Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

2.pist yapılmalımı?
evet 2.pist gereklidir 95.6%  95.6%  [938]
hayır 3.havalimanı açılınca yoğunluk olmayacaktır 4.4%  4.4%  [43]
Toplam Oy : 981

metehan6195
6 yıl önce - Cmt 30 Nis 2016, 12:45
İstanbul Sabiha Gökçen 2.pist inşaat çalışmaları

artık inşaat ile ilgili bilgi ve görüşleri bu başlık altında paylaşalım...

uygar2580

6 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 02:12

Şubatta 2. pist bölgesinden geçen otoyoldan geçtiğimde çalışmaların başlamış olduğunu görmüştüm zaten ?

omer584
6 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 12:29

Hadi canım inşaat başladı mı?

Bölgeden foto alabilir miyiz?

mafakyanc

6 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 15:29
2. Pist çalışmaları epeydir başlamış durumda...

SAW'daki 2. pistin inşaat çalışmaları bundan yaklaşık 8 ay önce fiilen başladı, zaten. Ancak burada da düz ova üzerine bir pist inşaatı söz konusu değil. Epeyce hafriyat, yerine göre dolgu çalışması dışında otoyolun bir bölümünü yer altına alınma işleri de bu kapsamda. Ulaşım bölümünde zaten Sabiha Gökçen'le ilgili açılmış bir diğer başlık mevcut.

Aşağıda verdiğim linkten ve sonrasını inceleyebilirsiniz.

Bkz.: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=7915&a ...;start=680

Bu başlıkta Bülent Küçük arkadaşımız güzel bilgiler ve fotolar paylaşıyordu zaman zaman ama şu anda işleri 3. Havalimanına kaydı (ve oradan çok güzel fotolar çekip yüklüyor; neredeyse gündelik...) ve o nedenle ISG için kendisini galiba kaybettik!...

bulent kucuk

6 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 21:42

Yo kaybolmadım hemen hemen her gün inşaatın yanından geçiyorum
Ama sorun şu inşaat çalışmaların olduğu yerde yol 2 şeride düşürülmüş durumda ve hızlı akıyor. Kazaya davetiye olmasın diye gozucuyla bakabiliyorum. Resim hak getire.
Izlenımlere gelince ; tem bağlantı yolu tüneli ve drenaj tunelının temelleri atılmış ve drenaj tünelinde birkaç metre yüksekliğe ulaşılmış. Otoyolun Sawa bakan yönünde hafriyat çalışmaları epeyce ilerlemiş. Orhanlı tarafında ise iş yarılanmıs. Kamulaştırmalar tamamlanmış. Kaynarca ucunda hafriyat bitirilmiş. Pistin ortalarında, agrega dolgu işleri başlamış (bu iyiye ısaret). İş makinelerin sayısı artmış. Geçen aylarda sadece geceleri hafriyatcıları görüyordum. Şimdi ınsaatcılarda çalışıyor. Ama 1 seneden fazla iş var. Keşke ıga burada bir ay falan çalışsa. İş anında biterdi

önery

6 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 21:47

çalışmaların fiziki olarak başlamış olmasına sevindim. sabiha gökçenin bu kadar trafiği artmışken , özellikle akşamları havalanmak için 8-10 tane uçak sıraya giriyorken 2. pist en ilaç gibi gelecek.

bulent kucuk

6 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 21:54

Orhanlı tarafında traslanan ve tünel (drenaj ve otoyol bağlantı) yapılan tepenin 2 sene önceki hali

(+)

mafakyanc

6 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 22:56

Alıntı:
çalışmaların fiziki olarak başlamış olmasına sevindim. sabiha gökçenin bu kadar trafiği artmışken , özellikle akşamları havalanmak için 8-10 tane uçak sıraya giriyorken 2. pist en ilaç gibi gelecek.

Şeytanın avukatlığını yapmak istemiyorum ama çok erken sevinmeyiniz/sevinmeyelim:

Zannederim ki, bu 2. pist herşeyiyle bitip hizmete sokulduğunda (ki inşaatın bitmesi de yetmiyor, sonrasında kalibrasyon ve sertifikasyon süreci de var...) mevcut pist çok kapsamlı bir bakım onarıma alınacaktır ve bunun tamamlanması da 6-8-12 ay süre alabilir. Biraz da iyi niyete, öngörüye, düzgün/etkin programlamaya ve çalışma temposuna bağlı olarak!... Zaten işin öteki ucunda bir de ISG'de yapılması gereken ek/yeni terminal durumu var ve galiba bu ek/yeni terminal mevcut olanın devamı değil ama başka bir konumda diye aklımda birşey yer etmiş!... İki pistin çalışması durumunda, mevcut terminal kapasitesini çoktan aşacaktır!...

hamdiozgun

6 yıl önce - Pts 02 May 2016, 22:21

Insaat isleri kavakpinar ve aydinli tarafinda bitti doldurulan alanlarin alt kisimlarinda dranajlar tamam beton santrali artik yapilacak bina ve terminal icin hazirlik yapiyor bu isler icin gereken prefabrikler yerlerine kondu orhanli mescit mah. deki kamulastirmalar bitmedi bolge halki direniyor

hamdiozgun

6 yıl önce - Sal 03 May 2016, 14:35

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM