Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
(Özkan)

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 14:58

Birleşmelimiyiz tartışılır ama iki devlet şu Ermenistana bir girse hiç fena olmaz

cCcenk38
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 15:06

İnşAllah birleşiriz. Zaten rahmetli Türkeş uğraşıyordu, Azerbaycan c. başkanı vefat etti, öyle kaldı, ama yakındık birleşmeye..

İnşAllah bir gün TURAN'da birleşeceğiz!

hamit fistikci

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 16:46

Pek ihtimal dahilinde görünmüyor. Her ne kadar aynı milletten gelmiş olunsa dahi hiçbir bağımsız devletin başka bir devletle birleşeceğini şahsen düşünmüyorum. Bakınız Arap coğrafyasına, o kadar irili ufaklı devlet var birleşebiliyorlar mı. Aynı dil, aynı din ve aynı ırk ama birleşme yok.

OoAlpoO
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 16:47

Başlıkta o kadar bilinçsiz yorumlar var ki..

1) Azerbaycan Mı Türkiyeden daha demokratik? Söyleyecek söz bulamıyorum

2) Azeriler değil, Azerice değil. Azerbaycanlılar ve Azerbaycan Türkçesi. Kendileri bile her gezi programında bakın biz Azeri değiliz Türküz diyorlar. Bunu milliyetçilik yapıyorum sanmayın lakin gerçek bu. Azeriler İran'da yaşarlar ve Şiiler'dir. Kafalarına kılıç vururlar falan.

3) Türkiye Azerbaycanın gerisinde demek nasıl bir zihniyettir? Hem de 200 yıl. Açın bir Xəzər TV, AZ Tv vs. görün aradaki farkı.. Türkiye tüm Türk cumhuriyetleri içinde eğitim, ulaşım, altyapı, sosyal hizmet, sağlık vs. tüm alanlarda çoook çook öndedir Bizden sonra gelen azerbaycan nerdeyse bizden 20 yıl geride yaşamakta. Mimaride tamamen neoklasik Avrupa özentisine girmişler

4) Azerbaycan gelişmiş bir ülke değil, yeraltı kaynaklarını pazarlamaya başladıktan sonra ayaklanmaya başladı. Kuveyt, BAE, Katar gibi petrolle doğalgazla gelişen bir ülke. Ama sadece BAKÜ.. Başka yeri yok. Hayır keşke olsa. Bakın ülkenin en gelişmiş şehri başkent Bakü. 2 MİLYON bir nüfusu var. Baküden sonra en büyük kent Gence . Nüfus 300.000 civarı. Varın siz düşünün. en büyük 2 şehir arasındaki fark İstanbul ve Tokat gibi. Koca bir uçurum

Azerbaycanı severim ama birleşmek mantıklı olmaz. Türk birliği kurulmak istenirse bile bir kültür köprüsü olur. Asla ekonomik veya siyasi yönden Türk ülkeleri Avrupa gibi birbirine bağlanamaz. Avrupa Birliği bile 2050 de kapanacakken hiç mantıklı değil

Membo
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 16:55

Alıntı:
Kendimi ezik biri olarak görmüyorum çok şükür. Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinden birinde, yüksek lisans öğrencisiyim, profesyonel derecede İngilizce biliyorum ve gitar ve keman çok iyi çalabiliyorum. Türkiye'nin hali pür melalini görmek için kafanı kumdan çıkarman ve at gözlüğüyle bakmaman yeterli.

Ben de yüksek lisans yapıyorum. Ben de İngilizce biliyorum. Ama gitar ve keman çalamadığım için sizin gibi düşünmüyorum galiba

Ertuğrul MERTEL

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 17:05

Birleşe de bilir Birleşemeye de bilir ...
Nikah Ne zamanmış ...

Abicim sizin işiniz gücünüz yok mu ?
Devletleri Evlendireceğinize Kendinize bir YOL çizin .
Kimse sizi takmaz zatenk ...
Boşa zaman israfı .

turhan özyurt
3 yıl önce - Çrş 27 Nis 2016, 01:55

Osman Yörükoğlu, ön yargı, ön yargı, ön yargı... Bütün yazılarınızı hemen hemen okudum hepsi öyle. Paralı üniversitede okumuyorum.. Velev ki okuyorda olsaydım, oralarda okumak neden tarafınızca kategorizeleştiriliyor anlamış değilim. Mehmet Dabak bey laiklik ilkesinin anayasa da olmamasının vahimiyetini bilahere açıklayacağım size.

osman yörükoğlu
3 yıl önce - Çrş 27 Nis 2016, 02:27

İyi de sen neye göre kafanı kuödan ve at gözlüğünü çıkarman dileğiyle diyosun ben zaten Türkiye'nin çok da demokratik ülke olduğunu söylemedim ki

111vasalov
3 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2016, 22:26

boyle bir sey olmaz olamaz..bakalim hangi biriniz Azerbaycan adi altinda birlesmek iteyeceksiniz..hanginiz Azerbaycan turkcesini biliyorsunuz?

alper23

3 yıl önce - Çrş 07 Eyl 2016, 22:32

Erzurum, kars, elazığ ağızları azerbaycan türkcesiyle cok benzerlik gösteriyor ve bir geçiş lisanı gibi, bence birleşmekten ziyade ilişkileri güçlendirmek daha sıkı fıkı olmak önemli özellikle de ekonomik anlamda.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET