Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6

Sizce AKM yenilenmeli mi?
EVET 80.5%  80.5%  [136]
HAYIR 19.5%  19.5%  [33]
Toplam Oy : 169

MeteHan!
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 16:29

AKM yıkıldıktan sonra yerine yeşil alan yapılsa daha iyi olmaz mı ?
Hem ülkemizdeki ve İstanbul'daki yeşil sevdalılarının samimiyetini test etmiş olurduk !

Ayhan
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 18:00

Yıkık dökük bir binayı yıkıp yerine çok daha güzelini yapmak takdiri hakediyor.

Alıntı:
AKM yıkıldıktan sonra yerine yeşil alan yapılsa daha iyi olmaz mı ?
Hem ülkemizdeki ve İstanbul'daki yeşil sevdalılarının samimiyetini test etmiş olurduk !

Yeşil alanı yok edip AVM yapmakla, var olan binayı yıkıp yeşil alan yapmak aynı şey değil. Yerine birşey yapılmasına gerek yoksa tabii ki yeşil alan olmalı.

mslazer
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:14

Yeni AKM'nin özellikleri

Daha önce 1300 kişilik olan AKM yenilendikten sonra 2500 kişilik büyük bir opera salonuna kavuşacak. Bu büyük salon her operada olduğu gibi doğal bir akustiğe sahip olacak.

Mevcut AKM’ye eklenecek yeni binada ise 800 kişilik Tiyatro Salonu, 1.000 kişilik Konferans Salonu, 285 kişilik Sinema Salonu, 250 kişilik Oda Tiyatrosu, bir Sergi Salonu, bir Kütüphane, 885 araçlık otopark bulunuyor.

Bu yeni planda, Atatürk Kitaplığı ve Teknik Üniversite'nin yer aldığı kongre vadisi yönünde ikinci bir meydan oluşacak. Yeni oluşan bu kademeli binaların üzerinde ise bir park yer alacak.
Binanın eski Boğaz panoramasına tamamıyla açık en üst noktasında ise bir restoran yer alacak.

Mümkün olan her uygulama için, özellikle zeminlerde, doğal malzeme kullanılacak. Binanın içi ve çevresi için sanatçılarla birlikte çalışılacak.

(+)

(+)

Ebübekir
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:19

Açıkçası ben çok beğendim. Duyurulmadan önce yayılan fotoğraflar çok kötüydü ancak bu harika.

MeteHan!
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:29

Akm yapılsın ben destekliyorum

Madem yıkılan bina diyorsunuz o zaman topçu kışlası da yapılsın. O yıkıldı yerine park yaptılar ne alakaysa...!

Sizi tenzih ederim ama geziciler fena çuvalladı

En son MeteHan! tarafından Pts 06 Ksm 2017, 20:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mehmet GZL
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:30

AKM nin yıkılmasından çok taksimin tamamen yayalaştırılması sevindirici .... AKM projeside dunyadaki örneklerine göre vasat olmuş

hund
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:34

Tabanlıoğlu çizmiş projeyi sanırsam,eski AKM'yi de Tabanlıoğlu'nun babası çizmiş, bana tipkisinin aynısı geldi mimari,daha aynısını yapacaksan niye yikiyorsun ki, şimdiki AKM çirkin zaten,beğenmez idim, bunu da beğenmedim

Kurt Tibet
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:42

Burada önemli birşey var; bölgeyi bilenler arka taraftaki iğrenç garajın; projeye dahil olduğunu bilmeleri gerekir. Hayatında operaya gitmemiş birisi için; yine gitmeyeceği için bir önemi yok. Ancak; bu projenin bu şekilde takdimi; ilk binaya saygı ve ona benzer bir yapı; esasında kurt bir politikacının golü gibi gözüküyor. Zaten ekşi sözlük dahil doğuştan muhalif kesimlere bakılırsa; hakikaten gezicilere büyük bir gol gibi gözüküyor. Meydanın tamamen trafiğe kapatılması; ve şu anda yapılmakta olan caminin önündeki binaların yıkılması ile esasında Tayyip beyin kafasındaki olay olmuş olacak. O topçu kışlası hayal etmişti; şimdi uzlaşarak daha güzel bir projeyi yapıyor. Çapulcular isim değişmediği için, bina ana karakterini koruduğu için mutlu. Dünyanın bu kadar büyük bir şehrinde; en önemli meydanında bu kadar büyük bir değişiklik; bu kadar kolay yapılamazdı. Büyük başarıdır.

Misafir d1c

8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:43

Çok basit bir proje olmuş. Sydney opera binası tarzı simge olabilecek bir proje yapılamazmıydı ?

MeteHan!
8 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 20:49

Onun benzerini haremin oraya yapmak lazım

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 567 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet