Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Engin Topal

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 01:07

Alıntı:
Her türlü hak ihlalinin yaşandığı Türkiye'ye, nispeten daha demokratik ve refahı daha yüksek Azerbaycan ülkesinden kimsenin gelip yaşamak isteyeceğini hiç sanmıyorum.

Günün en komik sözü bu olsa gerek. Azerbaycan daha demokratik öylemi?

.

osman yörükoğlu
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 01:15

Alıntı:

Her türlü hak ihlalinin yaşandığı Türkiye'ye, nispeten daha demokratik ve refahı daha yüksek Azerbaycan ülkesinden kimsenin gelip yaşamak isteyeceğini hiç sanmıyorum. Referandum yapılsa Türkiyeyle birleşelim mi diye eminim ki %99 ''hayır'' çıkacaktır.

Arkadaş nedir bu kendini aşağılık kompleksinde görme.Yani güya Azerbaycan Türkiye'den çok daha iyi ülkeymiş referandum yapılsa %99'u hayır diyecekmiş.Azerilere sorsan bence çoğu da ülkemizle birleşmek isteyecektir. .Kendimizi ezik bir birey toplum ülke olarak görmemize gerek yok

Misafir d93

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 01:16

Rusya ile İran, Sovyet dönemi öncesi savaştı. Rusya Azerbaycanın bir kısmını işgal etti. Sovyet devrimi sonrasında da, Azerbaycan Cumhuriyeti olarak SSCB'ye dahil oldu. Sonra da SSCB dağılınca bağımsız oldu. En kısa özeti bu.

Ayrıca sanılanın aksine Azerbaycan, Türkiye'ye o kadar da benzemez. Daha ziyade Alevi Türkmenlerle benzeşirler. Lehçeleri Erzurum ağzına benzer. Pek dindar değillerdir. Türklük bilinci daha öndedir. Ama bizi Türk olduğumuz için severler. Biz de dinsiz ve şii/alevi oldukları için nefret ederiz.

fatihbjk
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 01:22

Birlesme olurmu olmazmi,yada mantiklimi bilmiyorumda. Sizce Turkiye, Gurcistan, Azerbaycan, Kuzey irak ekonomik olarak birlesse nasil olur diyorum? Ayni para birimi ve mallarin serbest dolasimi olusturulsa nasil olur? Yani birnevi kucuk capli avrupa birligi.[/code]

turhan özyurt
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 01:50

Kendimi ezik biri olarak görmüyorum çok şükür. Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinden birinde, yüksek lisans öğrencisiyim, profesyonel derecede İngilizce biliyorum ve gitar ve keman çok iyi çalabiliyorum. Türkiye'nin hali pür melalini görmek için kafanı kumdan çıkarman ve at gözlüğüyle bakmaman yeterli.

Mehmet DK

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 02:06

turhan özyurt demiş ki :
Alıntı:
Kendimi ezik biri olarak görmüyorum çok şükür. Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinden birinde, yüksek lisans öğrencisiyim, profesyonel derecede İngilizce biliyorum ve gitar ve keman çok iyi çalabiliyorum. Türkiye'nin hali pür melalini görmek için kafanı kumdan çıkarman ve at gözlüğüyle bakmaman yeterli.

Sizin gibi eğitim almış birisinden böyle içeriksiz bir yorum beklemezdim şahsen. Karşınızdaki forumdaşınıza ikna edebilecek erguman örnekleri vereceğınize, resmen aşağılamada bulunmuşsunuz. Kusura bakmayın ama hiç etik olmamış bu tavrınız.

Dökün bildiklerinizi ortaya, anlatın. Anlatın ki insanlar işin gerçeğini anlayabilsinler. Böyle ucuz yorumlar ile kimseye bir faydanız dokunmaz. Bildiklerimizi, bilmeyenler ile paylaşmakta bir erdemliktir.

mahmut11
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 02:08

Mehmet abi bu söz özetliyor

turhan özyurt
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 02:20

Bugün Cumhurbaşkanından sonra Türkiye'deki en üst makamdaki insan, bir meclis başkanı, yeni anayasa da laiklik ilkesi kaldırılmalı diyebiliyorsa Türkiye'nin ne kadar vahim bir yere gittiğini belirtmek aşağılamak mıdır?

Mehmet DK

3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 14:39

Alıntı:
Türkiye'nin ne kadar vahim bir yere gittiğini belirtmek aşağılamak mıdır?

Tabii ki değildir.. Ama bu, kullandığınız usluba görede değişir.. Aynen sizin yapmış olduğunuz gibi. Ayrıca sizin doğrularınıza herkesin katılması mı gerekmektedir, karşıt olma özgürlüğü yokmudur diğer insanlartın. Sizin vahim dediğiniz şeyler başkası içın güllük gülistanlık olamaz mı. Siz dediniz diye vahim bir durumda olduğumuzu kabul mü etmeliyiz..

Lütfen ! uslubunuzu düzeltiniz, düzeltiniz ki sizin yorumlarınızı okuyabilelim, belki bu sayede de fikir ve görüşlerinize katılıp destek verebiliriz..

osman yörükoğlu
3 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 14:50

Alıntı:

Tamam helal olsun kendinizi iyi geliştirmişsiniz diyeceğim yok.Büyük bi ihtimal paralı okuyorsunuz .Biz Türkiye'nin en iyi üniversitelerinde paralı okumuyoruz ama Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde biz de bileğimizin hakkıyla eğitimimize devam ediyoruz .Konuya gelecek olursak ben ülkenin şimdiki hali dört dörtlük demiyorum ve hatta cb'nınıın bazen yanlış davrandığını hatta bazen haddini aştığını da düşünüyorum Ama ülke eskiden çok daha iyiydi herkes istediği gibi yaşıyordu da şimdi mi çok kötü yani.Bence zamanında ülkenin önünü tıkayanlara gelişmesini engelleyenlere bi bakmalısın.

sayfa 2
« önceki   123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET