Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmirlilerin kendini Avrupa kıtasında zannetmeleri
123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1

İzmir Avrupa'da mı?
Evet Avrupa'da 40.1%  40.1%  [95]
Hayır Avrupa'da değil 59.9%  59.9%  [142]
Toplam Oy : 237

Burç

4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 08:29
İzmirlilerin kendini Avrupa kıtasında zannetmeleri

Konu başlığı şaka gibi dursa da, maalesef bir çok İzmirli kişinin gerçekten böyle zannettiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Önceleri ben de şaka zannettim ama sitedeki bir başlıkta İzmirli üyelerin yazdıklarını okudukça, hayretler içinde cidden buna inanan bir çok insan olduğunu gördüm. İzmir'e yapılması planlanan bir gökdelen projesi için başlık açılmış ve konu başlığı da "Avrupanın en yüksek gökdeleni" şeklinde atılmıştı. "Herhalde bir yanlışlık olmuş" diyerek bu konuyu dile getirince, acı gerçeği öğrenmiş bulundum. Cidden Avrupada yaşadığını zanneden İzmirliler varmış... Avrupada yaşamadıklarını söyleyince bayağı sinirlendiler. Resmen şahsıma hakaretle karşılık verenler oldu.

Gökdeleni yapacak olan inşaat şirketinin reklam amacı ile bu cins kelime oyunları yapmasını anlıyorum. Ama İzmir'i cidden Avrupa kıtasında zanneden birini anlayamıyorum. Sanırım Avrupalı olmak hevesi ile, İzmir'i Avrupa kıtasında imiş gibi kabul ederek ve buna cidden inanarak kendilerini daha mutlu hissediyor olmalılar. Bence bu cins bir ezikliğe gerek yok.

Yahu İzmir Avrupa'da ise, bu Avrupa'nın sınırları nereye kadar gidiyor? Manisa falan dahil mi?

Edirne Avrupa'da, Çorlu Avrupa'da, Beylikdüzü Avrupa'da, Eminönü Avrupa'da.
Ama İzmir Avrupa kıtasında değil. Lütfen kendinizi kandırmayın, komik duruma düşmeyin.

Ahmet Özbuluk

4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 08:35

Orada da karşıdan karşıya geçme tabiri var ya ondan akıllarında öyle bir soru işareti kalmış olabilir.
Şaka tabi.
İzmir güzel yer.

Burç

4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 08:38

Olabilir... Belki vapura binince kendilerini "Avrupa yakasına geçtik" zannediyorlar.

Ahmet Nadir İşisağ

4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 08:46

İzmirli üyeleri harekete geçirmek ile ilgili bir başlık olmalı...ama;
Şaka gibi..
Adanada da Köprüden Karşıyakaya geçince "halk dilince ÖTE GEÇEYE" getti,
gene köprüden Yüreğir'e geçince BERİ GEÇEYE getti denir...
Çoğumuz Karşıyakaya gideceğim, yada yüreğirde işim var demez
Bizde deniz esintisi yokda Nehir esintisi var..
Belki yer değiştirince öyle oluyordur...

yusufyuşa23
4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 09:17

Benim bir arkadaşım vardı. 2 yıllık Makina bölümü bitirmişti. Herkese kendini mühendis olarak tanıtıyordu. Defalarca kendisine sen mühendis değilsin teknikersin dememize rağmen fayda etmedi. Çünki kendisini mühendis olarka görmek istiyordu olamayınca böyle yalanlarla kendini avutuyordu. Kendisine inanılmaması hiç umrumda değildi. O kendini bu şekilde özel hissediyordu.
İzmirlilerin bir kısmında da aynı hava var. İzmir'in Asya kıtasında olduğu herkesçe kabul görmüşken bir güruh ısrarla Avrupa kenti olarak tanımlıyor İzmir'i. Aslında kendileri de Asya kıtasında olduklarını biliyor ama Avrupalı olunca ayrıcalıklı sanıyorlar kendilerini. Bu tarz düşüncesi olan İzmir'lilere son bir hatırlatma sen mühendis değilsin teknikersin arkadaşım

Mustafa Taşlı

4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 09:24

Alıntı:

Yahu İzmir Avrupa'da ise, bu Avrupa'nın sınırları nereye kadar gidiyor? Manisa falan dahil mi?

Bizim ilçe sırf yörüktür ama demek Avrupalıymışız.

sercann1903
4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 09:26

mesele avrupa yakasında olmaları değil,nasıl davrandığındır,söylenmek istenen o.esenler ve bağcılar da avrupa yakasında çok avrupalılar tabi

yusufyuşa23
4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 09:27

İzmir ne kadar Avrupa kentiyse iddia ediyorum memleketim Elazığ da bir o kadar Avrupa kentidir. Aksini kimse ispatlayamaz

yusufyuşa23
4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 09:29

Alıntı:
mesele avrupa yakasında olmaları değil,nasıl davrandığındır,söylenmek istenen o.esenler ve bağcılar da avrupa yakasında çok avrupalılar tabi

Esenler ve Bağcılar'dan ev almaya kalk bakalım gücün yetiyor mu? Sen burayı İzmir'in gecekondu bölgesi mi sandın.

alper23

4 yıl önce - Prş 19 May 2016, 09:30

Sene 1995 te Bursaya gittiğimde de her yere büyükşehir belediyesince bursa bir avrupa şehridir diye reklam tabelaları asılmıştı. Çok enteresan gelmişti.

sayfa 1
123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET