Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Uçaklara Dair Her şey
123 ... 394041   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Türkay Öksüz

1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 22:38
Uçaklara Dair Her şey

Merhaba sevgili üyeler. Başta ben, denizsenol_sabaton ve Mafakyanc olmak üzere bütün havacılık gönüllüsü üyelerimiz sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Ayrıca burası bir soru cevap bölümü de olacak, yani bize uçaklarla ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz, bilgimiz elverdiğince cevap vereceğiz. Tabi tek biz değil sizinde altın değerindeki bilgilerinizden faydalanacağız. Yeri gelecek biz soracağız siz cevaplayacaksınız

İyi uçuşlar!

muradenes
1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 22:44

Turkay kardes..
Sayfan iyi bilgilendirme platformu olur inşaallah...

muradenes
1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 22:49

Turkay kardeş.
Benim inanilmaz yukseklik korkum ve buna istinaden ucak korkim var tavsiyelerin olabilirmi lutfen bildikleri degil bilinmeyen degisik bir tavsiyede bulunurnusun ???

Mustafa Torun 0834

1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 22:50

THY uçuşu ile ilgili sorayım:

Şu anki fiyatı toplam 570 TL ve ekonomi esneğin üst sınıfı (ön sıralar) bilet kalan 23 Temmuz uçuşuna rezervasyonum var.

Ama rezervasyonu toplam 190 TL ye ve THY sitesinde dolu görünen ekonomi-esnek sınıfından.

HAziran 25 e kadar reervasyonu bilete çevirirsem yine 190 TL mi olacak?

Ekonomi-esnek deki koltuk bana rezerve mi? Başkası alabilirmi?

mafakyanc

1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 22:57

@ Sn. muradenes :

wowturkey, sizi çoktaaaan düşünmüş!...

Bkz.: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=56936

Buradaki mesajları ben okumadım ama mutlaka içlerinde işe yarar olanları vardır!...

Ancak bana göre uçak korkunuzu (yeter ki panik atak tarzında bir psikolojik/biyolojik durumunuz olmasın...) giderebilecek en kesin yöntem havadayken ufak da olsa bir badire atlatıp sonrasında yere sağ salim ayak basmanızdır.

Hani "Allahın hakkı üçtür!" derler ya; bu hakların ikisini hakkıyla ve fazlasıyla kullanmış bir kişi olarak artık hiçbir korkum kalmadı; sadece eşimle birlikte uçağa binmekten olduğunca kaçınıyorum --- onu "götürürlerken" ben de arada telef olmayayım diye!!!

Mustafa Torun 0834

1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 23:01

Yanınızda uçaktan korkan birisi varsa uçağa binince ilk işiniz hostesi uyarmak olsun: Yanımda tehlikeli bomba var her an dikkatli olmanız gerekiyor...

MoonRider

Otobüs olsun Uçak olsun her türlü yolculuk yapmayı çok severim Berlin'e giderken THY'yi tercih ediyoruz genelde.Konu hayırlı olsun

mafakyanc

Sevgili ve değerli Forumdaşlar: başlığa dikkat ederseniz başlığın adı "uçaklara dair herşey".

THY ya da başka havayollarının tarifeleri, biletlemeleri ve fiyatlama/pazarlama yöntemleri bu başlık kapsamına girmiyor; ayrıca kendi hesabıma konuşayım: bendeniz seyahat/havayolu acentası da değilim.

Anlayışınız için peşinen teşekkürler!

Türkay Öksüz

1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 23:15

Mustafa Bey aslında konumuz her ne kadar açtığım başlığa uymasa da ben cevaplamak isterim. Şimdi ayırtılmış bir koltuğunuz var aldığınız fiyata bilete çevirebilirsiniz bunda sıkıntı yok ama rezerve edildikten sonra belirli tarihler arasında tahsilatın ödenmesi gerekiyor zaten ne kadar erken alınırsa o kadar iyi çünkü biletler her 10 koltuk satışından sonra fiyata ek ücret bindiriyorlar(8-11TL arası bir fiyat). Biletin başka bir kişiye satılması durumu şöyle olur rezerve ettirirsiniz fakat ücreti ödemezseniz bilet otomatik olarak sistemden düşer iptal olur ve boşa çıkacaktır

Mustafa Taşlı
site denetçisi

1 yıl önce - Cum 27 May 2016, 23:35

Bu başlıkta mesaj yazan pek çok üye uçakla seyahat ettiğine göre onlara sormak istediğim soru, küçük sınıf uçaklarda Boeing 737 mi, yoksa Airbus A320, A321,modellerini mi daha çok beğeniyorlar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 394041   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM