Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
Misafir 3d8

8 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 17:02

İlber ortaylı böyle çabaların gereksiz olduğunu birleşmiş milletler kurulunda bir parmaktan iki parmak daha yararlı olacağını ifade ediyor . Bende hocamıza katılıyorum, birliktelikler siyasi olarak değil gönül birlikteliği şeklinde olmalı

Misafir db9

7 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 20:29

İkili ilişkilere gölge düşüren Azeri Büyükelçiye yasak.

İslam İşbirliği’nin 15 Ocak’ta genel merkezinde 56 üyesininn büyükelçileri ve Azerbaycan ile Türkiye dostluğuna yakışmayan meselelerin yaşandığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan olaya hemen müdahale edildi.

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın 15 Ocak'ta gerçekleştirilen toplantısında Türkiye ile Azerbaycan arasındaki dostluğa gölge düşürmeye çalışan Azeri Büyükelçi'ye Türkiye'ye seyahat yasağı getirildi.

KOMPLO İMASI
Toplantı sırasında Körfez bölgesinden bir ülkenin büyükelçisinin söz alarak, “Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkilinin Bakü’deki büyükelçiliklerine gelerek, Türkiye’nin kendilerine komplo kurduğunu” söyleyerek izahat istedi.

Hasan Pullu
7 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 20:47

Alıntı:
İlber ortaylı böyle çabaların gereksiz olduğunu birleşmiş milletler kurulunda bir parmaktan iki parmak daha yararlı olacağını ifade ediyor . Bende hocamıza katılıyorum, birliktelikler siyasi olarak değil gönül birlikteliği şeklinde olmalı

1)iki yanlışı birleştirirsen daha büyük bir yanlış çıkar. önce yanlışları düzeltmek gerek
2)birleşmiş milletlerdeki parmakların bir değeri yoktur. günün sonunda senin tetiğe basan parmakların konuşacaktır. o parmağın güçlü olması gerekir.

33mert01
7 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 03:25

aliyev denen rus kuklası oligarşi milliyetçiler tarafından devrilirse birleşme neden olmasın
zaten nahçıvan üzerinden sınır komşusuyuz
ayrıca türkiyedeki yobaz ve bölücü oranı büyük bir düşüş yaşayacaktır
milliyetçilikse lider görüş haline gelecektir
öte yandan azeriler organizasyon konusunda zayıflar uzun süre iran ve rusya arasında kalmaktan kendilerini yönetmeyi unutmuşlar
bizim organize olma yeteneğimiz onların petrol ve doğalgazını daha iyi pazarlamayı sağlar
daha da önemlisi hazara kıyımız olacağından pazarımız büyük bir artış gösterir ve ticaret hacmimiz artar

ben okulumdaki azerilerden şunu görüyorum
çoğu okul bittikten sonra ülkesine dönmek istemiyor
türkiyeyi daha zengin daha özgür daha demokratik ve daha avrupai görüyorlar
böyle insanlara vatandaş olma fırsatı verilse azerbaycanda insan kalmaz
o yüzden halk nezdinde sorun yok tek engel birlik şuuru olmayan iktidarlarda

Misafir 416

7 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 05:35

Ayrıca erkek güzeli aliyevin yatak odasındaki birleşmeler dışında bu tür birleşmeler hiç umrunda olmaz. Adam kurmuş maaşa tapanlarla düzenini, babadan oğula dediğim dedik çaldığım düdük saltanatı yaşıyor, salak mı ki saltanatına ortak etsin seni? Adamın asgari tek amacı vardır, o da ölene kadar o koltukta kalmaktan başka birşey değildir, siz de burda kendinize göre birşeyler karalayın işte!

33mert01
7 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 10:49

Alıntı:
Ayrıca erkek güzeli aliyevin yatak odasındaki birleşmeler dışında bu tür birleşmeler hiç umrunda olmaz. Adam kurmuş maaşa tapanlarla düzenini, babadan oğula dediğim dedik çaldığım düdük saltanatı yaşıyor, salak mı ki saltanatına ortak etsin seni? Adamın asgari tek amacı vardır, o da ölene kadar o koltukta kalmaktan başka birşey değildir, siz de burda kendinize göre birşeyler karalayın işte!

zaten o yüzden mesajımın ilk cümlesi "önce aliyev denen rus kuklası devrilmeli" idi ya
bu rus kuklası komünist aile darbeyle gelmeden önce elçibey azerbaycanı türkiyeye katmak istiyordu
bu yüzden ona darbe yaptılar ama o sırf iç savaş çıkmasın diye istifa etti
keşke erdoğan gibi direnseydi belki çok soydaşımızı feda ederdik ama nihai hedefe ulaşılırsa boşa gitmezdi

Mtnn46
7 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 11:25

Alıntı:
ben okulumdaki azerilerden şunu görüyorum
çoğu okul bittikten sonra ülkesine dönmek istemiyor
türkiyeyi daha zengin daha özgür daha demokratik ve daha avrupai görüyorlar

33Mert01 bey, dediginiz çok dogru..Azerbaycan disinda Turkmenistan dan gelen arkadaslarin da cogu gitmek istemiyor...Turkiye ya da Rusya ya gitnek istiyorlar..Maalesef Turkmenistan yonetim olarak Azerbaycan a gore cok daha kotu...Azerbaycan daha ozgur sayilir...Uzbekistan da Islamov öldügu icin yeni gelen yonetim cok iyi...Orta Asya da Ozbekistan tekrar eski gucune ulasacagini dusunuyorum .Kazakistan ekonomik olatak iyi ama koca ulkede 17/18 milyon kisi var..Nufusun cogu da 3/5 sehirden ibaret..Rus nufus da fazla.Uzbekistan use daha homojen.Rus az, toplam nufus Kazakstan in 2 kati...
Keske bu ulkeler daha ozgurlukcu, daha cok Turkcu olsalardi....Azerbaycan da Turkcu ama diger yonleri eksik...

avares_
7 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 11:36

2 martda Aliyevin diktatör rejimi aleyhine miting olacak. Bundan önce 25 ocak ve 23 şubatda mitinge izin verilmedi. Polis açık açık halkı tehdit ediyor. TVlerde gosterilmiyor bunlar ama sosyal medyada takip ede bilirsiniz. Bunlar rusların adamları.. Söylemek istediğim siz de ruslara güvenmeyin..

33mert01
7 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 12:19

Alıntı:
2 martda Aliyevin diktatör rejimi aleyhine miting olacak. Bundan önce 25 ocak ve 23 şubatda mitinge izin verilmedi. Polis açık açık halkı tehdit ediyor. TVlerde gosterilmiyor bunlar ama sosyal medyada takip ede bilirsiniz. Bunlar rusların adamları.. Söylemek istediğim siz de ruslara güvenmeyin..

merak etme kardeşim
türkiyede bikaç tane komünist sosyalist yada bölücü dışında ruslara güvenen yok zaten
rusya çin ve iran, türk dünyasını kuşatmış devletler bunlara nasıl güvenilir?

Gökhan Gök

7 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 20:51

AZERBAYCAN Hakkında Hiç Bilmediğiniz 25 İNANILMAZ GERÇEK

sayfa 12
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET