Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
onurnazliaka
10 yıl önce - Cmt 19 Arl 2009, 17:03

Hasanpaşa Hanı'ndaki Mustafa'nın Kahvaltı Dünyası'nda kahvaltı yemeli.

(+)

Mustafa'nın Kahvaltı Dünyası

Tek kişi için gelen menüye bakarsak:

1) 8 çeşit peynirden oluşan tabak
2) Yeşillik, domates, salatalık, biber, patlıcan ve patates kızartma, ezmeden oluşan tabak
3) Kavurmalı yumurta tabağı (Kavurması yumurtasından çok olduğundan yumurtalı kavurma da denebilir )
4) Tereyağ-bal tabağı
5) Meyve tabağı (O enfes kokteyl meyvelerin üzerinde doğal süt kreması ve ekşi sosuyla şahane bir tad)
6) Sınırsız su ve çay, Ramazan pidesi

Bu menü 1 kişi için geliyor. 1'den çok kişiyseniz tabaktaki ürünler ayrılabiliyor. Bu kahvaltı kaçmaz. Tüm ürünler şahane. Hele o en sondaki meyve tabağını en kaliteli lokantada yiyemeyeceğinize kefilim! Kivi, elma, armut, şeftali, muz, üzüm, nar bir araya geiyor; süt kreması ve ekşi sosla birleşip şahane oluyor. Hayatımda böyle bir şey yemedim.

Mustafa'nın Kahvaltı Dünyası kaliteli ürünlerin yanında Hasanpaşa Hanı'nın havasını da solumanızı sağlıyor. Han'ın manzarasına baka baka, tarihi bir mekanda kahvaltı ediyorsunuz. Burası bir pazar kahvaltısı için çok uygun bir yer. Diyarbakır'a gelen turistler burayı pas geçmiyor. Eğer ki fırsatınız olursa mutlaka Mustafa'nın Kavaltı Dünyası'na gidiniz. Şimdiden afiyet olsun!

En son onurnazliaka tarafından Cmt 19 Arl 2009, 19:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Mehmet!
10 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 00:30

Selim Amca'da Kaburga Dolması

(+)

Ahmet Arif Hoca

10 yıl önce - Cum 15 Oca 2010, 19:20

Yenişehir de değil mi burası... Bir zamanlar tabelasında SASS yazıyordu. Orada yediğim kaburganın tadını 18 yıl geçmesine rağmen hala unutamadım, fırınları süper ve et o kadar mı yumuşatılır. Fiatıda o biçimdi yalnız...Şimde ucuzdur belki

Yılmaz Edessa

9 yıl önce - Sal 16 Şub 2010, 20:29

Dün sona eren Diyarbakır ziyaretim esnasında kültür bakanlığı sitesinden edindiğim tavsiye ile, kaburgacı selim amca'da kaburga dolması yedik. Ve inanın o güne kadar hiç kırmızı et yemediğimi, ya da boşuna yediğimi düşündüğümü anladım.
Garsonun önümüzde adeta yerlerini ezberlediği etleri kemiklerden tak tak tak diye hemencecik sıyırdığı lokum gibi etleri, üzerine serptiği et suyuyla muhteşem bir deneyim yaşattı. Eğer Diyarbakır'a giderseniz mutlaka denemelisiniz.
Fiyat performans olayı harikaydı. Mekân ise son derece nezihti.
(Dağkapı civarındaki şubesine gittik, Açık ayran+kaburga dolması kişi başı yaklaşık 20 tl gibi bir fiyatı var. Oldukça doyurucu)

Mehmet.21
9 yıl önce - Prş 08 Nis 2010, 16:27

Onur Ocakbaşına gidip şu ciğeri yiyeceğin abi bitti.

Bunun yanında bir çok alternatif yemek mevcut aynı ocakbaşında ancak ben sizlere Diyarbakır'ın yiyeceklerinden olan ciğer kekabını öneririm.

Adres ve Teleofon:
ONUR OCAKBAŞI
Firma Adresi Gazi Cad. S. Nazif Sok. No:6 ( Akbank Merkez Şube Arkası)
Şehir Diyarbakır
İlçe Merkez

sayfa 2
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler