Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
sipahi
11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2003, 03:06
Diyarbakır

Diyarbakır surları fotoğrafları için buraya tıklayın

Diyarbakir,
Bunlari almanya'dan gezmeye giden vatandasin birisi cekmis.Bende hic bir diyarbakir fotografi göremedigim icin biraz fazla ilistiriyorum.

Misafir eca

9 yıl önce - Pzr 19 Arl 2004, 11:47

(+)

(+)

(+)

Misafir eca

9 yıl önce - Pzr 19 Arl 2004, 11:57

(+)

Sina

9 yıl önce - Pts 02 May 2005, 04:45

(HasanPaşa Hanı)

(UluCamii)

Not: Diyarbakır'a gittiğimde en kısa zamanda bu fotoğraflar yerini kendi çektiğim ffotoğraflara bırakacaktır. Diğer şehirlerimizin fotoğraf sayısı kısıtlı olması nedeniyle umarım hoşgörülür.

Sevgilerimle,

murad muhsin
8 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 11:49
BİR YAD-I CEMİL olarak

Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi 1989 mezunuyum.Aradan geçen bunca yıla ve ayrılığa rağmen bu şehre ait anılarımın hala çok canlı olduğunu farkettim.Hançepek,Fiskaya,Melikahmet Caddesi ve yol kıyısında uzanıp giden peynir tezgahları...Dağkapının iki yanında iki ayrı zaman ve yaşam tarzı ile Diyarbakır tam anlamıyla bir tarih tüneli gibiydi.Seyrantepe(?)den dolaşarak giden yaklaşık 20 km'lik bir yolculuktan sonra ulaşılan tıp fakültesi var anılarımda.Az önceki fotoğrafta gördüğüm uzun ince yol Fiskaya'dan uzanmış gibi geldi bana.Bir bayram sabahı,gurbette olmanın buruk hüznü ile girdiğim tren istasyonundaki alt geçitte karşılaştığım kanlı bir hesaplaşmanın geriye kalan görüntülerine rağmen Diyarbakır;en güzel yıllarımın,duygularımın ve sevdalarımın şehri olarak yaşıyor bende.Türkiye'nin en batısından 18 yaşın korkularıyla geldiğim şehrin,Mardinkapısı'nda-Deli(l)ler hanının metruk duvarlarına bitişik gariban babası berberi Şehmus emmiye,Bağlara geçiş hemzemin geçidin hemen yanındaki tuz ticarethanesi sahibi Sakıp Amca'ya ve diğer muhabbet ehli insanlarına yaşıyorsa da vefat etmişse de unutmadığımı ve hep hatırlayacagımı belirtmek boynumun borcudur...

Ana Sayfa -> Diğer Şehirler