Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Ortaköy
« önceki   123 ... 58596061   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 59
Berktuğ
site denetçisi

7 ay önce - Sal 11 Tem 2017, 19:05

(+)

Mehmet DK

6 ay önce - Çrş 23 Ağu 2017, 17:36

(+)

Panoramik Ortaköy...

buğra osman
6 ay önce - Çrş 23 Ağu 2017, 20:13

Arka fondaki binaların sayısı arttıkça çirkin bir duvar görüntüsü meydana getirdiği çok açık.
Bunu yapanların , yapılmasına izin verenlerin "İstanbul sevgisi"nden bahsetmesi gülünç oluyor.

Mehmet DK

5 ay önce - Prş 24 Ağu 2017, 17:00

buğra osman demiş ki :

Alıntı:
Arka fondaki binaların sayısı arttıkça çirkin bir duvar görüntüsü meydana getirdiği çok açık.
Bunu yapanların , yapılmasına izin verenlerin "İstanbul sevgisi"nden bahsetmesi gülünç oluyor.

Özür dilerim buğra osman,sizin görüşünüze saygı duyuyorum lakin katılmıyorum, ve düşüncenizi en ufak birşekilde eleştirmeden kendi fikrimi paylaşmak istiyorum. Bu kareye bakınca öncelikle ön planda 70'li ve 80'li yılların mimarisi ile adeta ve inat ile birbirinden kopya edilerek yapılan çirkin binaları görmekteyi(m)z.Aslında bu çirkinliği ortadan kaldırmak için bu gökdelenleri denize sıfır yapmak gerekirdi, ki ilk planda gözümüze çarpan bu çirkinlik kapanmış olsundu..O binalara lütfen bir bakarmısınız, nasıl çirkinlik abidesi gibi duruyorlar. Hele o ön cepheleri değilde yan cepheleri ile boğaza bakan mimarisi ve akla zarar bir renk seçimine gidilerek yapılmış binalara, ve de onları yaptıran ve yaptıranlara ne demeli bilemiyorum. Yani ben benim penceremden bu manzaraya baktığım zaman manzarayı bozan bu yeni kuleler değilde, aksine o eski binaların olduğunu görüyorum..Yıllarca bu durumun hiçte gözümüze batmamış olmasının ana sebebide, sanıyorum yeni yapılan ve muhteşem mimariye sahip bu kulelerin birden bire arkalarından görünüyor olmasıdır diyebilirim...

Benim görüsümdür ve bu kimseyi de bağlamaz... Eğer öndeki binalar zamanında estetik olarak göze hoş görünecek şekilde yapılmış/yapılabilmiş olsalardı, inanın size çok çok haklısınız diyebilirdim..

Esen kalın..

yusuf lutfi

4 ay önce - Çrş 11 Ekm 2017, 18:27

(+)

(+)

(+)

sayfa 59
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 58596061   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL