Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

Sizce AKM yenilenmeli mi?
EVET 80.6%  80.6%  [141]
HAYIR 19.4%  19.4%  [34]
Toplam Oy : 175

murat1400
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:00

Ne yalan söyleyeyim güzel duruyor. Hayırlısı olsun.

Yakup

11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:00

Yeni yapilacak olan bina yeni birseye katki saglayacaksa, yapilabilir..

Gayet güzel bir mimarlik görüntüsü verdi...

Barbaros
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:11

Çok beğendim.
Aynı cepheyi yapmalarına ise çok şaşırdım.

naims1
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:16

Ana yapı yine aynı onu beğenmedim daha farklı bir mimari bekliyordum ama yapılmasını destekliyorum.

xgokhan
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:18

İlk proje kadar farklı olmasa da gayet güzel. Yana doğru otoparkı içerecek şekilde yeni sahneler eklenmesi de, ana sahnenin kırmızı dış kabuğu da gayet iyi. Aynen animasyon gibi yapılsın cidden mimarlık dergilerine çıkar.

emrecirik
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:55

Alıntı:
İlk proje kadar farklı olmasa da gayet güzel. Yana doğru otoparkı içerecek şekilde yeni sahneler eklenmesi de, ana sahnenin kırmızı dış kabuğu da gayet iyi. Aynen animasyon gibi yapılsın cidden mimarlık dergilerine çıkar.

Projenin Taksim cephesi mevcut AKM ile aynı. Çok sade ve modern bir görüntü. Anlaşılan yüksekliğe dokunmamışlar.

BoumerangTR
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:57

(+)

Taksim nasıl güzelleşir?
Öncelikle hükümet, T.C. Beyoğlu Belediyesi, T.C. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TMMOB Şehir Plancıları Odası, TMMOB Mimarlar Odası, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Oyuncular Sendikası, Türkiye Esnaf ve Sanaatkarları Odası, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Kurulu, TÜSİAD, MÜSİAD, siyasi parti temsilcileri, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), AKUT, AKOM, AFAD, T.C. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve 1. Ordu Komutanlığı bir masa etrafında oturmalı ve tartışmalıdır.;

1. Kırmızı alan içerisindeki tüm tarihi yapıların restorasyon işini gerçekleştirmeliyiz. AKM'de dahil (Yeni proje eskisinin aynısı, içine rant alanları eklenmiş. Mevcut yapı 1. dereceden de kültür varlığı olarak tescilli. Yani yıkılamaz.)
2. Bu alan içerisindeki otelleri bu alan dışında oluşturulacak oteller bölgesine çekmeliyiz.
3. Barbaros Bulvarı trafiğini yeraltına almalıyız, yine yeraltından Vodafone Arena'ya ulaşacak direkt bir tünel yapmalıyız. Maç günü trafiğinin önüne geçmek ve takım otobüsü güvenliğini sağlayabilmek adına.
4. Onun haricinde bu alan tarihi sit alanı ilan edilmeli ve tüm yapılar yıkılmalı. Buradaki konutlar Kasımpaşa'ya kaydırılmalı. Yine Kasımpaşa örnek bir kentsel dönüşüm ile yeniden inşaa edilmeli. Bu alan içerisinde oturan vatandaşlarımız Kasımpaşa'da yaptırılan konutlara yerleştirilmeli.
5. Bu işin sonunda kırmızı alan komple yeşillendirilmeli (içerisinde golf alanı, köpek gezdirme alanları, kaykay alanı vb. bulunduğu) ve şehir parkına dönüştürülmeli. Bu hem İstiklal Caddesi'nin kalitesini, cazibesini arttıracak, tarihle içiçe şehrin merkezinde nefes alınabilir bir ortam yaratacak hem de tarihimiz yeşilliklerin arasında kalarakmuhteşem bir görsel şölen yaşatacaktır.
[/img]

mehmuztr
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 14:59

Yeni projenin mimarı eski AKM'nin mimarının oğluymuş, tabi babasının mirasını da korumuş.

emrecirik
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 16:17

Alıntı:
Yeni projenin mimarı eski AKM'nin mimarının oğluymuş, tabi babasının mirasını da korumuş.

Çok iyi yapmış. Dün Atatürk Havalimanından Anadolu Yakasına geçiyordum, tüm sahilyolu boyunca uzun uzun binalar Zeytinburnun'dan taa Bakırköye kadar. Hele Ataköy sahiline yapılan Sea Pearl projesi ve yanındaki otel.. İçine etmişler.

Buna ruhsat nasıl verilir! Yazıklar olsun...

naims1
11 ay önce - Pts 06 Ksm 2017, 16:27

Bence projesi dünyaca ünlü mimar calatrava'ya çizdirilmeliydi ve calatrava bu projesiyle İstanbula da imza atmalıydı.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123456 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet