Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Yüreğir Temalı Park [Proje]
123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Resul GUL
1 yıl önce - Sal 12 Nis 2016, 15:12
Adana Yüreğir Temalı Park [Proje]

Yüreğir Belediyesi’nce yapımı süren Temalı park ile ilgili çalışmalar süratle devam ediyormuş..
Park;Yapımı bittiğinde sadece Adana’ya değil, Çevre illerden gelenlere de hizmet verecek özellikler taşıyor.
Çok güzel olacak inşallah Yüreğir Belediyesini Tebrik ediyoruz.

HABERİN DETAYI..

Alıntı:

BÖLGEYİ CANLILIK KAZANDIRACAK

Yapılacak olan temalı parkın bölgeye bir canlılık kazandıracağını belirten Başkan Çelikcan,

“İçerisinde birçok etkinliğin bir arada yapılacak olması nedeniyle hem Yüregir, hem de Adana için çok önemli bir projedir.

İçerisinde planetaryum, yani uzayla ilgili görsellerin çok boyutlu faaliyetlerini görebileceğimiz bir mekân. Çocuklarımız ve gençlerimiz buradan gökyüzünü çok boyutlu olarak inceleyebilecekler” dedi.

PARKTA NELER OLACAK?

Adana’nın kurtuluş günün anlatıldığı Kurtuluş Müzesi ‘planetaryum'un (müze binası), gezinti yolları, yürüyüş ve koşu parkuru, bisikletli gezi parkuru, pergolalı gölge alanlar, spor alanları, kermes ve festival alanı, yenilebilir bahçe, kafeteryaları çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri, çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar

Kaynak:

http://www.adanamedya.com/celikcan-yuregirde-ilkl ...75469h.htm

Güzel bir Haber gerçekten, Yüreğir Yeşil Alan yönünden çok fakir bir İlçemizdi
Proje, Atakent Mahallesi'nde 50 dönümlük alan üzerine yapılmakta..

İçerisinde çok değişik faaliyetlerin gerçekleştirileceği Temalı park bölgede bir ilk olacak..
Hem Kulakkent Projesi için de iyi olur Ayrıca O bölgeye bir çok proje de yapılıyor..

Bu Haber vesilesiyle Başlığımızı da açayım dedim Bundan sonra Park yapımı ile ilgili Haber ve
Fotoğrafları Bu Başlıkta paylaşabiliriz..

Projenin Yeri olarak Eski Sümerbank Arazisi deniyor..projenin yerini Haritada işaretledim..

Parkın Proje Fotoları..

Planetaryum

Proje Alanı

Konuya burada da değinilmiş.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4300577#4300577

aytac2011
1 yıl önce - Sal 12 Nis 2016, 16:03

Ben de sabah gördüm bu haberi, ve sabahtan beri Yüreğir'deki bütün boş arazilere baktım ve ölçtüm. Bilemiyorum neresi tam olarak ama tahmini gösterdiğiniz yer de haberde geçen araziden 50000m2 büyük yani 2 katı. Belki tamamı olmayacaktır bilemiyorum. Ama orası olursa harika olur. En az 5-6 tane daha böyle park yapılması gerek. Yüreğirdeki tek yeşil alan Asri mezarlık şu anda... Bu da insanların ancak öldükten sonra yeşil alana kavuşabildikleri anlamına geliyor.

Resul GUL
1 yıl önce - Sal 12 Nis 2016, 16:21

Alıntı:

Ben de sabah gördüm bu haberi, ve sabahtan beri Yüreğir'deki bütün boş arazilere baktım ve ölçtüm
Bilemiyorum neresi tam olarak ama tahmini gösterdiğiniz yer de haberde geçen araziden
50000m2 büyük yani 2 katı.

Belki tamamı olmayacaktır bilemiyorum. Ama orası olursa harika olur. En az 5-6 tane daha böyle park yapılması gerek. Yüreğirdeki tek yeşil alan Asri mezarlık şu anda...

Bu da insanların ancak öldükten sonra yeşil alana kavuşabildikleri anlamına geliyor.

Yüreğir Belediyesi nin sitesinde Proje Alanı olarak Sümerbank Arazisi deniyor
Muhtemelen Bu arazi içerisinde 50 Dönümlük bir Alanı kullanacaklar..
Dediğiniz gibi Yüreğir de bu tarz Yeşil Alanların çoğalması gerekiyor..

Alıntı:
YÜREĞİR’E DEV ‘TEMALI PARK’

“Bu dönem Atakent Mahallemiz sınırları içerisinde bulunan 50 dönümlük eski
Sümerbank arazisinin olduğu alanda ‘Temalı Park’ yapacağız.
Şuanda projeleri bitmek üzere ihale aşamasına geçeceğiz.

http://www.yuregir.bel.tr/Sayfa/1125/BASKAN_CELIK ...KONUK_OLDU

Ersin ÇALDIR

1 yıl önce - Sal 12 Nis 2016, 19:05

bir an önce hayata geçsin artık şu Temalı Park projesi..

geçen sene reklamı yapıldı ''bu dönem yapıyoruz'' diye, aradan bir sene geçmiş hala aynı projeyi müjde verir gibi piyasaya sunuyorlar..

inşallah en kısa zamanda yapımına başlanır..
Bunlardan birkaç tane daha lazım Adana'nın çeşitli noktalarına..

geçen sene Belediye şunu paylaşmıştı;

Mor Yel
1 yıl önce - Çrş 20 Nis 2016, 09:50

Belediyeden herhangi bir bilgi alabilen oldu mu bu park için ? Ben Mail atmıştım 1 ay kadar önce Dönüş yapmadılar Büyükşehir Belediyesi gibi değil Yüreğir belediyesi maillere cevap verme konusunda.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA