Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

16 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 00:30
Soyunma kabini olarak kullanılan İDO iskelesi : İstanbul Büyükçekmece

Büyükçekmece'de bir adet IDO deniz otobüsleri iskelesi mevcut.
Nüfusu yarım milyon olan bu ilçenin bir adet iskelesi, kışları hiç kullanılmıyor.
Yazları 3 ay boyunca açılıyor ve kullanılıyor ama soyunma kabini olarak kullanılıyormuş.

Haftasonları hiç sefer yok. Diğer günlerde bir defa gemi yanaşmakta.
Bu yüzden denize girenlerin giyinip soyunduğu bir yer olmuş, koltukların üstünde
mayolar falan mevcuttu. Utan IDO, utan Istanbul Belediyesi!
Hergün birkaç sefer koymak bu kadar mı imkansız?

(+)

(+)

Not : Büyükçekmece, aynı zamanda Istanbul'un nüfusu en hızlı artan ilçesidir.

CAN
16 yıl önce - Cum 08 Tem 2005, 19:13

Tebrik ederim Burç zamanında aynı rezilliği görmüş yazmak istemiştim ama elimde resim olmadığı için atlamadım ama senin yerinde gazetecilik örneğin cidden herkes örnek almalı...
IDO sirketine resimlerinle birlikte attım kendi adıma umarım kızmamışsındır.Durumu birazcık daha dramatize ettim tabii ki ser de var tiyatroculuk
Sonucu yazarım.

umutmüh
15 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 14:23

Çok doğru söylemişsin dostum! Bu çok ayıp vede çok önemli bir sorun. Ama sorun siyasi. Büyükçekmece Belediyesi nin Akp li olmamasından kaynaklanıyor. İnsanlara bu yüzden eziyet çektiriliyor...

Burç

15 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 15:29

Hemen yandaki Mimarsinan belediyesi "AKP'li" ama oraya da deniz otobüsü yok.
Gene de AKP'ye oy vererek deniz otobüsü gelmesinin en ufak bir ihtimali dahi varsa,
Büyükçekmeceli herkesi lütfen AKP'ye oy vermeye davet ediyorum!

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 04 Oca 2006, 04:19

Sadece Büyükçekmece ve Mimar Sinan'a değil, Bakırköy'den itibaren Marmara sahii boyunca, Batı'ya doğru belirli aralıklarla deniz otobüsü iskelesi kurulması elzemdir... Yeşilyurt-Yeşilköy-Florya sahilinde deniz otobüsü iskeleleri açılması (hiç değilse dubalı), bu yörede yaşayan insanları sahile paralel taşır veya karşı yakaya ulaştırır... Daha ileride Avcılar (daha aktif hale getirilmesi gerekir), Büyükçekmece, Mimar Sinan ve hatta daha da ilerilere doğru, günde birkaç sefer dahi olsa deniz otobüsü seferi gerçekleştirilmelidir. Denize bu kadar uzun kıyısı olan 15 milyonluk bir şehirde, ulaşımda bu potansiyelin kullanılması gereklidir, mecburidir, haktır, zorunluluktur, görevdir!...

Akın KURTOĞLU

burakbecan
15 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 01:49

çekmeceye şuanda günde sadece 1 sefer var oda akşamları 7 gibi zanneredsem çünki saat akşam 20.00 sularında denşiz otobüsü büyükçekmeceye yanaşıyor.ama o soyunma kabini konusuna gelince benim bildiğim kadarıyla ki doğma büyüme çekmeceli sayılırım o rası liman olduğu için denize giren pek olmuyor o bölgede yani.zatenn hertaraf kayalık.ama genede bu konuya bi yorum yapamicam tabiki,ama ido sadece bu konuda değil çoğu konuda ayıp ediyor zaten

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 02:21

Alıntı:
çekmeceye şuanda günde sadece 1 sefer var oda akşamları 7 gibi zanneredsem

Peki, buraya çok az denibüs servisinin olması, ora halkının ilgi göstermemesinden mi kaynaklanıyor, yoksa İDO uzun hat diye servis konusunda cimri davranıyor? Çünkü benim bildiğim Çekmece'nin nüfusu hiç de azımsanacak gibi değil ve MİA istikametinde hatırı sayılır bir insan akışı var hergün...

Akın KURTOĞLU

Burç

15 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 10:55

Alıntı:
şuanda günde sadece 1 sefer var oda akşamları 7 gibi zanneredsem çünki saat akşam 20.00 sularında denşiz otobüsü büyükçekmeceye yanaşıyor

Maalesef böyle bir sefer yok, adam evine geliyordur...
IDO web sitesindeki seferlerden kontrol edebilirsiniz.
Büyükçekmece iskelesi kullanılmıyor..

ismailbukey

15 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 11:52

Ben çekmeceden kadikoye gitmek zorunda kaldigim zamanlar otobusle avcılara gelip avcılardan deniz otobüsüne biniyordum. Bi ara deniz otobüsünün avcılara geldigi zaman hemen bi motor kaldırılıp aktarma usulu çekmeceye goneriliyor diye duymustum birde vapurdan inanlere ucretsiz çekmece servisi tahsis ediliyormus diye duymustum ama bunları sadece duydum görmedim varmı yokmu bilmiyorum.  Şunuda eklemeliyim ki çekmeceden yenibosnaya gelen otobüsler haydi istanbula haydi istanbula diye bağırıyorlar. çekmeceyle istanbul merkez arasındaki ilişki iki farklı ilin ilişkisinden farkli görünmüyor. yani çekmece ile istanbul merkez arasında çok yoğun bir insan trafiği söz konusu değil galiba ama galiba diyorum kesin demiyorum.

burakbecan
15 yıl önce - Çrş 15 Mar 2006, 14:33

sevgili akın abicim,aslına bakarsanız belediye başkanımız şuanda istanbulun en iyi belediye başkanlarından biri ama sevgili ismailin de dediği gibi sanki istanbul dışı bir ilçe olarak muamele görüyoruz.2 sene öncesine kadar eminönünden b.çekmeceye vapur bile vardı sabah ve akşam ozellıkle akşam vapuru çalışanlar için güzel bir uygulamaydı ve bayada dolu geliyordu büyükçekmecemize.ama önce sebepsiz yere vapur seferini kaldırdılar şimdide deniz otobüsü seferi yok.aslına bakarsanız geçtiğimiz ekim ayının somlarına kadar deniz otobüzü seferi vardı.bence ido yarım saatte bir bakırköy-kadıköy seferi yapacağına günde 1 tane deniz otobüsünüde çekmece seferine koyabilir hiç olmazsa

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM