Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Nazmi

1 yıl önce - Prş 07 Nis 2016, 10:13
Bir Türkiye Markası - Kayseri Ulaşım A.Ş.


Alıntı:
Kayseri Ulaşım A.Ş. Türkiye Markası Oluyor..Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş ulusal ölçekli projelerine bir yenisini daha ekledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi ihalesini en uygun teklifi veren Kayseri Ulaşım A.Ş. kazandı.

2010 yılından bu yana Kayseri Büyükşehir Belediyesi bisiklet paylaşım sistemini işleten Kayseri Ulaşım A.Ş. geliştirmiş olduğu akıllı bisiklet paylaşım sistemlerini diğer kentlerin hizmetine sunmaya devam ediyor. 2014 yılında Muğla Belediyesi'nin açmış olduğu akıllı bisiklet paylaşım sistemi ihalesini kazanarak dört istasyon 40 bisikletli sistemi hayata geçiren Kayseri Ulaşım A.Ş. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin alt istasyon 150 bisiklet kapasiteli akıllı bisiklet paylaşım sistemi ihalesinde de en avantajlı teklifi vererek hizmet ağına bir yenisini daha ekledi.

Kayseri Ulaşım A.Ş. yapmış olduğu çalışmalarla Kayseri toplu taşıma sisteminin işletilmesi dışında ulusal bazda projelere danışmanlık ve teknik destek hizmeti vererek ulaşım sistemlerinde marka olma yolunda hızla ilerliyor. Kısa süre önce TCDD İZBAN banliyö hattının elektrifikasyon bakım işlerini de üstlenen Kayseri Ulaşım A.Ş., sahip oluğu bilgi birikimi ve iş gücünü kullanarak farklı alanlarda sektöre değer katacak hizmetler üretiyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Kayseri Ulaşım A.Ş.'nin ulusal bazda ihalelere girerek geliştirmiş olduğu ürünleri farklı kentlerin hizmetine sunmasından büyük memnuniyet duyduğunu, kazanılan ihalenin çevreci ve yaşam dostu akıllı bisiklet sistemi kurulumu olmasının ayrıca mutluluk verici olduğunu söyledi.

Raylı Sistem işletmesi, projelendirmesi ve yapımı, toplu taşıma sistemi yönetimi, kent içi bisiklet paylaşım sistemi, trafik elektronik denetleme sistemleri (TEDES) ve akıllı ulaşım sistemleri konularında Ulaşım A.Ş.' nin yeterli bilgi birikimi ve donanımına sahip olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, Ulaşım A.Ş.'nin tüm bu konularda ve farklı şehirlerde AR-GE çalışmaları yaparak proje ve ürünler geliştirdiğini belirtti. Türkiye'de ilk kent içi bisiklet paylaşım sistemini Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığını hatırlatan Başkan Çelik, şu an 7000 kullanıcı, 35 bisiklet istasyonu ile Türkiye'de en fazla kullanıcısı olan bisiklet paylaşım sistemine sahip olduklarını dile getirdi. İlk olmanın verdiği avantajı kullanarak kendi akıllı bisiklet paylaşım sistemlerini %100 yerli mühendislik ile geliştirdiklerini vurgulayan Başkan Çelik bu konularda istekli olan belediyeler ile kurum ve kuruluşlara hizmet vermeye hazır olduklarını kaydetti.

[ ! ]


Kayseri Ulaşım A.Ş. yapmış olduğu başarılı işlerle, aldığı bir çok uluslararası ödülle Türkiye markası olma yolunda ilerliyor.

Samsun Hafif Raylı Sistemine, Adana Metroray'a ve Avrasya Metro Grubuna, Kadıköy-Kartal projesi için danışmanlık hizmeti verilmesi. Malatya'da troleybüs kataner hattı işinin üstlenilmesi, TCDD İzmir İZBAN banliyö hattının elektrifikasyon bakım işlerinin üstlenilmesi, önemli referanslar Kayseri Ulaşım A.Ş. adına.

Ayrıca; toplu taşımaya entegre olarak, KayBis adındaki ülkemizde ilk kez Kayseri'de kullanılan ve bir çok şehrimize örnek olan akıllı bisiklet sistemini, diğer şehirlerimize de yapmaya başladılar. Muğla'nın akıllı bisiklet sistemini daha önceden yapan Ulaşım A.Ş.,Mersin'nin akıllı bisiklet sisteminin de ihalesini almış.

Kayseri'deki akıllı bisiklet sistemini yabancılar kurmuştu. Yine Kayseray'a danışmanlık hizmetini yabancı firmalar vermişti. Ama, balık yemenin yanı sıra, tutmayı da öğrenen Kayseri Ulaşım A.Ş. ülkemizde yabancı firmalara olan ihtiyacı asgari seviyeye indirme yolunda. Devasa ulaşım projelerinin bir bir hayata geçtiği ülkemizde, paramız hem yabancıya gitmemiş olacak, hem yerli firmamız kazanacak, hemde çok daha ucuza hizmetler alınabilecek.
Kayseri Ulaşım A.Ş.'nin yapacağı işleri burada paylaşıp, konuşalım


Nazmi

1 yıl önce - Cmt 09 Nis 2016, 13:44Kayseri
Muğla


Kayseri Ulaşım A.Ş.'nin kurduğu bisiklet sistemi. Muğla'daki sistem de Kayseri'dekinin aynısı. Mersin'e yapacakları sistemdeki bisikletlerde büyük bir ihtimal aynı olacaktır.


Nazmi

1 yıl önce - Prş 23 Hzr 2016, 11:10

Alıntı:
Ulaşım A.Ş. Kalitesini Tescilledi

Ulusal ve uluslararası platformda ödüller alan, ulaşıma yönelik geliştirdiği sistemleri ihraç eder hale gelen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. kalitesini de tescilledi. Ulaşım A.Ş. enerji yönetim sistemi kalitesi belgesi aldı.

TS EN ISO 50001 çalışmalarına 2014 yılında başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. yapılan bu çalışmalar neticesinde ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, enerji kaynaklarının sistematik olarak takip edilmesi ve bu doğrultuda sürekli iyileştirme yapılarak, kalite ve konfordan ödün vermeden enerji tasarrufu sağlanması amacını taşıyor. Ulaşım A.Ş. de Enerji Yönetim Sistemi ile enerji performansını gözden geçirerek ve sürekli iyileştirerek kaynakları optimum seviyede kullanmayı ve maliyetleri düşürmeyi hedefliyor.

Enerjinin verimli kullanılması ile sera gazı salınımının azalmasına katkı sağlayan Kayseri Ulaşım A.Ş., KAYBİS Bisiklet Paylaşım Sistemi gibi doğa dostu, yenilikçi ve enerji verimliliğine büyük katkı sağlayan projelere de imza attı.

[ ! ]


Ulaşım A.Ş. kendisini geliştirmeye devam ediyorNazmi

11 ay önce - Cum 27 Oca 2017, 16:01

Alıntı:
Toplu Taşımanın Kalbi Kayseri'de Atacak

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği'nin 7. Türkiye Konferansı Kayseri'de yapılacak. 9 Mart'ta yapılacak konferansa çok sayıda ülke katılacak.Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Türkiye Konferansı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ulaşım A.Ş. ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Konferansta sektörün gündemindeki konulardan olan toplu taşımacılıkta reform ve kurumsallaşma ele alınacak.

7. Türkiye Konferansına Türkiye'nin yanı sıra çok sayıda ülkeden toplu taşımacılık işletmecileri, merkezi idareler, yerel yönetimler, endüstri kuruluşları, araştırma merkezleri, akademisyenler ve danışmanlar katılacak.

[ ! ]


Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ulaşım A.Ş. Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) konferansına ev sahipliği yapacak.


Nazmi

10 ay önce - Cmt 11 Mar 2017, 03:14

Alıntı:
Uluslararası Toplu Taşımacılığın Kalbi Kayseri'de Attı

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) 7’inci Türkiye Konferansı Kayseri’de yapıldı. Konferansa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplu taşımacılık alanında Kayseri’de yapılan reform çalışmalarını anlattı. Başkan Çelik, Kayseri’de yeni bir uygulamaya başlayacaklarını ifade ederek bir yerden bir yere taşımacılıktan her yerden her yere taşımacılık sistemine geçeceklerini kaydetti.Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) 7’inci Türkiye Konferansı Kayseri’de yapıldı. Konferansa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplu taşımacılık alanında Kayseri’de yapılan reform çalışmalarını anlattı. Başkan Çelik, Kayseri’de yeni bir uygulamaya başlayacaklarını ifade ederek bir yerden bir yere taşımacılıktan her yerden her yere taşımacılık sistemine geçeceklerini kaydetti.

