Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Keçiören Belediyesi Başarılı mı?
« önceki   1234 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
kilitli
sayfa 3

Sizce Keçiören Belediyesi Başarılı mı?
Evet 19.0%  19.0%  [26]
Hayır 81.0%  81.0%  [111]
Toplam Oy : 137

Alper Minaz
3 yıl önce - Cmt 05 Mar 2016, 15:23

Öyle bir belediyecilik ki, mezarlık üzerine 13-15 katlı 2 tane site dikildi. Yanındaki Türkistan parkı da gün sayıyordur site olmayı.

Misafir 6ea

3 yıl önce - Cmt 05 Mar 2016, 16:28

Keçiören Belediyesi Başarılı mı?

Bu sorunun cevabı herkesin malumu olmakla beraber, değerlendirilmesi kişiye göre değişir.
Sn. KahramanAli, Mustafa Ak dönemini başarılı bulurken ben sadece Mustafa Ak dönemi değil Turgut Altınok dönemini de ağır başarısız buluyorum.

Özellikle "Vizyon ve Proje" kavramlarına kakıldım; vizyon nedir, proje nedir?

Ben 10 sene Yenimahalle'de ama ağırlıklı olarak Keçiören bölgesinde ikamet ettim ve halen de (maalesef) Keçiören bölgesinde ikamet ediyorum. Maalesef diyorum, Keçiören'de öyle garip sonunlar var ki; misal, özellikle kentsel dönüşüm sonrayı yeniden yapılan mahallelerde halen sokaklar yok, olanlarda da ne asfalt be de kaldırım var. Ta Hamza Kırmızı'nın gecekondu dönemlerinde bile yaşamadığımız ağır çamur ve pislik sorunu ile son (ben) bir senedir boğuşuyoruz. Hem BŞ. Belediyesi, hem de Keçiören belediyesi sanırım çok meşgul olacaklar ki; yıllardır ne imar yollarını açıyor, ne de açık olanların inşaatını bitiriyor. İlçe tümden öyle bir terk edilmişlik, umursamazlık içinde... Yıl 2016 olmuş hala böyle en temel belediyecilik konularının konuşulabiliyor olması hakikaten ayıp... Düşünün tonla para verdiğiniz evde telefon hattı yok...! Olayı kişisel sorunlara boğmak istemiyorum; eminim diğer Keçiören sakinlerinin benim sorunlarımdan çok daha ağır sorunları vardır.

Peki Vizyon nedir, Proje nedir?

Maalesef bu Keçiören Belediyesinin şimdiki ve önceki belediye başkanı için sadece imar çalışması ile rant yaratmak ve yeni inşaat demek...
Kabul ediyorum, özellikle Turgut Altınok döneminde yeni inşaatlarla beraber park bahçede yapılırdı. İmar çalışmalarının ben başarısız bulsam da (kendisi kitsch mimarinin öncüsüdür. Yap-Sat ve aşırı yoğun imar nedeni ile günümüz Keçiören'i resmen yaşanmaz bir yer oldu) sayesinde Keçiören başta Ankara, Türkiye'de adı bilinir bir ilçesi olmuştu. İlk başta insanlar gecekondudan "kurtulmanın" da etkisi ile bunu başarı gibi algıladı. Yeni bina inşaatları, park ve bahçeler insanlara çok cazip geldi... Ama gözden kaçırılan nokta, Keçiörenli başta çalışmak ve eğlenmek için, her konuda ilçe dışına çıkmak zorundaydı...

Mustafa Ak dönemi ise tam fecaat;

İnsanların beklentilerinin değişmesine rağmen, kitsch mimari, yap-sat varoşluğu aynen devam etti. Devam etmekle kalmadı Mustafa Ak döneminde boş görülen, rant değeri yüksek her araziye aşırı yoğun inşaatlar yapıldı, ve yapılmaya da devan ediyor. Ancak tek sorun artık konut satışları eskisi gibi değil... İnsanlar artık sadece çalışmak ve eğlenmek için değil, okumak için bile Keçiören dışına çıkmak zorunda...

Maalesef Mustafa Ak'ın silik kişiliği, vizyon ve proje olarak sunduğu çalışmaların bugün 3. sınıf Anadolu ilçelerinde bile oluşu; en temel belediyecilik hizmetlerinde bile yetersiz oluşu ile Keçiören'i Ankara'nın en varoş ilçesi olma noktasına hızla ilerletiyor. Unutmayın sıradan bir Anadolu ilçesinden değil, Ankara'nın en büyük merkez ilçesinden bahsediyoruz. Çankaya neyse Keçiören'de odur; en azından beklenti budur.

Peki ne olabilirdi?

-Bugün, dün olduğu gibi Keçiören nüfusunun nerdeyse tamamı çalışmak için İlçe dışına çıkmak zorunda.. İlçede ne bir sanayi sitesi, ne bir Üniversite kampüsü, ne de bir devlet kurumu var.
-Mevcut yol altyapısı yetersiz, bu iki dönemde açılmış bir tane yeni bulvar yada cadde yok; olan tek şey mevcut yoğunluğun daha da arttırılması...

Oysa;

Doğru bir imar planlaması ile başta Yükseltepe, Ovacık gibi Çevre Yoluna yakın ve boş arazinin bol olduğu semtlere Sanayi Sitesi, Üniversite kampüsü gibi ilçeye katma değer katacak, nüfusu ilçede tutacak çalışmalar yapılabilirdi. Onlarca devlet kurumu ve üniversite, kampüsünü binalarını yeniledi. Bunların bir kısmı Keçiören'e yapılabilirdi. (hemen 100 kişilik tabela üniversitelerini, hali hazırda zaten var olan ki çoğu Keçiören dışında ve çevresindedir, örneklemeyin) Unutmayın, işiniz okulunuz neredeyse orada yaşar orada ikamet etmek istersiniz. Sanayi siteleri, fabrikalar, devlet kurumları başta Yenimahalle ve Çankaya'dayken kimse Keçiören gelişmesini bırak, mevcut durumunu bile korumasını beklemesin.

İmar planlaması yapılırken büyük apartmanlar yerine, bunlara hizmet edecek geniş caddelerde planlanmış olsa Keçiören bugün o ünlü iğrenç trafiğine sahip olmazdı. Unutmayın, çalışmak için, okumak için, eğlenmek için Keçiören dışına çıkmanız gerek... Zira ilçe apartmanlardan ibaret; bir nevi sosyal hayatın olmadığı devasa Sahra Çölü gibi...

Kanımca Vizyon ve Proje budur: Yani ilçenin önünü açmak, gelişmesin ön ayak olmak...

Hemen "ama saydığın işler ilçe belediyesinin görevi değil ki" demeyin; zira İlçe Belediyesinin görevi kendi bölgesi için kulis yapmak, gerekiyorsa almak istediği hizmet için yetkili kurum ve kuruluşlarının kapısında yatmak...

Maalesef devasa Keçiören ilçesi olarak tamamen 3 kişilerin inisiyatifine kalmış durumdayız.

kahramanali
3 yıl önce - Cmt 05 Mar 2016, 21:28

Kusura bakmayın söylediklerinize katılmıyorum hele ki başkanımız için söylediğiniz 'silik kişilik' ifadesine hiç katılmıyorum. Özellikle Ovacık bölgesi imar çalışmaları ve yapılaşma açısından inşallah tam da sizin tarif ettiğiniz gibi olacak.

kahramanali
3 yıl önce - Pzr 06 Mar 2016, 02:19

LÜTFEN İZLEYİNİZ. YEŞİL ALAN MESELESİNİ ANLARSINIZ...

kahramanali
3 yıl önce - Pzr 06 Mar 2016, 02:25

VE VATANDAŞLARDAN KEÇİÖREN BELEDİYESİNİN BİR FAALİYETİ HAKKINDA GÖRÜŞLER. CANLI CANLI ANKET İZLEYİN. KİM BAŞARILI GÖRÜN

?

kahramanali
3 yıl önce - Pzr 06 Mar 2016, 02:44

O "silik kişilik" ifadesini kullanan arkadaşa ithaf ediyorum. Sayın Mustafa Ak döneminde yapılan bir parka şehidimizin adı veriliyor. Parkın açılış töreninde şehidimizin annesinin Sayın Mustafa Ak'a minnettarlığı ve büyük bir içtenlikle dua etmesi görülmeye değerdi.

taner_x1
3 yıl önce - Pzr 06 Mar 2016, 02:47

Bu videoları izleyince insanların Keçiören belediye başkanıyla ilgili olumsuz görüşleri değişecek mi? Belediyenin basın bürosu gibi çalışıyor burdaki bazı insanlar

kahramanali
3 yıl önce - Pzr 06 Mar 2016, 03:23

Alıntı:
Bu videoları izleyince insanların Keçiören belediye başkanıyla ilgili olumsuz görüşleri değişecek mi? Belediyenin basın bürosu gibi çalışıyor burdaki bazı insanlar

Ne alakası var? Bak orda yeşil alanla ilgili bir proje videosu var ve ben Keçiören belediyesinin başarılı olduğunu her yönüyle (sadece imar, altyapı, kaldırım, asfalt vs olarak değil) kanıtlamaya çalışıyorum. Sosyal ve kültürel belediyecilik diye bişey var. Ben o açıdan koydum bu videoları. Lütfen sadece izleyin.

Misafir 300

3 yıl önce - Pzr 06 Mar 2016, 10:39

Misafir 6ea harika tespitler yapmışsın. Daha fazla söze hacet yok. Sayın Ak ın dağlara tepelere kimsenin önünden geçip gitmeyeceği, gitse bile ailesiyle tedirgin olacağı yerlere, Keçiörenlilerin binde birinin bile kullanmadığı ya da haberinin bile olmadığı yerlere park, kültür merkezi yapmaya devam etsin. Asla hatırlanacak bir Başkan olmayacak. Veysel Tiryaki, Turgut Altınok gibileri hep hatırlanacak.

kahramanali
3 yıl önce - Pzr 06 Mar 2016, 13:23

Kıskanma kıskanma. Abart ya biraz daha abart. Keçiörenlilerin binde birinin bile kullanmadığı o dağlar tepeler neresiymiş söyle de bilelim. Hasta mısın sen ya. Keçiören'de öyle biyer mi var. Gören de güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşıyoruz zannedecek. Eğerki kuşcağız ve ovacığı kastediyorsan oralar da bu ilçenin mahallesi değil mi? Hem oraların ne kadar işlek olduğundan haberin yok galiba. Ayrıca o kültür merkezleri dolup taşıyo senin haberin yok. Hiç hatırlanmayacakmışmış. Hayırdır husumetin mi var da bu kadar nefret duyuyosun. Hatıırlayanlar öyle bi hatırlayacak ki sen hiç merak etme. Çok büyük bir hayır duası ile hatırlayacak. O dağlar tepeler dediğin yerlere yani kuşcağıza, ovacığa hizmet götürmeyen vizyonsuz beceriksiz Altınok'un nasıl hatırlanacağını söylemeye burda terbiyem müsade etmez.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet