Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 198

2.pist yapılmalımı?
evet 2.pist gereklidir 95.5%  95.5%  [911]
hayır 3.havalimanı açılınca yoğunluk olmayacaktır 4.5%  4.5%  [43]
Toplam Oy : 954

mafakyanc

1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 20:50

Gecikme, yapı/inşaat işinin büyük (dehşetengiz) teknoloji gerektirdiğinden olmuyor! Kimi kandırıyorsunuz (öncelikle kendiniz kandırıyorsanız, orası beni pek ilgilendirmez tabi ki!)??

Gecikme: yapılmış olan tünellede çökme olması nedeniyle üzerine yapılacak pistin riskli hale girmesinden kaynaklanıyor!... En azından red edilemez/inkar edilemez teknik gerekçe bu. Öküz altında başka buzağı aramak da mümkün ama haydi işi oralara götürmeyelim!!!

(Yeni) IST Havalimanı inşaatında altından tünel geçmeyen ancak maden ocakları artıklarıyla dolu çukurların hatta küçük çaplı göllerin olduğu arazi üzerindeki pistlerin kaç zamanda inşa edildiğini sorgulasanız belki biraz daha gerçekleri görebilirsiniz...

Sizden Ankara-Sivas YHT hattında son günlerde yazdığınız benzer hamaset mesajlarınızı burada da tekrarlamamanızı rica ediyorum. Kimse (en azından bendeniz) aptal değil!

En son mafakyanc tarafından Cmt 28 May 2022, 21:00 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

furkan kaya1903

1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 20:52

Alıntı:
Tonlarca ağırlığındaki uçak / vızır vızır trafik ilk kez kesisecek ülkemizde altlı üstlü.

Ufak bir düzeltme yapayım. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki 2.olacak. İlki Alanya Gazipaşa Havalimanı'da 2016 yılında yapıldı.

mafakyanc

1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 20:58

Alıntı:
Ufak bir düzeltme yapayım. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki 2.olacak. İlki Alanya Gazipaşa Havalimanı'da 2016 yılında yapıldı.

Bunu bildiğim halde hatırlatmayı gereksiz buldum. Bu tür mesajların ne maksatla yazıldığı açıkça belli. Ayrıca Alanya Gazipaşa'daki tünelden herhalde öyle "vızır vızır" araçlar geçmiyor, üstündeki pistten genelde sadece dar gövdeli nispeten hafif tonajlı uçaklar çok da sık aralıklarla gelip geçmiyor. Yani orası "mega proje" sayılmaz!

hisik
1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 21:32

eskişehir univesite havalimanı nı unutmayın

Ali Mert
1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 21:34

Sayın mafakyanc,
İyi de Gazipaşa havalimanı altından geçen yol yaklaşım tarafına denk geliyor sanki. Ve özellikle alt geçit diye belirtildiğini hatırladım. Yani her 2 proje kıyaslanabilir mi teknik olarak mühendislik açısından sizde açıklar mısınız ?
Foto ispat:

Yani inişten hemen öncesi tünel.Uçak teması yok.

cagdas44
1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 23:12

Hem hızlı tren projesinde hem burada mega proje lafını öğrenmiş 3-5 kişi devamlı bu iş büyük gecikir demekten başka bir şey söylemiyor.

Madeira Havalimanı'nın pist uzatmasında görev almış Türk şirketleri bile mevcut ki söz konusu tünel işi Madeira gibi zorlu bir iş de değil. Ama "mega" yapı olunca her türlü plansızlık, iş bilmezlik, gecikme unutulmalı gibi söyleniyor.

Bir sorun var adam gibi açıklamanız yok sadece mega proje gecikebilir diyecekseniz bir zahmet demeyin çünkü gelişme var mı diye bakan insana da yük oluyorsunuz.

xgokhan
1 ay önce - Pzr 29 May 2022, 19:34

Gazipasa'da durum bu: https://Reklam_link/maps/rTvDEY93VuqTJDcL9

mafakyanc

1 ay önce - Pts 30 May 2022, 08:46

Durumu göremedik zira o adreste yine "reklam_link" çıkmakta!

mafakyanc

1 ay önce - Pts 30 May 2022, 19:37
Başlık konusu ile hiç ilgisi yok ama - ÖZÜRLER!

Nispeten sık yazdığım bu başlıklarda, görülen lüzum üzerine şu bilgilendirmeyi yapmak isterim.

Eski bir üye olmama nedeniyle benim Özel Mesaj hakkımın olduğunu zanneden üyeler maalesef yanılıyorlar. Ben, bana gelen özel mesajları (halen) görebiliyorum ancak bunlara (ya da herhangi bir üyeye) cevap yazmam yasaklandı. Nedeni, ahlâkı bozuk, insanlıktan da yoksun bir üyeye bir tarihte onun ancak anlayabileceği şekilde bir özel mesaj yollamış olmamdır. Halbuki Site Yönetimi en baştan "özel mesajlaşmalarınız bizi ilgilendirmiyor" tarzında bir açık kapı da bırakmış. Demek ki bendeniz bundan dahi istifade ettirilmemekteyim.

Bu nedenle, bana mesaj yazanlar kendilerine kasten cevap vermediğimi zannedip beni başka sıfatlarla tanımlamasınlar, lütfen.

Zorunlu olarak, benimle yazışmak isteyenler sadece özel e-posta adresime yazabilirler: mafaky1000@gmail.com

Anlayışınıza teşekkür ederim.

fatihhayri

1 ay önce - Sal 31 May 2022, 15:48

Bu işin bu kadar uzamasının mantıklı bir açıklması yok ve iş saatleri çok fena trafik oluyor bu bölgede.

sayfa 198
ANA SAYFA -> ULAŞIM