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Türkiye Konferansı Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi Erciyes Salonu’nda gerçekleştirildi. “Toplu Taşımacılıkta Reform ve Kurumsallaşma” konulu konferansa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra UITP Genel Sekreteri Alain Flausch, UITP Direktörleri, belediye başkanları ve ülkemizin çeşitli illeri ile yurtdışından 300’den fazla sektör temsilcisi katıldı.

Konferans Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından hazırlanan kısa filmin gösterimiyle açıldı. Filmde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılını ulaşım yılı ilan ettiği belirtilerek toplu taşımada yapılan ve yapılacak olan çalışmalardan bahsedildi.
Konferansın açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu yaptı. Kayseri’de reform çalışmalarının 2008 yılında minibüslerin otobüse dönüşmesiyle başladığını ifade eden Gündoğdu, bu çalışmaların 2009 yılında ilk raylı sistem hattının devreye alınması ile devam ettiğini söyledi. 2016 yılında otobüs hatları ve otobüslerin yeniden elden geçirilmesiyle yeni bir reform çalışması başlattıklarını vurgulayan Gündoğdu, yeni sistemde 10 ana hat, 22 besleme hattı, 3 ring hattı ve 3 aktarma istasyonu olacağını belirtti. Gündoğdu, şu an ayda 9 bin kilometre yapan otobüslerin yeni sistemle yaptıkları kilometreyi aşama aşama 2020 yılında 6 bin 500 kilometreye düşüreceklerini, bunun da verimliliği artıracağını kaydetti.

UITP Genel Sekreteri Alain Flausch da konuşmasında Toplu Taşımacılar Birliği’nin genel yapısından ve yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Dönüşüm ve reform çalışmalarının kolay olmadığını ve tartışmalar yaşandığını; ancak bunlara rağmen reform çalışmalarına devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Flausch, Güney Afrika’da gerçekleştirilen dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Konferans için Kayseri’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getiren Flausch, Kayseri’de 2009 yılında devreye alınan ilk raylı sistem hattının yapımında destek verdiklerini ve bu açıdan projeyi iyi bildiğini söyledi. Alain Flausch, sözlerinin sonunda tüm katılımcıları ve belediye başkanlarını Mayıs ayında Kanada’da düzenlenecek olan UITP Dünya Toplu Taşımacılık Zirvesi’ne katılmaya davet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasına Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği Türkiye Konferansı’nın ikinci kez Kayseri’de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kayseri’nin ikinci kez böyle bir konferansa ev sahipliği yapmasını Kayseri’nin taşımacılıkta model geliştiren yenilikçi uygulamalarının bir yansıması olarak değerlendirdi.

[ ! ]


Dünyada ulaşımındaki yenilikleri görmek ve ayak uydurmak adına, şehirlerimizin bu tür konferanslara katılması ve organize etmesi güzel Kayseri'de 2. kez gerçekleşti bu organizasyon.Nazmi

9 ay önce - Cum 24 Mar 2017, 21:39

Alıntı:
"Yüzde Yüz Yerli, Yüzde Yüz Kayseri"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin geliştirdiği ve Büyükşehirlere ihraç ettiği KAYBİS Bisiklet Paylaşım Sistemi hakkında bilgi verdi.Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi’nin geliştirdiği ve Büyükşehirlere ihraç ettiği KAYBİS Bisiklet Paylaşım Sistemi hakkında bilgi verdi. Başkan Çelik, bisiklet kullanımını hem Kayseri’de hem de Türkiye’de yaygınlaştırmak istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ulaşım A.Ş. tarafından uygulanan KAYBİS, Dünya Snowboard Şampiyonası’nın yapıldığı Erciyes’te stant açtı. KAYBİS sisteminin Kayseri ve Kayseri dışından Erciyes’e gelen ziyaretçilere tanıtıldığı standı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de ziyaret etti.

KAYBİS ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Çelik, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin bisikletin toplu taşımaya entegrasyonu konusunda otorite haline geldiğini belirtti. Ulaşım A.Ş.’nin bisikleti sadece Kayseri’de değil Türkiye’de yaygınlaştırmak için çalıştığını ifade eden Başkan Çelik, “Kendi yazılımlarımızı, kendi donanımızı yaptık ve kendi bisikletlerimizi imal ettik. Artık bunların satışını da yapıyoruz. Muğla ve Mersin’de bisiklet paylaşım sistemini kurduk. Gaziantep ve Malatya’ya da kuruyoruz. İnşallah bundan sonra bu bisikletleri tüm Türkiye’de kullanılır hale getireceğiz. Toplu taşımanın en önemli ayaklarından birisi olan bisikleti hem şehrimizde hem Türkiye’de yaygınlaştırmak için gayreti gösteriyoruz. Bu sistemimiz yüzde yüz yerli ve yüzde yüz Kayseri” diye konuştu.

Kayseri’de bisiklet paylaşım sistemi 18 bin kullanıcıya ulaştı. Halen sistem içinde 450 bisiklet bulunuyor ve isteyen çıkardığı kartla bisikleti kullanabiliyor.

[ ! ]


Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından yapılan akıllı bisiklet sistemi, Muğla ve Mersin'den sonra, Gaziantep ve Malatya'ya da kurulacakmış. Muğla ve Mersin'de bisiklet yolları var diye biliyorum. Umarım Gaziantep ve Malatya'da da mevcuttur. Yada belediyelerin yapılacak projeleri arasında vardır bisiklet yolları. Belli bir alt yapı olmadan, çok da sağlıklı bir işleyiş olmaz. Hatta, kazalara davetiye çıkarılır.

Kayseri Ulaşım A.Ş. nin hedefi, haberde de belirtildiği gibi tüm Türkiye. Umarım, ülkemiz genelinde bisikletler ve bisiklet yolları çoğalır. Hem sağlıklı yaşam adına, hem tasarruf adına, hem de trafiği azaltma adına bir çok faydası var çünkü


Nazmi

2 hafta önce - Pzr 31 Arl 2017, 13:44

Alıntı:
Şehirlerin Danışmanı Ulaşım A.Ş.Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak hizmetlerini tüm hızıyla sürdüren Kayseri Ulaşım A.Ş. bilgi ve birikimlerini, proje danışmanlık hizmetlerine dönüştürerek, ülke genelinde hizmet vermeye devam ediyor. Ulaşım A.Ş.; İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Antalya, Şanlıurfa, Malatya, Mersin gibi birçok ilde yürüttüğü proje ve danışmanlık hizmetlerine Van’ı da ekledi. Van Büyükşehir Belediyesi için yapılmış olan "Toplu Taşıma Etüt Fizibilite Çalışmasının” sonuç raporu Van’da düzenlenen bir toplantı ile sunuldu.

Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra Van’ın üst düzey yöneticilerinin de katıldığı toplantıda, Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Ulaşım A.Ş. tarafından yürütülen “Van Toplu Taşıma Etüt Fizibilite Çalışmasının” sonuç raporunu sundu. Van için uygun olan toplu ulaşım modelleri, uygun ana aks güzergâhı ve muhtemel yolcu sayıları konusundaki fizibilite raporu, Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin uzman ekipleri tarafından sahada yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıktı.

“BİLGİ VE BİRİKİMİMİZİ VAN’A TAŞIYORUZ”
Kayseri’den edindikleri bilgi ve birikimleri Van’a taşıdıklarını dile getiren Feyzullah Gündoğdu, Türkiye’de birçok ilde proje çalışmaları yaptıklarını ve söz konusu etüt çalışmalarından birini de Van’da gerçekleştirdiklerini söyledi. Gündoğdu, sunumunda Van’daki caddelerde meydana gelen yoğunluklara ve hangi saatler aralığında yoğunluğun arttığına dair rakamlarla bilgiler verdi.

Milliyet


Kayseri Ulaşım A.Ş. kendisini geliştirmeye devam ediyor

Yalnız, Van ilimizde trambüs düşünüyormuş, keşke hiç bulaşmadan tramvaya yönelseler. Belki biraz geç olur, belki biraz da güç olur, ama temiz olur. Ben söyleyeyim de, kendileri bilircevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET