Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
AgaH
17 yıl önce - Çrş 06 Tem 2005, 18:38
[İST-E1.10] - Boğaziçi Köprüsünde F1

Formula 1'in yeni takımlarından Red Bull Racing İstanbul'da özel bir gösteriye hazırlanıyor.

İskoç pilot David Coulthard 17 temmuz pazar günü Formula 1 aracıyla Boğaziçi Köprüsü'nden geçecek.

21 ağustosta yapılacak Formula 1 Türkiye Grand Prix'sine bir buçuk aylık bir süre kala takımlar, İstanbul'un dünyaca ünlü mekanlarında gösteriler düzenlemeye devam ediyor.

Renault'nun tarihi Sultanahmet meydanında gerçekleştirdiği şovdan sonra, Red Bull Racing takımı da İskoç pilotu David Coulthard ile İstanbul'a geliyor.

Coulthard 17 temmuz pazar günü Formula 1 aracıyla, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü'nden geçecek.Kariyerinde 13 yarış birincilği bulunan David Coulthard, Dolmabahçe Sarayı'nının önünden start verip, Boğazici Köprüsü'nden geçecek ve Dolmabahçe Sarayı'na dönecek.

cnnturk.com

mcagri
17 yıl önce - Çrş 06 Tem 2005, 18:45

kaç km. hıza izin verecekler çok merak ediyorum. köprünün asfaltı da formula 1 aracı için pek uygun değil bu nedenle pek hızlanacağını sanmıyorum.

OsMaN UyGuN

17 yıl önce - Çrş 06 Tem 2005, 19:44

muhteşem bir haber.. muhteşem bir şov olacak ve tanıtıma da önemli katkıda bulunacak
daha önce tenis oynanmıştı ama sabahın erken saatleriydi, acaba bunun saati olarak ne düşünülüyor?

OsMaN UyGuN

17 yıl önce - Çrş 06 Tem 2005, 21:35

Alıntı:
Boğaziçi Köprüsü'nde F1 şov!

Red Bull, 17 Temmuz Pazar günü yapacağı organizasyonla ilk kez bir Formula 1 aracını Avrupa ile Asya kıtasını birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü'nden geçirecek. Red Bull Racing Team'in ünlü pilotu David Coulthard'ın kullanacağı araç, 17 Temmuz Pazar sabahı 09.00'da Dolmabahçe Sarayı'ndan hareket ederek, Beşiktaş ve Barbaros Bulvarı'ndan geçerek Bogaziçi Köprüsü'ne çıkacak. Coulthard, köprüyü geçtikten sonra dönerek yeniden Dolmabahçe Sarayı'na gelerek bir basın toplantısı düzenleyecek. Red Bull Türkiye'den yapılan açıklamada, organizasyon için tüm izinlerin alındığı belirtilerek, '17 Temmuz sabahı bu bölgedeki trafik kapatılacak ve ilk kez bir Formula 1 aracı Boğaziçi Köprüsü'nden geçecek' denildi.

Start'ı Başbakan verecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı belirtilen organizasyon ile ilgili haberler tüm dünyaya ajanslarına dağıtılacak. Formula 1 yarışı öncesinde İstanbul'un uluslararası tanıtımını yapacaklarını açıklayan Red Bull yetkilileri şunları söylediler: 'Formula 1 aracının Dolmabahçe'den çıkışı Başbakan Erdoğan'ın damalı bayrağı sallamasıyla gerçekleşecek. Bu konuda Başbakanlıktan onay aldık. Bir problem çıkmazsa Başbakan Erdoğan böylesi önemli bir organizasyona katılacak.'

www.tnn.net

OzgurK
17 yıl önce - Çrş 06 Tem 2005, 21:58

Asfalt kalitesinin yanı sıra köprünün üzerindeki hava akımıda aracın hzını düşük tutmalarına sebep olacaktır, aksi takdirde boğaz köprüsünden ilk geçen araba olmasının yanında köprüden uçan ilk F1 aracı olma ünvanını da kazancaklardır

Tunc

17 yıl önce - Prş 07 Tem 2005, 00:14

Sultanahmetteki gösteride Kemal beyin verdiği linkten güzel resimler elde etmiştim, Boğaz köprüsünde sanırım herkes resim çekemeyecek, iyi resimler bulanlar beni bilgilendirirse memnun olurum...

Kemal A
17 yıl önce - Prş 07 Tem 2005, 09:36

Gösterinin tanıtım olarak amacına ulaşması için gerekli olan bazı şeyler var. Mesela emin olun önde coulthard arkada bir kaç araba onu takip ediyor olacaktır. Belediye yetkilileri, valilik yetkilileri, köprü yetkilileri, gazetecileri taşıyan araçlar. Estetik sıfır. Venus Williams'ın köprüde tenis oynaması tam bir fiyaskoydu (bence). Diğer yönde araçlar seyrine devam ederken tenisçilerin etrafındada yukarıda saydığım yetkililer, meraklı tipler, polisler vesaire adeta bir çember oluşturmuştu. Havadan çekilen görüntülerde tenisçileri seçmek bir hayli zordu, orada ne yapıldığı bile belli değildi neredeyse...neyse hepimizin öğreneceği çok şey var daha

Ediz11
17 yıl önce - Prş 07 Tem 2005, 21:15

Köprüden F1 otomobiliyle geçme konusu geçtiğimiz ay gündeme gelmişti hatırlarsanız, İstanbul yarışının yapılacağı hafta cuma günü Michael Schumacher'in Ferrari'yle Boğaziçi Köprüsü'nde tur atacağı söylenmişti, fakat Karayolları, bunun trafiği tamamen sıkıştaracağını ve tenis maçının erken saatte yapılmasına rağmen problem yarattığını, Ferrari'nin isteğine izin vermeyeceklerini açıklamıştı. Nasıl şimdi Red Bull'a Dolmabahçe'den başlayan bir tur için izin verdiler, bunu pek anlayamadım.

rmzozturk

16 yıl önce - Prş 14 Tem 2005, 02:38

tanıtım için güzel bir fırsat,
renault sovunu yaparken bariyerler olsun tel örgüler olsun (her ne kadar saglam bir sekilde kurulmasa da) hazırlanmıstı. bu uzun parkurda güvenlik nasıl sağlanacak acaba?

bu kez kameranın bataryasını doldurup gidicem

Başdoğan

16 yıl önce - Pzr 17 Tem 2005, 12:15
Coulthard, F1 rüzgarı estirdi!

Formula 1 Redbull Takımı'nın İskoç pilotu David Coulthard, İstanbul'da bir gösteri sürüşü yaptı. Coulthard, Boğaziçi Köprüsü üzerinden Avrupa'dan Asya'ya geçti.

34 yaşındaki usta pilot Coulthard, gösterisine Dolmabahçe Sarayı'nın önünden başladı. Boğaziçi Köprüsü'nden Asya yakasına geçen pilot daha sonra yeniden Dolmabahçe Sarayı'na geri döndü.

Turun sonunda Coulthard'ın aracının motorunda bir alevlenme yaşandı ancak takım arkadaşlarını nmüdahalesiyle kısa sürede sorun giderildi.

Coulthard, sürüş yaptığı parkurun çok güç bir pist olduğunu söyledi.

Kaynak: http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~2@n ...464,00.asp

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM