Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

2.pist yapılmalımı?
evet 2.pist gereklidir 95.5%  95.5%  [911]
hayır 3.havalimanı açılınca yoğunluk olmayacaktır 4.5%  4.5%  [43]
Toplam Oy : 954

berlin81

6 yıl önce - Pts 13 Hzr 2016, 14:33

Alıntı:
Sözleşme imzalanıyor imzalanmasına da işler o kadar basit değil. NATO petrol boru hattından tutun İSKİ borularına, kanalizasyon borularından Telekom sistemine kadar her bir şey bu pistin yapılacağı yerden geçiyor.

DHMİ pist yapımı ile yukarıda saydığım hatların ayrı ayrı yapılacağına karar verip iki ayrı ihale yapmaya karar veriyor.

Bu işi DHMİ tecrübesinden daha iyi kimse bilemez. O halde yaptığını doğru kabul edeceğiz. Lakin benim kabul etmediğim, edemediğim şeyler oluyor. Bunu ilk defa yazıyorum. İhaleyi kazanan çalıştırılmıyor. Neymiş efendim başka firma alacakmış hakkı yenmiş. Haydi hoooop mahkemeye. Süreç mahkeme süreci olunca çalışma duruyor. Sonra ne oluyor mahkemeye verenlerden biri veya bir kaçı ihaleyi kazanana şantaj yapıyor. “bana biraz para verirsen mahkemeden vazgeçerim” diyor.

Ahlaksız adam, vatan haini adam. Burada ülkenin havacılığı tehdit altında. Sen üç-beş kuruşun peşindesin.

İhale konuları çok sıkıntılı. Bu yüzden Sabiha Gökçen Havalimanı ihalesi çok gecikti. MAKYOL ihaleyi %17.72 kırım ile kazanmış. Vatana millete hayırlı olsun.

Ama burada şunu söylemeden geçemeyeceğim. Eğer Sabiha Gökçen Havalimanı'nı Malezyalılar yerine TAV işletiyor olsa idi yukarıda köprü örneği verdiğim gibi pist sorununu da hemen çözerdi.

Verecektiniz TAV’a, “al kardeşim yap pisti, işletmeyi şu kadar uzatıyorum” deseydiniz Sabiha Gökçen Havalimanı şimdi çoktan hit olmuştu.

Ben böyle düşünüyorum.

http://www.airporthaber.com/kose-yazilari/ataturk ...geldi.html

uygar2580

6 yıl önce - Sal 14 Hzr 2016, 02:04

2.pist çalışmaları umarım başlamıştır.

Bölgeden önceki geçtiğimde kapsamlı harfiyat vardı, 2 hafta önce ise harfiyat bölgesinde otoparkla ilgili bir tabela gördüm. Sanırım sadece yol kenarında bekleyen araçlar için geçici duraklama bölgesi yapılıyor olabilir.

cihansunar
6 yıl önce - Pts 20 Hzr 2016, 09:36

Sanırım hava alanında çalışan araçlar için yapilan aç kapa tünel bu inşaat. Aydınlı kavşağına kadar ulaşıyor.

(+)

Gökhan172

6 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 18:10
Kurtköye doğru 400 m2 genişleme olacakmı

Arkadaşlar,
Sabiha Gökçen Teknik bölümü'nün hemen yanı Kurtköy Sanayi Sitelerinin olduğu yere doğru 400 m2 alan güvenlik amacıyla kamulaştırılacakmış, bilgisi olan varmıdır?

Gökhan172

6 yıl önce - Cum 01 Tem 2016, 04:50
Kurtköye doğru 400 m2 genişleme olacakmı ''hisar sanayi sitesi''

eddyapi.com.tr tarafından yapımına başlanan Hisar Sanayi Sitesi Sabiha Gökçen Havaalanına bitişik, yapı ruhsatı alabildimi acaba? bilgisi olan varmı? Havaalanına bu derece yakın olan bir sanayi sitesi güvenlik sorunu oluşturmazmı?

(+)

(+)

medarvural

5 yıl önce - Pzr 31 Tem 2016, 09:42

Alıntı:
Sanırım hava alanında çalışan araçlar için yapilan aç kapa tünel bu inşaat. Aydınlı kavşağına kadar ulaşıyor.

Google mapte gayet net gorunuyor bu ac kapa yol. Ne icin yapiliyor acaba.

(+)

cihansunar
5 yıl önce - Cmt 13 Ağu 2016, 08:39

Tem ve E5 arası bağlantı yolunun 2. Pist altında kalan kısmının yeraltına alınma çalışmaları.

(+)

(+)

(+)

Meier4599
5 yıl önce - Pzr 14 Ağu 2016, 23:24

Hummalı bir çalışma var desenize, kış gelmeden umarım epey bir ilerleme saglanır. Acaba proje takviminde bir gerileme var mıdır? İnşallah bir aksaklık yaşanmadan zamanında biter de havalimanı rahatlama sağlar.

CARENC
5 yıl önce - Pts 29 Ağu 2016, 21:21
Güncel çalışma

Bugün iş çıkışı Havalimanı yan yoldan geçtim. TEM-Pendik yönünde yapılacak tünelin üstünü kapatmak için hareketli kalıplar kuruluyordu. Yan duvarları neredeyse tamamlanmış.

Misafir a7e

5 yıl önce - Pts 29 Ağu 2016, 22:08

Is isten geçti koca yaz mevsimi bitti. 1 saat rotarli ucak kalksa insanlar seviniyor zamanında kalkti diye. Anca yumurta kapiya dayaninca hatta kapidan iceri girince...

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM