Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Yeni Otogar Planı
« önceki   123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Misafir 281

1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 14:51

otogarın nereye yapılacağından öte daha otogar yapılacağı bile kesin değil arkadaşlar.Ama gerçekten Adana'mıza yakışır yeni bir otogar mutlaka yapılmalı.Artık Sarıçama mı yapılır yoksa şambayadına mı ona büyükler karar verecek.Biz ne desek diyelim eğer bir plan varsa o plan mutlaka uygulanır.

Resul GUL
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 14:53

Hocam Aslında Sarıçam da bahsedilen Alan civarına Otogara ve Ayrıca bir Bağlantı Yolu ile de Kozan yoluna bağlanacak şekilde Küçük bir Cep Otogarı yapılabilir .

Ayrıca O Civarda bulunan Ceyhan Yolu [D400] ile Otoyol arasındaki bağlantı Yoluna da bu Otogarı entegre edebilirsin

Otoyoldan gelen Otobüsler buraya girip yolcusunu bırakır ya da alır.. Buradan da Yüreğir ve Sarıçam a rahat bir şekilde ulaşılır
Hem Oradakiler de mağdur olmamış olurlar

Aynı şekil, Asıl Otogar Projesini de Çukurova tarafına Otoyolla bağlantısı daha yakın olacak şekilde düşünülebilir.
Daha sonra da D400 le Otogarı da En yakın Noktadan entegre edersin Olur biter,

yusufsezgin
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 15:16

Otogar'ı bulunduğu yerde yenileyip, birde banliyö bağlantısı yapıldığı zaman mükemmel olur. Aynı dilberleri katledip köprü yapmak gibi, otogarı sarıçam'a taşımak da amaçsız ve gereksiz olur

nusretss
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 15:20

Resul beye katılıyorum. Büyük otogar bence real avm civarina otoban baglantisi dogrudan olan bir noktaya yapilmali ve Sarıçam ilcesinede hem Yüreğir hemde Sarıçam da ikamet edenler icin bir cep otogar yapilabilir bu sekilde dogu tarafina gidecek olan yolcular bu bölgedeki cep otogara gelip otobuslerine burdan binebilirler yada servislerle buyuk otogara gidip ordan gitmek istedikleri yerlere ulaşabilirler. Ama sehrin bi kısmını dogudan batiya yada batidan doguya tasimak sonra o mesafeyi gidilecek güzergaha göre yeniden insanlara aldirmak cok mantıksız. hem etkin hemde verimli bi yöntem degil.

Resul GUL
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 15:31

Benim dediğimi İstanbul yıllarca yaptı Anadolu Yakasında inip binmek için Harem Otogarını kullandı Sonra Avrupa yakası için de Büyük Otogarı kullandı..

Bizim de böyle bir şey yapmamız lazım..
İneceğin yer nereye yakınsa oraya Biletini kestirirsin.

Her iki Otogar da bütünlük olması adına Aynı mimaride yapılsın Zaten Hepsi Bilet Satışında İnternet bağlantılı
Ortak bir Program kullanılır
Her Firma İki Otogarda da faaliyet gösterebilir Ya da Merkezde Bir yeri de kullanabilirler Bileti nereden alırsan al Sorun değil

Burada asıl konu Kimsenin mağdur olmadan en kısa sürede bulunduğu yerden Kent dışına çıkacak Ulaşım Aracına ulaşması..
Bu da ancak bu şekil mümkün gibi görünüyor

Yusuf İLBEY
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 15:48

Arkadaşlar yeni otogar planı haritada otoyola yakın olarak geçiyor.

(+)

Ömer_KSK
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 17:53

Alıntı:
Otogar'ı bulunduğu yerde yenileyip, birde banliyö bağlantısı yapıldığı zaman mükemmel olur. Aynı dilberleri katledip köprü yapmak gibi, otogarı sarıçam'a taşımak da amaçsız ve gereksiz olur

Ben bunu her daim burada dile getiriyorum ve taşınması gereken otogarın Merkez Otogarı değil Yüreğir Otogarı olduğunu da ayrıca belirtiyorum.

İdealimdeki otogar ulaşım planını aşağıdaki haritada çizdim. Eğer kentin içinden geçen demiryolundan 15 dakika sıklıkla çalışacak banliyö trenleriyle yararlanırsak Merkez Otogarı'nı yenilemek için başka bir yere taşımanın hiçbir nedeni kalmayacak, ayrıca Yüreğir Otogarı taşındığında bu hatta ve otoyola entegre edilebilecektir. Ek olarak, taşra ilçe seferleri yapan otobüslerin kullanmasının amaçlandığı Yeni Yüreğir Otogarı eskisine göre daha büyük yapılırsa Merkez Otogarı'nın cep otogarı olarak da kullanılabilecektir.

(+)

Yusuf İLBEY
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 18:02

Duyumlara göre Güney çevre yolu , yapılan yeni köprüler hepsi sarıçamda yapılacak olan yeni otogara uygun bir şekilde planlanıyormuş

Resul GUL
1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 19:52

Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun un Seçim vaatlerinden biri olan Adana Yeni Otogar projesi.. Bu Proje Hüseyin Sözlü nün Projesine göre daha modern ve güzel görünüyor..

Misafir 2f9

1 yıl önce - Cmt 26 Mar 2016, 20:04

yeni otogar sarıçam buruk mahallesi incirlik park restorantın arka tarafına yapılacak buraya otogar, mobilya avm,yeni hal,ekmek fabrikası yapılacak şuan çok sayıda tarlaları büyükşehir aldı ve daha da almaya devam ediyor

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET