Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul ÖHO (Özel Halk Otobüsleri) - İki Katlılar
123 ... 747576   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Burç

15 yıl önce - Cmt 17 Nis 2004, 01:06
İstanbul ÖHO (Özel Halk Otobüsleri) - İki Katlılar

Bir adet Vadaaaa! otobüsü :

(+)

Taha
15 yıl önce - Cmt 17 Nis 2004, 01:14

Burc abi bu amerikan otobuslerine benziyor.  Bu otobus ne icin ve nerede kullaniliyor ?

Burç

15 yıl önce - Cmt 17 Nis 2004, 01:17

Bunlar belediye otobüsleri, bu gördüğün Kadıköy Pendik hattında çalışıyor.

Bu arada New York'da iki katlı belediye otobüsü yok.

Taha
15 yıl önce - Cmt 17 Nis 2004, 01:21

Neyse sadece tahmin etmistim dogru soyluyorsun ben kanada'da gormemistim burda yoksa amerika'dada yoktur zaten burdakiler hep amerikan otobusleri ben sanirim bu otobuslerle mecidiyekoy'den pendik'e kadar gitmistim.

Burç

15 yıl önce - Cmt 17 Nis 2004, 01:34

Ben de bunlara binip resimde göründüğü üzere ikinci katdaki pencerelerden
kamerayı çıkartmak sureti ile yol boyunca fotoğraf çekiyorum bazen.

Mustafa Noyan

14 yıl önce - Pts 16 May 2005, 14:35
Üst Bostancı'dan iki katlı otobüsler

Üst Bostancı'dan 202 Taksim Üst Bostancı hattı iki katlı otobüsleri

(+)

(+)

cenkince

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 22:38
Yeşil Çift katlılar

Akın Hocam,

Yazın Üst katı sauna alt katı da baklava desenli saç kaplamalı olan ve ambarı çağrıştıran,

Kir ve Yağ karışımının değişik bir renk ve koku abidesi oluşturduğu Halıfleks kaplamalı koltukları olan Hurda yığını çift katlı ÖHO'lar 96 yılında Ankaradan istanbula geldiler. O tarihlerde bu otobüsler Ankarada yeşil renkteydiler. İstanbulda da forma numaraları değiştirilerek aynen servise verildiler.

Şu an Bursadan Güleryüz Karoser Sanayii Yeni Çift katlıların teslimatına başladı. Solo tipi Cobralara bindim BMC'yi andırıyor ama rahat araba. Şöför kokpiti hoş. Çift katlıların yeni rengi lacivert... çok cart geldi bana. Arkası da biraz tipsiz olmuş... Yaz sonuna kadar 50 tane gelecekmiş.

Yıl sonunda da sayısı 100'ü bulacakmış. Acaba İETT'de Güleryüzden mi alım yapacak? Zira Kadir TOPBAŞ 50 Adetlik Çift katlı 100 Adetlik Körüklü ihalesinde sorun olmadığını söylemişti geçen hafta... Önce ÖHO'ların teslimatı yapılıp sonra da İETT için mi üretim de bulunacak acaba?

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2005, 22:54

Cenk Hocam,

Siz öyle söyleyince ben de hatırlar gibi oldum Ankara'nın o meşhur katlılarını. Yalnız bunlar oradayken biraz daha açık yeşillerdi gibi kalmış akımda (hatta yeşilin bu derece açık tonuna tırtıl yeşili derler, 1973-74'de ilk çıkan Murat-131 marka yerli otomobillerin de yüzde 80'inden fazlası bu tırtıl yeşilinde boyalı olanlarından tercih edilirdi)...

Cobra'ları ben de gördüm Atatürk Bulvarı'nda hem de arka arkaya 3-4'ünü birden... Klâsik ÖHO dış boyama renklerini ve formunu seçmişler. Yalnız resimlerini çekemedim. Siteye de bunların resimlerini gönderen hiç olmadı şu ana kadar...

Alıntı:
Yıl sonunda da sayısı 100'ü bulacakmış. Acaba İETT'de Güleryüzden mi alım yapacak?

ÖHO Duble otobüs kapsamında halen 89 araç çalışıyor. Demek ki sayıları 100'e çıkarılacak (Zaten 6-7 yıl kadar önce ilk hizmete girdiklerinde, toplam adetleri 96'ydı, sonra 7 tanesi nedense yokoldu). Bunların D-001 ve D-101 ile başlayan 2 ayrı grubu vardır. İlk grup Anadolu yakasında ve Boğaz geçişli katlı hatlarında, ikinci grup ise Avrupa yakasında çalışan dublelere rezerve edilmiştir.

Gerçekten de arkadan görünüşleri biraz tipsiz olmuş. Hele o üst katın arka camının üzerine yazdıkları o devasa "Cobra" yazısı, herhalde 100 kilometre öteden bile aracın reklâmı olsun diye düşünülerek monte edilmiş...

Körüklü CITARO'ların 18 Haziran'da geleceği açıklandı. Katlılar da yıl bitmeden getirileceklermiş (Ben de Güleryüz üzerinde durmaktayım).

Selâmlar...

Akın KURTOĞLU

-ALPER-

14 yıl önce - Pzr 10 Tem 2005, 22:33

İşte İstanbul Özel Halk Otobüsleri Derneği'nin isteği üzerine üretilen çift katlı "Güleryüz Cobra" otobüsü:

(+)

(+)

Fotoğrafı Kızıltoprak THY bürosunun önünden çektim hangi hat olduğunu bilemiyorum çünkü otobüsü son anda farkettim.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 10 Tem 2005, 22:52

Alper Üstadım... Katlı ÖHO'ların fotoğrafları için teşekkürler... Bunlar toplamda 89 rakamına ulaşacaklar... 1 yıl yenilenme süreleri var (Şehiriçi ulaşımına ilk katıldıkları 90'ların ortalarında toplam; 96 adettiler) İçlerinin oldukça rahat olduğunu Cenk İnce'den öğrendim.

İETT'nin alacağı 50 adet katlının da bu markadan olması kuvvetle muhtemel.

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
123 ... 747576   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM