Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Caddebostan Plajı ve sahili
« önceki   1234 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
CAN
12 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 00:29

1994 yılında 1 yıl Floransada iş için kaldım.Çok komikti sabah evden kadınlar çantasına bikini koyardı öğle yemeği civarı takkk diye güneş bir çıkardı hemen çimenlerde giyip yatarlardı.Tatil anlayışları da sıfır.Çimende mayo ile yatmayı tatil sanıyorlar onun için tatile bile gitmeyip parasını alan vardı.

enes

12 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 20:53

Arkadaşlar bugün plajlarımızı ziyaret ettim. Haftaiçi ve akşam üzeri olması münasebetiyle gayet sakindi. Ama fotoğraflarda olduğu gibi haftasonu uzak durmak lazım.

Plajın teknik özelliği genişliği 4-5 metrelik bir sahil şeridine kum dökmüşler; şezlonglar, kabinler, kıyıdan 10 metre uzakta güvenlik halatı, duşlar, kafeterya.
Yani Belediye bence gayet ucuza güzel bir yatırım yapmış.

Bir de plajın yanında bir iskele inşaatı var. Galiba üstteki bir arkadaşımızın isteğini de yerine getirecekler. Yani iskeleden suya atlama olayı!

Tabi bu arada caddebostan sahilindeki koşu pisti de faaliyete girmiş.

Bugün burda tam bir tatil yöresi havası vardı!

saruhan1
12 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 21:02

Acilali daha iki gun olmasina ragmen bir cocuk bogulmus burada..umraniyeden gelmis buraya..Burada yuzen birinin ayagina takilmis cesedi suyun birkac metre altinda..Bogulurken kimsnnin gormemesi ilginc..

Seri_inAC

12 yıl önce - Çrş 13 Tem 2005, 22:07

Arkadaslar selam,
öncelikle bir Kadiköylü olarak Caddebostan'da plaj acilmasina cok sevindim, artik Istanbula gittigimde giderim ben de...
Yalniz su "seviye" meselesine biraz kafam takildi. Benim anlamadigim: Oraya gelen insanlarin sosyoekonomik aidiyeti sizinkine uymuyor diye oraya gelmesinler mi? Hatta baska bir arkadasin dedigi gibi bu plajalari Pendik'e kadar uzatalim, o tarafa sirayla b c ve d sosyoeknomik siniflari yönlendirilsin, Caddebostan da cadde gencligine ayrilsin.
Bence bu tür seyleri yazarken biraz daha dikkatli biray daha "politically correct" olmak lazim.

Yine de hepimize hayirli ugurlu olsun. Eski türk filimlerini hatirlatti plaj bana...

CAN
12 yıl önce - Prş 14 Tem 2005, 00:35

Bir soru?

Oraya yanında götürdüğün eşin ya da kızkardeşin orada o bahsettiğin sosyaekonomik zorluk yaşayan grup tarafından adab-ı muhaşeret kurallarından bi haber oldukları için sulansalar.Sizin yanınızda abuk sabuk hareketler yapıp sürekli sizi tehdit eder gibi bakıp sizi o gün gerseler.Bu şekilde orada denize girmeyi hoş mu sanıyorsun.Bunlar sosyo ekonomik seviyesi yüksek yerlerde daha az olmakla birlikte konuşma yoluna gidilip adam gibi sorunu çözebiliyorken böyle bir plajda kıçına yiyeceğin bir bıçak ile caddebostan plajından kızılayına gitmen bile içten değil.Onun için bu tür şeylere hiç girmeyelim.Sosyalistliğin sırası değil.Senin dediğin mantığa göre o zaman o gruba mensup aileleri caddebostana kiraları düşürüp oturtalım.Hem de insanca sosyalist mantıkla yaşar gideriz.Bugün Şilenin bitmesi ve haftasonlarında ki İstanbul etrafındaki yer daralmasını bu gruplara borçluyuz....

*Oraya gelen insanlarin sosyoekonomik aidiyeti sizinkine uymuyor diye oraya gelmesinler mi?

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL