Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:32

Alıntı:
Malatya- Elazığ konusuna bence hiç girmeyin azizim

Girelim, girelim. Nedir bu yarıştırma derdiniz anlamak istiyorum.
Malatya'nın başka komşusu olan iller ile karşılaştırıldığını hiç görmedim.
Varsa yoksa bir Elazığ takıntısı. Bunu merak ediyorum.
Tarihte bir Elazığ Malatya savaşı falan mı vardı?

kaanzng23
2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:32

Alıntı:
Elazığ'da doğru düzgün ne sebze-meyve ne de yemek yiyecek yer bulamadım. Sebze-meyve Malatya'dan gelir.

Bu yazdığının hiç bir doğru yani yok o kadar abartıyorsun herşeyi.Bizim kocaman sebze hali var. şehir merkezi manav kaynıyor ve haftanın hergünü pazar var.Abdullahpaşa tarafı lüks lokanta kaynıyor-kültür parkta lokantalar gene var-şehir merkezinde türkiyede tek olan köfteciler sokağı var.Halen yemek yiyecek yer bulamadiysan sıkıntı sende.

(Özkan)

2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:38

Beni kimse yanlış anlamasın ama uzun yıllar bu rekabeti bu siteden takip ediyorum
Yapılan yorum ve çekişmelerin seviyesi çok düşük
Sanki küçük yaşta ki çocuklar gibi benimki seninkinden daha güzel yok yok benimki daha güzel diyip çocukça kıskanmalar ve nerdeyse kötü ithamlar yapılıyor.
İki güzel şehrimiz için yapılan bu yorumlar tarafsız olarak beni üzüyor şahsen
Elazığ halkıda Malatya halkıda bu ülkenin garantisidir. Onlar herşeyin en iyisine layık ama birbirimizi kırmadan karşılaştırma yapmalıyız.

Uğur 23
2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:42

Alıntı:
Girelim, girelim. Nedir bu yarıştırma derdiniz anlamak istiyorum.
Malatya'nın başka komşusu olan iller ile karşılaştırıldığını hiç görmedim.
Varsa yoksa bir Elazığ takıntısı. Bunu merak ediyorum.
Tarihte bir Elazığ Malatya savaşı falan mı vardı?

Burç bey Malatya-Elazığ karşılaştırması hep olmuştur.Bu karşılaştırma sadece Elazığ cephesinden olmayıp Malatya cephesinden de olmuştur
Size böyle anlatayım zamanında devlet tarafından yapılan yatırım ve teşvikler de adaletsizlikler olduğundan bu yarış başlamış ve Malatyaspor Elazığspor maçlarında da birer öfkeye dönüşmüştür.
Bizim tarihimiz çok derin Mamuratül Aziz'e dayanır.

Burç

2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:42

Alıntı:
uzun yıllar bu rekabeti bu siteden takip ediyorum
Yapılan yorum ve çekişmelerin seviyesi çok düşük
Sanki küçük yaşta ki çocuklar gibi benimki seninkinden daha güzel

Ben zaten başka yerde görmedim.
Şurada 5 tane Malatyalı ile 5 tane Elazığlı birbirine kafayı takmış.
Kendi memleketini daha üstün gösterirse sanki kendi şehri dünyanın en harika şehri olacak.
Övündükleri konu da Elazığ'ı geçmek

(Özkan)

2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:44

Peki sevgili Elazığlılar biliyorsunuz Van ile de ufaktan bir çekişmeniz var o neden Malatya çekişmesi kadar gündem olmuyor

Uğur 23
2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:46

Alıntı:
Peki sevgili Elazığlılar biliyorsunuz Van ile de ufaktan bir çekişmeniz var o neden Malatya çekişmesi kadar gündem olmuyor

Van 600 km. Malatya 100 km. ondan olabilir
Van'ın siyasi kimliği bozuk olduğundan onlarla muhatap olmuyoruz pek.(Hdpkk olmayanları tenzih ederim).

Burç

2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:51

Peki ama Elazığ'ı neden diğer komşuları ile yarıştırmıyorsunuz? İlla Malatya?
Diyarbakır da komşusu, Bingöl de komşusu.Erzincan var, Adıyaman var.
Malatya mı bunların en değerlisi? Veya Malatya mı Elazığ'ın dengi?
Malatya'yı geçince mi Elazığ yücelecek?
Veya Malatyalı üyeler neden komşusu Sivas'a kafayı takmamış da illa Elazığ?

Misafir cf5

2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:54

birbirlerine yakın büyüklükteki şehirler kıyaslanır. elazığı istanbulla kıyaslamak nasıl abesse bingölle-tunceliyle kıyaslamak da o derece abes

hakan023
2 yıl önce - Pts 09 May 2016, 08:54

Vanla alakalı bi çekişmeye hiç rastlamadım. Malatya ile ise eskisi kadar kavga gürültü olmuyor enazından sitedeki biz eski üyeler arasında. Ama yeni üye olan bi Malatyalı veya Elazığlının yaptığı ilkşey düşman gördüğü komşu şehrin sayfalarını trollemek. Mesela şunu bizden görüp yaptınız, o aslında bize ait, şehrinizde gezecek yemek yiyecek yer yok vs tarzı sözümona aşağılamalara çalışmalara kalkışılıyor.
Konuya dönecek olursak 700-800 liraları pahalı bulanlar Ataşehirde, Abdullahpaşada,Cumhuriyette oturmayıp Doğukent,Ulukent taraflarında oturabilir ki oralarda da 500 lira civarıdır kiralar. Ha bu da çok pahalıysa ver elini Kızılay, Gümüşkavak, Sanayi

sayfa 1
123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET