Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Sina

14 yıl önce - Sal 12 Tem 2005, 19:17
Diyarbakır - Ne, Nerede Yenmeli?

Öncelikle meşhur sayılan birkaç yer,

Selim Amca Meal Saloon (komik olmuş bu hali) yani Türkçesi Selim Amca'nın Sofra Salonu 0 412 2244447 (Kaburga dolması, Meftune, Kibe ve Mumbar) bunları yemeden dönerseniz Diyarbakır turunuz sayılmaz, baştan gezilir.

Tavacı Recep Usta : http://www.tavacirecepusta.com/default.asp
İnternet Sitesi bile var yahu    artık Diyarbakır'daki mekanını kapatmış, onun İstanbul ve Ankara şubeleri var. Tühh bak yazık oldu, burada biz yeriz artık. Hoş bir Diyarbakır hatırası olarak kalacak akıllarda.

Mardin Kebap Evi, adına kanmayın Diyarbakır'da    numarası yok, gerek de yok. Kime sorsanız size tarif eder. (Her türlü kebap)

Onur Ocakbaşı : İşteeee burada dur, bu benim favorim. Aman Allahım nerden geldi aklıma, unutmuştum ne güzel, bir ezme yiyin burada (Her türlü kebap), yine ulaşımı çok kolay, kime sorsanız yine bilir.  

Bunların dışında kaldığınız otelin restaurantına güvenebilirsiniz özellikle Kervansarayda kalıyorsanız.

Gazi Köşkü Restaurant'a uğrayın, zaten görülecek yerlerden biridir Gazi Köşkü, hazır oraya gitmişken Restautantta da bişeyler yersiniz, fiyattan haberim yok ama Selim Amca ile burası belki az bişey tuzlu olabilir. 0 412 2232942

Asmin Restaurant : yeni açılmış olmalı haberim yok, 1. class yazıyor kitapçıkta, telefon numarası 0412 2243197

İşte size yenilecekler dizini

Kuzu Tava

Kaburga Dolma

Domatesli Kebap

Özel Tepsi Menüsü Karşık Kebap

Mumbar

İçli Köfte

Ezme Salata Oy oy oyyyy

kemaloz01
14 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 03:13

aman abim gozunu sevim sen naptin ya gurbetteki adama bunlar gosterilir mi:) offf cok canim cekti yaa olsada ekmegi bana bana yesek

Er-Han

14 yıl önce - Pts 18 Tem 2005, 17:15

sina yazmayı unutmus ben tamamlayayım.Eger yanlış hatırlamıyorsam,aklımda kalan Diyarbakır ın meshur zümrüt pastanesi var.Hani sina demiş ya kime sorsanız söyler hakikatende öyle yani zümrüt pastanesi nerede dedim hemen yolu tarif ettiler.Diyarbakıra gidenlere birde tavsiyem,siverek yolunda karacadag var.Buraya mevsiminde kayak yapmaya gidebilirler.Çok uygun fiyata çok güzel bir gün geçirirsiniz.Mayısta gitmistim.Hava çok sıcak oldugundan kısa kollu gömlekle kayak yaptım.Hiç abartmıyorum.

Ufuk

14 yıl önce - Çrş 20 Tem 2005, 09:30

Hepsi iyi güzelde bu "mumbar" adamı bozar

Mehmet!
12 yıl önce - Cmt 14 Nis 2007, 20:53

SASS: Selim Amcanın Sofra Salonu (Kaburgacı Selim Amca)

Ali Emiri Caddesi

(+)

(+)

sayfa 1
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler