Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Atatürk Orman Çiftliği - Hayvanat Bahçesi
Sayfa: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
AYDIN BURAK ZORMAN

9 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 08:31
Ankara Atatürk Orman Çiftliği - Hayvanat Bahçesi

Yıllık izinde bulunduğum 1 haftalık süre içerisinde ANKARA'daydım. Fotoğraf makinamı
bolca çalıştırdım. İlk gezdiğim yer AOÇ Ankara Hayvanat Bahçesi. Bence Ankara'nın
gezmeye değecek yerlerinin en başında burası geliyor. Bugüne kadar hiç hayvanat bahçesi görmedim diyorsanız yada çocuklarınıza hayvan sevgisi aşılamak istiyorsanız kaçırılmayacak fırsat. İstanbul'da özel sermaye ile kurulmuş darıca hayvanat bahçesi var ama hiç gezmedim ve bildiğim kadarıyla Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi AOÇ'de
bulunuyor.

Umarım resimleri beğenirsiniz.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

[Güzel olmayan ve açılmayan fotoğraflar silindi.    Resim yükleme kuralları . Okhan]

2000 yada 2001 senesiydi hayvanat bahçesini gezerken takım elbiseli bir bey çalışan işçilerin yanında duruyordu. Kendisi müdürmüş, sohbet esnasında hayvanların değerini sormuştum. Sadece tek bir zürafa yavrusunun değerinin 70.000 Sterlin olduğunu ve nakliye(uçak ile) ve sigorta masraflarıyla iki katlandığını söyledi. Varın gerisini siz düşünün.

En son AYDIN BURAK ZORMAN tarafından Çrş 17 Ağu 2005, 05:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

AYDIN BURAK ZORMAN

9 yıl önce - Cmt 16 Tem 2005, 16:55

6000 Tonluk türkiyenin tek su altı akvaryumu yukarıda resmi bulunan köpek balığı şeklindeki binanın içinde bulunuyor. Uzun zamandır gitmeyenler için söyleyeyim. Bu bina
akvaryumların bulunduğu binaya ek olarak yapılmış. Kangurunun fotografını çekmeyi çok
istiyordum fakat fotograf makinası terslik çıkardı.

irfan x
9 yıl önce - Çrş 27 Tem 2005, 18:48

Harika bir başlık. Buraya çocukken gitmiştim, ilk okul birinci sınıfta falandım. Bir zamanlar Türkiye'nin en iyisi idi. Hala iyi ama daha iyisi Darıca'da yapıldı... Hayvanların sağlıklı gözüktüklerine dikkat edin lütfen...

Osman Yavuz
9 yıl önce - Cum 29 Tem 2005, 00:58

Gecen ay AOC'ye bir ziyarette bulundum ve de asiri derecede hayal kirikligina ugradim. Hayvanlara cok yazik, hic dogru duzgun bakimlari yapilmiyor, ve cogu hayvan kendi diskisi icerisinde yasiyor resmen, cok yazik. Dogru duzgun kafesi temizlenmis, bakimi yapilmis tek bir hayvan goremedim. O kadar guzel bir alan icerisinde kurulmus kocaman bir hayvanat bahcesinin o icler acisi halini gormek yuregimi burkmustu.

AYDIN BURAK ZORMAN

8 yıl önce - Pts 01 Ağu 2005, 03:33

arkadaşlar unutmayalım. hayvanat bahçesinin tüm giderleri döner sermaye ile karşılanmaktadır. Bildiğim kadarıyla hazineden tek kuruş yardım alınmıyor. Giriş için verilen bilet parası ve hediyelik eşya satışıyla bu kocaman bahçe ayakta tutulmaya çalışılıyor. Eleştirilerinizi bunu düşünerek yapın. Geçen hafta içerisinde iznimin ikinci bölümünde tanıdıklarımla tekrar gittim ve hayran kaldılar. Görevliler ellerinden geleni yapıyorlar. Kafeslerde gayet temizdi. Hayvanların kendi pisliği içinde olduğuna gelince böyle bir şey görmedim. Tek tük vardı ama onlarda her akşam temizleniyor. Ayrıca hayvan bunlar, görevliler elinde kepçe arkasında bekliyecek değil ya..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA