonomi mükemmel bir eser
Gökçek, Ankara’daki galerileri bir araya toplayacak ve trafik yanında başka şehir ve çevre sorunlarının çözümüne büyük katkı yapacak olan Otonomi’nin başarı hikâyesini anlatırken, son günlerde proje aleyhine girişimleri ile dikkati çeken bir grubu isim vermeden eleştirdi. Galerici esnafının şehir dışında ortak bir alanda toplanması için yaklaşık 6 yıldır çalıştıklarını belirten Gökçek, bu amaçla Gölbaşı’nda kamulaştırdıkları yeri defalarca teklif etmelerine rağmen galericilerin kabul etmediğini hatırlattı. Gökçek, daha sonra BOD’un TOKİ’den Esenboğa yolundaki mevcut araziyi satın alarak Otonomi’yi kurduğunu belirterek, “Ben buraya ilk gezmeye geldiğimde gördüm ki gerçekten çok mükemmel bir eser ortaya çıkmış. Ondan sonra ‘Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bize buraya sahip çıkmak düşer’ diye düşündüm. Ondan sonra asfaltından, kaldırımına elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Otonomi projesi için başta birlikte yola çıkan bir kısım esnafın daha sonra ayrılıp “ayrı baş çektiklerini” ifade eden Gökçek, gelişmeleri şöyle anlattı:

Kendileri bana geldiler dediler ki ‘Biz buraya girmek istemiyoruz’. Nedenlerini saydılar. ‘Biz sizden Gölbaşı’nı istiyoruz, bize Gölbaşı’nı verin’... Ben de kendilerine bir şey sordum: ‘Daha önce verdiğimizde niye almadınız?’… ‘Hata ettik şimdi almak istiyoruz’... ‘Kaç üyeniz var?’ dedik. ‘500’ü aşkın üyemiz var’… ‘Şu üyelerinin ismi, soy ismi, ticaret odalarına bağlı ise kaydını bana getirin’ dedim. Liste getirdiler, arkadaşların ekseriyetle ticaret odasına falan kayıtlı olmadığını gördüm. Yani bu isimlerin biraz afaki doldurulmuş isimler olduğunu tespit ettim ve bundan dolayı da dedim ki ‘Arkadaşlar bakın Otonomi yapılmış gidin siz de yer alın!’. Kendileri, kendilerine göre mazeretler ileri sürünce ben şunu da söylüyorum ‘Siz arkadaş ilk başta buraya ortak değil miydiniz 32 kişi, niye ayrılıyorsunuz? Kendi aranızdaki anlaşmazlık yüzünden Ankara’yı mağdur etmeye hakkınız yok! Biz Otonomi’nin açılışını istiyoruz, destekliyoruz ve Ankara’yı bütün ilçe belediye başkanları dâhil olmak üzere, sayın valimiz dâhil olmak üzere karar verdik, boşaltacağız ve bir an önce Otonomiye gidin’. Bu kararlı tutumuz da etkisini göstermeye başladı, 550’nin aşağı yukarı 400’ü tutuldu, o kalan 150’si de bir iki ay içinde tamamen biter. Bir husus daha söyleyeyim dışarıda tam esnaf olmayan, galericilik adı altında söylemek istemiyorum, başka meslekleri icra edenler gelmek istemediğine göre galerici esnafına burası haydi haydi yeter. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Her zaman yanınızdayız.

Fuar ve Kongre Merkezi için yeni formül
Gökçek, Ankara Fuar ve Kongre Merkezi projesinde yaşanan tıkanmanın yeni bir formülle aşılacağını bildirdi. Akyurt, Çubuk, Kalecik ve Pursaklar başta bölgeye büyük hareketlilik getirecek olan proje için TOBB, ATO, ASO, Ankara Ticaret Borsası, Esnaf Odaları Birliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Akyurt Belediyesi olarak 7 kuruluşun birlikte yola çıktığını hatırlatan Gökçek, Almanlara hazırlatılan projenin Belediye olarak hafriyatını da yaptıklarını anlattı.
Gökçek, ihale kararı aşamasında ise tıkanma yaşandığını bildirerek, “İş ihaleye geldikten sonra maalesef TOBB, Ankara Ticaret Borsası ve ASO, bu üçü hala imza atmadılar, ihale kararını bekliyoruz ve diyorlar ki ‘Bizi ortaklıktan çıkarın, bizim paramız yok. Biz para veremeyiz’... ilk baştan beri girdiniz bu işin içine yarı yolda bırakmak var mı, yok. Ama hala imza attıramadım ve bu konuda da size şikâyet ediyorum her üçünü, şikâyet ettiğim için de bana çok kızıyorlar. Açın telefonları, ‘Kardeşim şu işin peşine koşun’ deyin.” dedi.

Başkanlık dönemi bitmeden projeyi hayata geçirme sözü veren Gökçek, “Buranın ya bitmesi ya bitmesi lazım, gecikmemesi lazım... Bu sene biter ümidindeydim olmadı, hadi gelecek sene bitsin. Bu boynumuzun borcu… Çok çok daha sıkışırsak Büyükşehir’in buradaki iki arazisini plan değişikliği yaparak tabiri caizse para getiren bir yer haline getirip kat karşılığı gibi, fuar alanını alıp onu verip yine de yapma niyetindeyiz ve inşallah fuarı da benim dönemim bitmeden Ankara’ya nasipse kazandırmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

berkahmet75
2 yıl önce - Prş 09 Hzr 2016, 21:51
kösrelikkızığı bahçelievler

Kösrelikkızığı Bahçelievler Mahallesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliğine İtirazlar

T.C.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BELEDİYE MECLİSİ

Karar No:898 11.05.2016

K A R A R

Pursaklar İlçesi Sirkeli – Kösrelikkızığı Bahçelievler Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğine yapılan itirazlara ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 28.04.2016 tarih ve 146 sayılı raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.05.2016 tarihli toplantısında okundu.

Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Pursaklar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 08.03.2016 tarih ve 1579 sayılı yazısı ile Pursaklar Belediye Meclisinin 05.09.2014 gün ve 153 sayılı kararı ile uygun görülerek Büyükşehir Belediye Meclisinin 09.04.2015 gün ve 677 sayılı kararıyla Nazım İmar Planı Değişikliği ile birlikte onaylanan Sirkeli- Kösrelikkızığı Bahçelievler Mahallesine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına 23.10.2015 ile 22.11.2015 tarihleri arasında 30 gün (1 ay) yasal askı sürecinde yapılan 21 adet itirazın kısmen reddine kısmen de kabulüne ilişkin Pursaklar Belediye Meclisinin 08.01.2016 tarih ve 19 sayılı kararı 5216 sayılı Kanunun 14. Maddesi gereği onaylanmak üzere İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına sunulduğu,

3,6,8,9,11,12,13,17,19,21 nolu itiraz dilekçelerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planına ait planlama sınır ve kararlarına yönelik olduğu, bu işlem için ilgili kurumlardan yeniden kurum görüşleri alınması ve imara esas jeolojik etüt vb. birçok işlemlerin yapılması, 50 metrelik ve 17 metrelik yol akslarının değişmesi gerektiği ayrıca bu itirazların 1/5000 ölçekli nazım imar planı aşamasında yapılması gerektiği anlaşıldığından söz konusu 3,6,8,9,11,12,13,17,19,21 nolu itirazların reddedilmesinin, 1,2,4,5,10,14,15,16,18 nolu itiraz dilekçelerin “kabulü”nün uygun olacağının belirtildiği,

Hususları tespit edilmiş olup, Sirkeli - Kösrelikkızığı Bahçelievler Mahallesine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına ait 1,2,4,5,10,14,15,16,18 nolu itiraz dilekçelerin “kabulü” ve 3,6,7,8,9,11,12,13,17,19,20,21 nolu itiraz dilekçelerin “reddi”ne ilişkin Pursaklar Belediye Meclisinin 2016/19 sayılı kararının “aynen onayı”na ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

berkahmet75
2 yıl önce - Pzr 12 Hzr 2016, 12:23
kuzey çevre yolu

http://wikimapia.org/street/18503139/tr/Kazan-Hav ...yolu-Kuzey

Misafir cb6

2 yıl önce - Pzr 12 Hzr 2016, 12:41

Kösrelikkızığı bazı yerleri tepelik de olsa merkeze yakın sayılır. Neden buralar gelişmiyor acaba ?

berkahmet75
2 yıl önce - Pzr 12 Hzr 2016, 21:15
kuzey çevre yolu

sayın misafir cb6 haritada gördüğünüz gibi kuzey ankara yolu yani (kazan -Esenboğa )başladığında oralardada yapılaşma başlaycak.tabi bunun için biraz zaman lazım.bu yıl sonuna kadar yeni havalimanı yolu faaliyete geçecek.bağlumdan hurdacılar sitesine kadar bayağı bir yoğun çalışma var.tahmini olarak seneyede inşallah kuzey çevre yolu başlayacaktır.

Misafir 9b1

2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 21:33

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yerleşkesi Hazır

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinde son çalışmalar devam ediyor. Çevre dzüenlemesi tamamlanmak üzere olan yerleşke artık asfalt çalışmasını bekliyor. Temmuz 15'ten sonra taşınma işlemleri başlıyor.

berkahmet75
2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 23:02
kösrelikkızığı

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü (09.06.2016)

Pursaklar Belediye Meclisinin 08.01.2016 gün ve 19 sayılı kararı ile uygun görülen ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 11.05.2016 gün ve 898 sayılı kararı ile onaylanan "Pursaklar İlçesi Kösrelik Kızığı Bahçelievler Mahallesine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği " 3194 sayılı İmar Kanununun 8/b maddesi gereği, Belediyemiz İlan Panosunda 09.06.2016 tarihinde 30 gün süre ile askıya çıkartılmıştır.

Misafir af2

2 yıl önce - Sal 21 Hzr 2016, 18:15

Arkadaslar kosrelikte yapilacak yollar ne oldu? Bolgeye yakin zamanda giden arkadaslar var mi? Haber verirseniz seviniriz.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet