Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ABD Neyin Peşinde!
123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mtoman
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 08:41
ABD Neyin Peşinde!


Dün, Amerikalı bir arkadaşım bana ulaştı, Türkiye'de iç savaş veya savaş çıkacağını ve bu nedenle Amerikalıların ailelerini çektiğini ve beni sevdiği içinde, ABD'ye hızlı bir şekilde gelmemi tavsiye etti. Olay büyük! Daha önce bu arkadaştan, Çin füzeleri nedeniyle Türkiye'nin daha doğrusu Tayyip Erdoğan'ın başının büyük belada olduğunun haberini almıştım. Savaş kimle, iç savaş nasıl çıkacak sorularını yanıtlayamadı.

Ama kendisi daha önce başka bir konuda haklı çıkmıştı. Tayyip Erdoğan'ın üzeri çizildi demişti. Neden olarak İsrail ve Çin füzeleri! Özellikle çin füzeleri büyük tepkiye yol açmıştı. Biz her ne kadar delikanlılığa leke sürdürmesek te geri adım attık! Çin füzelerinden vazgeçtik, buna rağmen Tayyip Erdoğan'ı Saddamlaştırma projesi hızla devam ediyor. Son 3 yıl içinde, Türkiye'de iç savaş çıkarmak için atılmadık takla kalmadı. Hatta Rusya ile savaşma durumumuz bile ortaya çıktı. Adamlar devamlı çalışıyor!

Ama bu son aileleri geri çekme muhabbetti bana uçuk geldi. Nedeni henüz çok erken! Şimdilerde Türkiye'de iç savaş olasılığı yok! Belki FETÖ elemanları acele ederek darbe yapmak istiyor ve Amerikalıları yönlendiriyor. Düşük te olsa darbe olasılığı ve sonrası iç savaş belki olabilir! Zaten Erdoğan son konuşmasında tek ordu vurgusu yaptı. Belli ki orduda bazı unsurlar tespit edilmiş.

Bunun dışında dışarıdan bir ülkenin bize saldırısı da mümkün değil. Bize ancak ABD'nin saldırması ile bu ailelerin geri çekilmesi muhabbeti bir anlam ifade edebilir. Diğer türlü, hiç bir olasılık Türkiye'de iç savaşa neden olmaz. Paralelcilerin rüyası, Erdoğan'ın Rıza Zerrab gibi tutuklanması ki bu mümkün değil! Ama ve lakin, Rızza Zerrab olayı büyük! Türkiye'yi daha doğrusu Erdoğan'ı ambargo delmek ile kara para aklamak ile suçlayabilirler! Erdoğan'ın, ABD'de tutuklanması ve ardından ABD destekli Türkiye'de askeri darbe planlanmış olabilir! Macera dolu Amerika diye boşuna dememişler!


Konu ile ilgili haberlerden bir demet aşağıda, milliyet gazetesinden alıntıdır.
Alıntı:

ABD'den İncirlik'teki askerlerin ailelerine flaş çağrı
ABD Avrupa Komutanlığı, güvenlik gerekçesiyle Adana (İncirlik), İzmir ve Muğla'daki askeri personelinve ailelerinin Türkiye'den ayrılmasını istedi. Bölgeden gelen son dakika haberlerinin anında aktaracağız.

Komutanlığın Almanya'daki merkezinden yaptığı açıklamada, "ABD Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ile koordinasyon içinde, İncirlik Hava Üssü dahil Adana, İzmir ve Muğla'daki askeri personelin ailelerinin Türkiye'den ayrılmalarına karar verdi" denildi.

Bu kararın, söz konusu tesislere yönelik seyahatlere kalıcı olarak son verilmesi anlamına gelmediği de vurgulanan açıklamada, "Bu karar, ABD güçlerinin Türkiye'deki operasyonlarını destekleme görevinin daha efektif bir şekilde sürdürülebilmesi için, personel ve ailelerine yönelik olası riskleri azaltmak için alındı" denildi.

Açıklamada, "ABD ve Türkiye IŞİD'e karşı ortak savaşımızda birlik içindedir ve İncirlik IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlarda kilit rol oynamaya devam edecektir" diye eklendi.

AP haber ajansına göre de Washington yönetimi ve Pentagon güvenlik sebebiyle Türkiye’deki ABD’li diplomat ve askeri personelin aileleriyle birlikte Türkiye’den ayrılmalarını istedi. Karardan tam olarak ne kadar ABD'li personelin etkileneceği kesin olarak bilnmese de Pentagon Türkiye'de 680 personel yakını olduğunu açıkladı.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Bakanlık Sözcüsü John Kirby, günlük basın toplantısında, Türkiye’nin bazı şehirlerindeki ABD personeli için yapılan uyarılara ilişkin soruları yanıtladı. Kirby, "Uyarı, belli bir kuruma ya da bölgeye yönelik belli bir grup tarafından yöneltilen tehdit sonucu yapılmadı." dedi.

Uyarının Türkiye'deki güvenlik durumu hakkında son haftalarda yapılan analizler sonucunda alındığı belirten Kirby, analizlerini Pentagon ile de paylaştıklarını ve kurumlar arası istişareler sonucunda bu kararın verildiğini söyledi.

Kirby, "Bu karar oradaki insanların temkinli olmaları ve güvenliklerini en iyi şekilde sağlamak için alınmıştır." şeklinde konuştu.

Kararın zamanlamasına ilişkin yöneltilen soru üzerine Kirby, “Bu kararın alınması birkaç haftayı buldu.” dedi.

ABD Savunma Bakanlığından İncirlik Üssü dahil Adana, İzmir ve Muğla'daki personele, yakınlarının "devam eden güvenlik endişeleri" nedeniyle bölgeden ayrılmaları emri gönderilmişti.

ABD Dışişleri Bakanlığı da 29 Mart'tan geçerli olmak üzere Adana’daki ABD Konsolosluğu çalışanları ile İzmir ve Muğla’daki ABD hükümeti çalışanlarının ailelerinin bölgeyi terk etmelerini istemişti.En son mtoman tarafından Çrş 30 Mar 2016, 08:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


(Özkan)

2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 08:47

İnceldiği yerden kopsun
savaşsa savaş

ama kim kiminle savaşacak?

Komplo teorisinden başka birşey değil


metehan6195
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 08:49

saçmalık türkiye dünyada en son iç savaş çıkacak ülkedir yüksek standartlarda demokrasimiz yargımız özgürlüklerimiz son derece kalkınmış ülkedir bunlara itibar edilmemeli..Harun 12
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 08:50

Savaş olacak ABD personel çekecek
Biraz mantık yahu
Bir bakın bakalım , savaş olan ölüm olan yerlerde en çok kimin adamı var?


Fatih 1234567890
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 08:51

Alıntı:
Erdoğan'ın, ABD'de tutuklanması ve ardından


Allah korusun ama bu ihtimal çok uzak bir ihtimal değil.


Harun 12
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 08:55

Fatih , kusura bakma ama , yuh artık dedirtiyorsun , azıcık ciddiyetmtoman
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 08:55

Bana göre de saçmalık ama, olasılık dışı değil! İç savaş ancak askeri darbe sonrası çıkar! Bu da askeri darbecilerin 12 Eylülü aratması ile mümkün! Ortadoğu terör düzenin başarıya ulaşması için Türkiye'nin istikrarsızlaştırılması şart. Henry Kissinger'ın doktrini, yani Ortadoğu'nun istikrarsızlık yaratılarak boşaltılması projesi hızla devam ediyor.
Suriye'de yaşananlar tam anlamıyla Kissinger'ın hedefleri doğrultusunda ilerliyor. Suriye bir daha eskisi gibi olmayacak! Nüfusu savaş ile kaçırtırılıyor! Biz de bu oyunun parçasıyız maalesef! Sıra bize gelmiş midir? Daha erken bence!
ABD, deyince durmak lazım, kara koyunu ak diye allayıp pullayıp satmada mahir oldukları gibi, komplo ve tuzak kurmada da mahirler!
Alıntı:

Savaş olacak ABD personel çekecek
Biraz mantık yahu
Bir bakın bakalım , savaş olan ölüm olan yerlerde en çok kimin adamı var?


Asker değil, aileleri çekiyorlar. Çok ciddi bir şey bu! Eğer darbe olursa ilk hedef onlar olacak! Darbe karşıtları ABD'yi suçlayacak! Amerikalıların bu mantıkla hareket ettiğini düşünüyorum.

Diplomatik kurallara göre Erdoğan'ın Amerika'da tutuklanması mümkün değil ama öldürülmesi mümkün! Suikast! Uçak ile dönerken! Zamanında Adnan Menderes'in uçağı da Londra'da düşürülmüştü!

Adnan Menderes ve uçak düşmesi ile alakalı bilgiler altta!
http://hezarfendergi.com/adnan-menderesin-manidar ...ak-kazasi/


En son mtoman tarafından Çrş 30 Mar 2016, 09:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Harun 12
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 09:03

Yahu ABD nin Suriye den başka derdi yok , yatıyor kalkıyor araplar la uğraşıyor ,
Arapların birbirini dogramaktan başka birşey yaptıkları yok yıllardır
Dünya da ortadogudan başka yerlerde var ,asya gibi ,Latin Amerika gibi
Meksika da uyuşturucu savaşlarında su ana kadar 150 bin insan öldü ,2006 dan beri devam ediyor , kimin haberi var ?


(Özkan)

2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 09:07

Varsayılım Amerika asker çekmesini bu nedene bağlıyorsa asıl sebebi ekonomik sebeptir

Harun 12
2 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 09:09

Darbeler oldu , ama o zamanlar nasıl bir Türkiye vardı? Nasıl bir dünya vardı?
Artık bu darbeler mazide kaldı , bu kadar korkutmayin kendinizi
En fazla e muhtıra atıp , TV de bağıran bir paşa görürüz , gördük , artık o da olmaz
Yıl 2016sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET