Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya Alanya Otoyol Projesi
12345   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
M. Ali Özdoğan
1 yıl önce - Prş 10 Mar 2016, 16:31
Antalya Alanya Otoyol Projesi

Antalya Alanya otoyol projesinin Çevresel Etki Değerlendirme raporu yayınlandı. Otoyol, Projenin başlangıç noktası olan Döşemealtından başlayıp Kepezin kuzeyinden Kurşunlu bölgesinden geçiyor. Yolun şimdilik planlanan uzunluğu 187 km. Yolun yapılmasıyla birlikte Mersin Antalya arası daha da hızlanacak, Burdur istikametinden gelen araçlar şehir içine girmeden kuzeyden Serik Manavgat istikametine gidebilecek.

Bu başlık altında basına yansıyan/ yansımayan bilgileri fotoğrafları paylaşacağız.

Timurki
1 yıl önce - Prş 10 Mar 2016, 17:08

Diğer başlığa da yazmıştım. Dosyaya buradan ulaşabilirsiniz: http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/ek1/12532#

gökhan gülşin

1 yıl önce - Prş 17 Mar 2016, 05:10

Geç kalınmış bir proje,hızlı bir şekilde başlanıp bitirilmelidir.

halll
1 yıl önce - Prş 02 Hzr 2016, 16:20
yetersiz

bence bu otoyol Anamur' kadar olmalıydı en kötü Gazipaşa, Gazipaşa da havaalanı da var ama bir yerde gördüydüm hedef 2033 otoyol projesinde silifke anamur otoyolu hedefi belki bu bölüm kıyı şeridi değilde torosların arkasından geçecek olabilir. ama şüpheliyim kgm de 2023 otoyol hedefinde bir sürü otoyol hedefi var daha anca Kuzey Marmara'nın ihalesini yaptılar, Ankara Niğde bile kaç zamandır bekliyor. açıklamalara göre Çanakkale Köprüsü ve eklenti Otoyolları daha önce yapılabilir..

halll
1 yıl önce - Prş 02 Hzr 2016, 16:41

ÇED'de kestim attım bilinç olsun diye..

(+)

(+)

Unaldemirag
1 yıl önce - Prş 02 Hzr 2016, 17:18

Yillar önce yapilip bitmesi gereken en acil otoyol olmasina ragmen burda biz ne zaman baslanir diye muhabbet ediyoruz.

Timurki
1 yıl önce - Prş 02 Hzr 2016, 17:29

Bu otoyolun başlamasına daha çok var. CED süreci daha yeni başladı. Seneye CED olumlu kararı çıkarsa 2017 sonunda ihale ilanı çıkabilir. 2018 yılı içerisinde inşaat başlar ve 2021/2022 açılır.

Unaldemirag
1 yıl önce - Prş 02 Hzr 2016, 17:34

Türkiyede bu kadar acil projeler bu kadar uzun surmesi akla mantiga aykiri.

Misafir 89a

1 yıl önce - Cum 03 Hzr 2016, 07:00

bugüzergahtaki yoların kaderi hep sürünemeye bırakılmasıdır. mevcut alanya yolu bile kaç senede tamamlandı. mersin yolu hala bitmedi. bu yolu da bir 10 sene konuşuruz. buraya yazıyorum..

Osman_as

1 yıl önce - Cum 03 Hzr 2016, 10:44

Burda gerçekten otobana ihtiyaç varmı acaba? Mevcut yol rehabilite edilemezmi, ışıklar-kavşaklar battı çıktılarla geçilebilir. Mersin-Adana arası otoban+banliyo olmasına rağmen yoğundur. Burda böyle bir yoğunluk var mı? Işıklar hariç trafiğin durduğunu hiç hatırlamıyorum ben? Manavgattan Alanya tarafı için gözlemim tabi. Bu bölgeyi 1 milyon nüfusun üzerine planlıyorlar galiba,turist hariç. Bi demiryolu hattı çed raporu da vardı. O iş yattı herhalde?
Saygılar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM