Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir - EsTram 3.Etap
123 ... 495051   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Furkan ÇINAR
1 yıl önce - Prş 14 Nis 2016, 12:57
Eskişehir - EsTram 3.Etap

Mevcut Ağ Haritası

(+)

45 km, 61 durak.

İşletilen Hatlar
1) Otogar-SSK

2) Osmangazi Üniversitesi-Opera (faal değil)

3) Osmangazi Üniversitesi-SSK

4) Osmangazi Üniversitesi-Otogar

5) Otogar-Opera (faal değil)

6)Emek/71 Evler-Opera

7)Osmangazi Üniversitesi-Çankaya

8)SSK-Batıkent

9)SSK-Çamlıca

10)Batıkent-Otogar(günün ilk ve son seferleri)

11)Çamlıca-Otogar(günün ilk ve son seferleri)

12)Çankaya-Otogar(günün ilk ve son seferleri)

EsTram tarafından son yayınlanan istatistikler...

(+)

2015 yılında kapatma, uzatma gibi herhangi bir hatta, durdurma işlemi olmadığından kullanışlı bir yıl geçti.
Daha açıklanmadı ama günlük yolcu 135.000 rakamını geçmiştir.

Ücret Tarifeleri

TAM ESKART 1 BİNİŞ ÜCRETİ = 1,80 TL / AKTARMA =25 KR

İNDİRİMLİ ESKART 1 BİNİŞ ÜCRETİ = 1,25 / AKTARMA =25 KR

İNDİRİMLİ ESBİLET ÜCRETİ = 2,25 TL / AKTARMA = 0 KR

TAM ESBİLET ÜCRETİ = 2,40 TL / AKTARMA = 0 KR

*Aktarma lastik tekerlekli ulaşımdan, raylı sistem ulaşımı için geçerlidir.

--------------------------------
Yeni Tramvay Hatları

Alınması planlanan 14 tramvayın mevcut tramvay hatlarında kullanılmayacağını, Eskişehir'de farklı mahallelere yapılacak olan tramvay hatlarında kullanılacağını söyleyen Büyükerşen, tramvay hatlarının hangi mahallelere yapılacağı konusunda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

http://www.sakaryagazetesi.com.tr/fiyati-yuksek-b ...k-n148109/

bülentD
1 yıl önce - Prş 14 Nis 2016, 13:28

Umarım 3'ncu Etap hatlar planlanırken Kampus Hastahane-75'nci yıl mah-Ogr.Sanayi hattı , Yeni Stadyum bolgesi ve Hava Alani-Muttalip hatları dikkate alınır.

Furkan ÇINAR
1 yıl önce - Prş 14 Nis 2016, 13:36

Alıntı:
Umarım 3'ncu Etap hatlar planlanırken Kampus Hastahane-75'nci yıl mah-Ogr.Sanayi hattı , Yeni Stadyum bolgesi ve Hava Alani-Muttalip hatları dikkate alınır.

Söylediğiniz noktalarda çok doğru ancak kişisel görüşüm planlanan ilk bölgenin Ihlamurkent olduğunu düşünüyorum.
Çünkü 2. Etap çalışmalarında, Çankaya hattından Ihlamurkent'e dönüş zaten yapılmıştı. Bu dönüşten 7-8 km daha ilerlendiği takdirde EsTram'ı Ihlamurkent'e götürmüş olacaksınız.

İkinci olarak hedeflenen noktanın Yeni Stadyum olduğunu düşünüyorum. Ama bu noktaya nereden bir hat çekerler bilgim yok.

Olması gereken;
Mevcut OGÜ hattının, Atatürk Bulvarı durağından sonra düz devam edip;
Ali Fuat Güven Caddesi(KırmızıToprak Mahallesi) - Basın Şehitleri Caddesi(Osmangazi Mahallesi) -
Çilem Caddesi(Ertuğrulgazi Mahallesi) istikametlerini takip edip Sazova'ya Yeni Stadyuma ulaştırılması.

Çünkü böyle bir hat; hem şehir içi ulaşıma katkı sağlar hem de EsTram'ın ana durağı olan(ÇARŞI) noktasından, Yeni Stadyuma direk hat çekmiş olursunuz.

Söylediğiniz gibi Muttalip'a ulaşım da çok sıkıntılı gerçekten. 3. Etap'ta o noktaya götürülür mü? Bilmiyorum ama tahmin etmiyorum. Belki 5.-6. Etap'larda Muttalip gündeme gelecektir diye düşünüyorum.

ekal

1 yıl önce - Cmt 16 Nis 2016, 04:22
Yeni hatlar

Opera hattının uzatılacağı kesin...O halde Gazi Yakup SATAR Caddesi devamınca bir hat Gaffar OKKAN a bir hat düz gider Muttalip - Kampüs ,hıı ileriki yıllarda proje aşamasındaki Kuzey Çevre Yolu Bozdağ eteğine kadar uzar bu hat da..Gaffar OKKAN a giren Sıhhiye kavşağa gelince sağa dönüş Halman Sokak devamınca yeni Emniyet Sarayı ,Çevre yolu yanık kahve civarı Sütlüce köprülü geçiş ...Üniversite arka duvarından Yeşiltepe-Şirintepe son durak SSK olmak üzere gibidir tahminim,böylelikle Ömerağa,Tunalı,Fatih,Kumlubel,Zafer,Muttalip,Sütlüce, Yeşiltepe,Şirintepe sakinleri de bu nimetden faydalanmış olur ...

esesli26
1 yıl önce - Cmt 16 Nis 2016, 16:44

Bencede dediğiniz gibi birşeyler yapılacak çünkü kumlubel mahallesinde dediginiz sokak mı bilmiyorum ama bir sokak baya bi genişletiliyor her yapılan bina en az 2 metre geriden başlıyor ve o sokaktaki binalar 6 şar katlı o sokak caddeye dönüştürülüyor. Zaten muttalıp caddesinden geçeceği yıllardır söyleniyor.

Furkan ÇINAR
1 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 15:58

Alıntı:
ekal
bahsettiğiniz güzergah çok ciddi bir güzergah. Şuan için öyle bir planın olduğunu düşünmüyorum.

Yanlızca, Şirintepe Ring Hattı olabilir; SSK hattından BATIKENT, ÇAMLICA benzeri ŞİRİNTEPE tarafına bir hat çekilebilir.
Çünkü hem nüfusu yüksek bir mahalle hem de SSK hattına yakın bir konumda.

ekal

1 yıl önce - Çrş 27 Nis 2016, 00:48

(+)

Krokide de göründüğü üzere uzatılması en rantabl hat opera hattı ,şu an belki anlamsız geliyor ancak çevre yolu üzeri emniyet sarayı faal olunca ciddi bir ihtiyaç olduğu anlaşılacaktır...

ekal

1 yıl önce - Çrş 27 Nis 2016, 01:13

(+)

Tahminim ....

AloTurkiye
1 yıl önce - Cum 20 May 2016, 11:06

Ben Otobüs tercih ediyorum. Tramvay küçük ve dolu oluyor. İnsanlar tramvay a binmekte ve inmekte zorlanıyor.

ekal

1 yıl önce - Pts 27 Hzr 2016, 07:46
ihale...

14 ADET TRAMVAY SATIN ALINACAKTIR

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Tramvay Alımı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile
ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası : 2016/220132
İdarenin Adresi : Arifiye Mahallesi Ikieylül Caddesi No : 53 26010 ODUNPAZARI/ESKİŞEHİR
İhalenin Tarihi ve Saati : 21.07.2016 - 11:00 Sayın Büyükerşen'in daha önce açıkladığı gibi yeni hat projeleri için çalışmalar devam ediyor...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 495051   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM