Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
HAKAN©

15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 13:25
İSLAMCILARA KARŞI GİZLİ POLİS ÖRGÜTÜ

'İSLAMCILARA KARŞI GİZLİ POLİS ÖRGÜTÜ

Alıntı:
Londra'daki korkunç terörün yakın geleceğimize yansıma hesaplarına dönelim...Dün konuştuğum değerli bir uzmanımızın da belirttiği gibi, Londra'daki saldırının ardından El Kaide gibi 'radikal İslamcı teröristlerin çıkması' Avrupa'da son sürat çoğalan İslam karşıtlığının da bir anda katlanması manası taşıyacaktır.

AB'de dönem başkanlığı İngiltere'ye geçtikten hemen birkaç gün sonra Londra'da meydana gelen bir İslami terör dehşeti, AB kapısında bekleyen 70 milyon Müslüman nüfuslu Türkiye içinde İngiliz kamuoyunda hiç de hoş olamayan bir durum-karşı koyuş yaratacaktır.'

Ve tam bu noktada son birkaç gün içinde okuduğum ve okurken tüylerimi diken diken eden bir haberi paylaşacağız...

Biliyorsunuz, 10 günlük tatilimi geçirdiğim İtalyan sahillerinden yeni döndüm ki son 4 yıldır yaz tatillerimi İtalya sahillerinde, adalarında yapıyorum (bizim yazlık bölgelerden çok daha ucuz olduğu için) ve bu yıl Cenova-Portofino'da bir ilginç gözlemim oldu; etrafta Ortadoğulu ya da Arap ülkelerinden zengin veya fakir fark etmez çok az sayıda turist-yabancı gördüm, oldukça da şaşırdım. Tatilim bitti, geçen Pazar'ın gazetelerinde şu haberi okuyunca biraz önceki şaşkınlığımın nedenini ürpererek çözdüm, habere buyrun.

'İSLAMCILARA KARŞI GİZLİ POLİS ÖRGÜTÜ İtalya'da bazı polislerin, Stallone filmindeki gibi 'adaleti (!) kendileri yerine getirmek için' örgüt kurup İSLAMCI AVINA ÇIKTIĞI belirlendi.

İspanya'nın başkenti Madrid'de Mart 2004'te düzenlenen ve 191 kişinin öldüğü tren bombalamaları-terör saldırılarının ardından bu saldırıları yaptıkları iddia edilen 'İslamcı militanları avlamak' için İspanya ve İtalya'da 'yasaları yerine getirmekle görevli' polislerin, yasadışı bir gizli örgüt kurduğu belirlendi.

İslamcıları avlama gizli örgütü mensubu olan İtalyan polislerin, istihbaratçıların ve de resmi görevli Maliyecilerin 1 yıldır faaliyette oldukları sanılıyor.

Cenova kenti savcılığı, örgüt üyelerinin tutuklandığı baskın sonrası yaptığı açıklamada 'örgütün kimi zengin işadamlarının özel bağışlarıyla kurulduğunu' belirtti.

'Stratejik Terörle Mücadele Çalışmaları' adı verilen örgütün liderlerinin aşırı sağcı bir grubun üyesi olduğu da açıklandı.

İnternet sitesi dahi kuran örgütün, teröristlerle mücadelede yasadışı destek aradığı, operasyonlarına uluslararası destek için ABD ve İsrail tarafından tanınma peşinde olduğu, kendilerine sahte kimlikler bastırdığı belirtildi.

Hızla üye sayısını artıran ve çekirdek kadrosunda 100 üyesi bulunan 'DERİN' örgütte İslamcıları avlamak üzere çeteleşen polislerin, 'İslamcı terörist' olabileceği varsayımıyla 'Müslüman kimlikli vatandaşlar üzerinde' çeşitli baskılar oluşturduğu ileri sürülmekte.

Ne dersiniz,inanılmaz ürkütücü, Avrupa'da yükseldiği ileri sürülen 'Müslüman düşmanlığının' geldiği son nokta adına korkunç bir haber değil mi?

GÜLER KÖMÜRCÜ-AKŞAM

Birileri hala İnsan Haklarından mı bahsediyor....

Cenk-Kaan
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 14:18

Iddia ediyorum Türkiye Almanyaya, Ispanyaya,Italyaya Fransaya göre cok daha insancil.
Türkiyenin yerinde bu saydigim ülkeler olsaydi coktan terörle mücadelede bütün anayasayi
ve haklari kaldirmislardi.
RAF(Alman Terör Örgütü) döneminde Alman Bas Savci RAF e sempati duyanlari bile terörü desteklemekten yargilamak istiyordu!!!!
Ülkeleri karsilastirinca ayni sorunla karsi karsiya kaldiklari zaman tavirlarina bakin!!!

Mete Baştürk
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 15:25

"İslamcılara Karşı Gizli Polis Örgütü" filan hikaye, gerçek olan ise müslümanlara ve diğer ırklara karşı bir baskı sistemi kurmak. Ben bu metro saldırılarınında birilerinin belirttiği gibi islamcı bir hareket tarafından yapıldığına ise inanmıyorum. Ne zaman böyle bir saldırı olsa ardından ilgili ülkelerde yabancılara karşı aşırı sert tutumlar alınıyor ve koltuğu sallanan Avrupa liderinin koltuğu sağlamlaşıyor. E peki El Kaide gibi örgütlerin liderleri bu kadar profosyonel suikastler ve eylemler yapacak kadar zeki; bu eylemler ile asıl düşmanlarının koltuklarını sağlamlaştıracak ve bu ülkelerde barınan yandaşlarını zor durumda bırakacak kadar aptal mı?

Diğer yandan Cenk-Kaaan arkadaşım sen "Iddia ediyorum Türkiye Almanyaya, Ispanyaya,Italyaya Fransaya göre cok daha insancil." böyle demektesinde bu bir iddia değil su götürmez bir gerçektir. İddia etmek demek tek taraflı bir kişinin bellirttiklerinin doğru olduğunu veya olacağını ileri sürmesidir. Bu bağlamda söylemleriniz bir iddia değil, karşılatırılan ülkeler ele alındığında söylemleriniz birer gerçekten ibarettir.

Saygılar.

seyit1
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 17:33

kendi kendinizi pohpohlamaktan ovmekten bikmadiniz mi?

sipahi
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 17:37

Alıntı:

seni ve senin gibilerimi pohpohlayacaktik?

hangi millettensin?

seyit1
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 17:50

yanilmisim...bende artik dogru yolu buldum..
en misafirperver ulke biziz..insan canlisiyiz biz..yeryuzunde tekiz..osmanli hosgorusu dunyaca biliniyor.. sevgi dolu insanlariz...en demokratik ulkeyiz..ama bir kac kendini bilmez soysuz bundanda anlamiyor..insanlikta amerikalilara 8 ,ispanyollara 6,almalara da 5 basariz..sevgi doluyuz..

Mete Baştürk
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 18:25

Alıntı:
Aslını Gönderen seyit1

Alıntı:
yanilmisim...bende artik dogru yolu buldum..
en misafirperver ulke biziz..insan canlisiyiz biz..yeryuzunde tekiz..osmanli hosgorusu dunyaca biliniyor.. sevgi dolu insanlariz...en demokratik ulkeyiz..ama bir kac kendini bilmez soysuz bundanda anlamiyor..insanlikta amerikalilara 8 ,ispanyollara 6,almalara da 5 basariz..sevgi doluyuz..

Şimdi biz senin samimiyetine nasıl güvenelim? İki mesaj ı aktarma süren sadece 17 dakika. Nasıl oluyorda 17 dakikka da yıllardır anlamadığın, kavrayamadığın şeyleri anlıyor ve kavrıyorsun? Dahası bunları kabulleniyorsun?

Bak efendi; kimse kimseyi sevmekle mükellef değildir; ama ahlaki bir değer vardır ki herkes dürüst olmak zorundadır. Sizde biraz dürüst olunda bizleri aptal yerine koyan yazılar yazmayın. Sanki bizler çocukmuşuz gibi 17 dakikada değiştiğinizi belirtiyor, "kendinizi pohpohlamaktan, övünmekten bıkmadınızmı" dediğiniz bizleri Almanlar'a 5, İngizlere bilmem kaç basacağımızı belirterek en büyük şekli ile siz pohpohluyorsunuz.

Bizlerde aptal değiliz ki bu söylemlerinize alkış tutalım. Çünkü bu söylemleriniz samimiyetten uzaktır, çünkü bu söylemleriniz yalandır.

Size bir tavsiyem olacak, oda şudur;

Kimseyi sevmeyin ama herkese karşı dürüst olun. Örneğin ben sizi asla sevmedim, bundan sonra sevememde. Kimse kimseyi sevmekle de mükellef değildir. Sizde beni sevmediğinizi her zaman saygı çerçevesinde belirtir iseniz saygı duyarım ama yapmacık sevgilerden tiksinirim. Lütfen samimiyet, saygı ve doğruluk.

Saygılar.

seyit1
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 18:29

ac bir sozlugu ve bak...sarkastik,ironik,kinaye...

Mete Baştürk
15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 18:40

Peki şunu sorayım sizde hiçmi grur yok? Türkiye yi tanıtmaya yönelik ve Türk adını taşıyan bu siteye bu düşüncelere sahip olmanıza rağmen neden üye oluyorsun! Bu site sahipleri ve yöneticileri tarafından çoğu kez belirtildiği gibi Türkiye'yi tanıtmaya yönelik açıldı. Ben yanılıyor isem adına konuştuğum ve fikir beyan ettiğimiz arkadaşlarımız söylemlerimi düzeltsin.

Bu site bir geyik sitesi değil, bu site bir ideolojik fikirlerin sitesi değil ve site yöneticisi tarafından belirtildiği gibi bu site tarafsız bir site de değil. Bu site Türkiye'yi tanıtmayı amaçlıyarak açılmış bir sitedir, işte bu sebeptendir ki bu faaliyetin aksi istikametinde hareket edenlerin içerisinde barındırılmaması gereken bir sitedir.

Aksi bir halde bu site Türkiye yi tanıtmaya yönelik faaliyetlerinde yalancı bir site olur. Çünkü bize dışardan bakan birsi şöyle diyecektir.

"Siz daha kendiniz inanamıyorsunuz Türkiye nin düzgün bir ülke olduğuna, peki biz neden inanalım"

Saygılar.

Okan Akin

15 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 18:58

Ah be guzel kardesim Seyit,

Yuzyillarca yeteri kadar kendimizi asagilamisiz durmusuz, birak artik biraz da pohpohlayalim.

Sadece sana su ornekleri vereyim, Gokturk devleti'nin kurulusuyla birlikte (MS. 6. yy) son donemlerinden baslamak uzere Cinliler'e ozenmis kendimizi alcak gormusuz. Biraz Bati'ya gelmisiz, Farsiler'le (iranlilar) karsilasmisiz, onlara ozenip kendimizi alcak gormusuz. Karahanlilar'la birlikte Islamiyet'i kabul etmisiz, Aaraplar'la tanismisiz, onlari ustun tutup kendimizi alcak gormusuz, Anadolu'ya gelmisiz, Selcuklu olmusuz, orada biraz kendimize gelmisiz ve kendi oz kaynaklarimizi biraz olsun yuceltmisiz. Osmanlilar'la birlikte tekrar kendimizi alcak gorme kompleksine kapilmisiz. Bu ilk once yine Araplar'a karsi olmus. Daha sonra ise Batililasmayla birlikte (2. Mahmut) Batililar'a olmus.

Bu ta ki Yuce Onder'e ve onun inanilmaz devrimlerine kadar surmus. Bir millet oldugumuza, dunyada bir yerimizin olduguna, cok seylerin oncusu oldugumuza ancak o zaman inanir olmusuz.

E-be sevgili Seyit!.. bunu bize niye cok goruyorsun. Birak da biraz biz de kendimizi pohpohlayalim.

Bati bunlari yuzyillardir yapiyor. Kim ne dedi , kim karsi cikti? Sen Amerikan kaynakli, Avrupa kaynakli filimleri, ozellikle cizgi filimleri derinlemesine bir izle de gor bakalim, mesajlar ne uzerinie... Herseyi onlar yapar, onlar en iyisi, insanligi onlar kurtarir, onlar merhametli, onlar humanist, onlar zeki, onlar kuvvetli, onlar demokratik. Iste boyle boyle taze beyinleri yikiyorlar ve hatta bize kendimizi ovmeye bile kendimiz tarafindan izin verdirmiyorlar.

Sen de kalkmis diyorsun ki "birakalim kendimizi pohpohlamayi". Bu soz hic te dogru soylenmis bir soz degildir. Ataturk bosona demedi "Turk milleti zekidir, Turk milleti caliskandir" Bunun altinda yuzyillarin vermis oldugu eziklikten koca bir milleti arindirip sarsilmaz bir ozguvenle yuklu yeni bir millet yaratmak yatiyordu.

Dostlukla....

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET