Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 197

2.pist yapılmalımı?
evet 2.pist gereklidir 95.5%  95.5%  [911]
hayır 3.havalimanı açılınca yoğunluk olmayacaktır 4.5%  4.5%  [43]
Toplam Oy : 954

ali alimi012
2 ay önce - Prş 28 Nis 2022, 14:28

Üçüncü Havalimanı yapılınca Orası uzak kimse oraya gitmez diyordunuz Ne oldu Herkes oraya gidiyor buranın ikinci pisti yapılsa da oraya gidecekler Sabiha Gökçen hiçbir zaman için uzak kıtalar arası yolculuk yapılan bir Havalimanı olmayacak En fazla Asya'da bir kaç noktaya Avrupa'da bir kaç noktaya yani Güney Amerika Kuzey Amerika ya da Avustralya'ya direkt ya da bağlantılı uçuş hiçbir zaman için olmayacak Ayrıca şuna gelmek istiyorum Adalet temiz hava gibidir kirletir sen sen de kirlenirsin sen başkalarına - verirken haksız yere - verirken sorun yok Sırf senin görüşüne sahip değil diye Ama kendine haksızlık yapılınca ya da haksız yere - verilince hemen konuşuyorsun haksızlığa uğramamak için haksızlık yapmamalısın Adalet temiz hava gibidir kirletmeyeceksin kirletirsen sen de nefes alamazsın

mafakyanc

2 ay önce - Prş 28 Nis 2022, 20:09

@ Sn. Şükrü Bey,

Sormuşsunuz ki:

Alıntı:
meşin suratlı teriminin Türkçe Türkçe sözlükte anlamı
Utanmaz, şerefsiz (kimse)

Kaynak: seslisozluk.net
Deyimi yukarıdaki manada mı kullandınız Afak üstadım?

Gün boyu dışarıda olduğumdan ancak şimdi cevaplayabiliyorum. Evet, o deyimi tam ve bilinçli olarak bu anlamda kullandım!...

Bakın, o mesajda verdiğim bir link var. O link, dünden daha önce yaptığım bir uyarı. Maalesef, bazı başlıklarda buna benzer uyarıları arada bir de olsa yapmak zorunda kalıyorum. Zira ortada artık "saldım çayıra, mevlam kayıra" statüsünde olan bir Site Yönetimi (daha açıkçasını söylemek istenirse tek bir kişi, yani Site Sahibi, kendisine hemen hiçbir konuda, hele hele olumsuzluklar konusunda muhatap olunsun da istemiyor...) var. Siteye ilk başlarda birtakım kurallar konmuş, ama bu kurallara uyuluyor mu diye denetleyen yok!... Bir de puanlama sistemi yaratılmış, hatta zaman içinde geliştirilmiş ama buna uymayanları da artık denetleyen yok. Üstelik, bu puanlama şikayetlerini (şikayetler kendisi için olsun ya da olmasın) Şikayet Kutusunda dile getirenlere de eksine ceza verilebiliyor. Açıkçası "ayaklarını bağlayacağım ama maraton koşacaksın" dercesine bir durum.

Yanlışlıkla verilen puanlar olabilir; aslında bu bile bir savunulacak taraf değil: Devlet kanun çıkarmış, siz "benim haberim yoktu!!!" diyebiliyor musunuz? Ama daha ötesinde, sadece bana değil pekçok üyeye ya bilgisizlikten ahmakçasına ya da alay edercesine ve taammüden, Site kurallarına göre geçersiz ve cezalandırılabilecek puanlamalar yapılıyor. Bunu bile bile, tekrar tekrar yapana (ki yapanların o kadar üye arasından bir avuç "fanatik" olduğuna eminim ama ispatlayamam...) "meşin suratlı" denmez de kime denir?

Üzülerek söyliyeyim ama eskiden bu durum yoktu: böyle edepsizce uygulamalara girşien kişileri en azından şikayet edebileceğimiz bir de Denetçi vardı. Artık YOK ve yerine de birisi (bana göre bilhassa) tayin edilmiyor.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Şükrü Güllüoğlu

2 ay önce - Cum 29 Nis 2022, 17:19

Derdinizi anladım ama "şerefsiz" kelimesinin kullanımı da aynen yukarıda anlattığınız kusurlar gibi kurallara aykırı.

Mehmet uygur
1 ay önce - Pzr 08 May 2022, 07:44

Arkadaslar

Dun ucagimiz Anadolu Jet ile Adana'dan 2. piste inis yaptik . Pist yuzde 95 tamamlanmisti , sonra bizi otobusle terminale aldilar . Otobusle pistten terminale 10.dk surdu .

Bence burdan hayali seyleri konusmaktansa sahaya gidip inceleme yapmaniz daha iyi olur bence

Kulede yuzde 90 tamamlanmis

mafakyanc

1 ay önce - Pzr 08 May 2022, 11:00

Siz gerçekten yapılmakta olan 2. piste iniş mi yaptınız?

Yani, o pist malum tünel konusundan dolayı daha tamamlanmış değil. Kaldı ki o pistin yarı tamamlanmış kısmında bile ne işaretleme, ne ışıklandırma yok (bildiğim kadarıyla)...

Uçaktan terminale otobüsle alınmanız 2. piste inmiş olduğunuza kesin delalet etmez. SAW'de, her uçak illa yolcu köprülerine (= körüklere) yanaşamıyor. Siz uçaktan otobüslere binmek için nasıl bir yerde indiniz; keşke bir-iki foto çekmiş olsaydınız.

Kuleye gelince: dış görünüm itibariyle bitmiş ya da bitmişe yakın olabilir ama ya içi? DHMİ ATC (hava trafik kontrol ekibi) oraya yerleşmişse o kule artık operasyoneldir, aksi takdirde değildir.

ali alimi012
1 ay önce - Pts 09 May 2022, 00:38

Gördüğüm ve Anladığım kadarıyla ikinci piste inme gibi bir olay yok 2. Piste inilmesi için önce pistin işaretlenmesi gerekir pistte herhangi bir işaretleme gözükmüyor zaten işaretleme yapıldıktan sonra çarpı işaretleri konurdu inmemesi için şu anda herhangi bir işaret olmadığı için acil bir durum olmadığı için de indirme ihtimali pek gözükmüyor Daha önce buna benzer bir olay yaşanmıştı Flight radardan baktığım kadarıyla Daha önce bu piste bir iniş ya da kalkış görmüştüm ama dünkü yaşadığınız olayda gördüğüm kadarıyla anadolujet'in cumartesi günleri İstanbul'a direk üç sefer var siz öğlen 13.32 civarında inmişsiniz 1. Piste inmişsiniz ve hızlı çıkıştan çıkıp tekrar 2. Pist tarafına geçmişsiniz teknik birimlerin olduğu yere O uçak artık bakıma mı alınacaktı tamire mi alınacaktı o yüzden mi geçti tam bilemiyorum ama böyle bir şey yaşanmış yani dediğiniz gibi ikinci piste inme olayı yok pistin tamamlanıp amamlanması ise ayrı bir konu o konuyla ilgili yorum yapmaya gerek yok görüntülerden zaten çoğunun bitmiş olduğu ve bir iki yıl içinde açılacağı kesin.

hanulo

1 ay önce - Pts 09 May 2022, 11:30

Alıntı:
Arkadaslar

Dun ucagimiz Anadolu Jet ile Adana'dan 2. piste inis yaptik . Pist yuzde 95 tamamlanmisti , sonra bizi otobusle terminale aldilar . Otobusle pistten terminale 10.dk surdu .

Bence burdan hayali seyleri konusmaktansa sahaya gidip inceleme yapmaniz daha iyi olur bence

Kulede yuzde 90 tamamlanmis

Baştan aşağı uydurma bir mesaj, böyle bir şey söz konusu bile değil.

Havalimanı personeli olarak konusuyorum...

mafakyanc

1 ay önce - Pts 09 May 2022, 12:17

Mesajı yazan kişiye hemen yüklenmeyelim; insanoğlu hata da yapabilir. Kasıtlı olarak yazıldığını düşünmüyorum. Ayrıca bir yukarıda alialimi012 forumdaşın yaptığı bir tesbit de söz konusu. Mesajı yazan sağını solunu karıştırmış olabilir; uçak terminal önüne veya yakınlarına park etmediğinden, tahliye sırasında kendisinin 2. pistte olduğunu da sanmıştır. Hatta yazış tarzından otobüslerin gelip uçak yolcusunu tahliye ettiğini söylemekte (ben öyle anladım...). Ancak özel durumlar (acil durumlar başta olmak üzere) dışında olağan hallerde hiçbir yolcu uçağı o uçak pist üzerindeyken tahliye edilmez ki...

Yazan kişi: uçağın pist üzerinde mi, bir apronda mı, ya da bir uçak park sahasında mı? Bunların ayırımını yapabilecek bilgiden uzak bir kişi olsa gerek...

mafakyanc

1 ay önce - Çrş 11 May 2022, 10:15
Sabiha Gökçen Yolcu Trafiği Analizi

Bu başlığın konusuna tam girmediğinden, sözü edilen analiz İstanbul ana başlığı altındaki başlıktadır.

Bkz.: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=8769828#8769828

Ali Mert
1 ay önce - Cmt 28 May 2022, 20:16

Bu çok büyük bir proje arkadaşlar.Bakın şu an ne yapılıyor ? NE NE NE ? İNCELİYORUZ. Altından vızır vızır trafiğin aktığı duble yolun üzerine tonlarca ağırlığındaki uçakların ineceği yükü taşıyabilecek mega yapıdaki 2 tünelden bahsediyoruz. Gecikme sizce de normal değil mi ? Bakın bunlar ultra mühendislik yapılarıdır. Tonlarca ağırlığındaki uçak / vızır vızır trafik ilk kez kesisecek ülkemizde altlı üstlü.

sayfa 197
ANA SAYFA -> ULAŞIM