Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Keçiören Belediyesi Başarılı mı?
123 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1

Sizce Keçiören Belediyesi Başarılı mı?
Evet 17.9%  17.9%  [24]
Hayır 82.1%  82.1%  [110]
Toplam Oy : 134

mustafaunalin
3 yıl önce - Pts 29 Şub 2016, 18:18
Ankara Keçiören Belediyesi Başarılı mı?

Ankara'nın nüfus olarak en büyük ilçelerinden biri olan Keçiören'in yerel yönetimler tarafından hakkıyla yönetildiğini düşünüyor musunuz?
Şahsen ben bir Keçiörenli olarak belediyemizin oldukça başarısız yönetildiği kanısındayım.Son 2 dönemin başkanı olan Mustafa Ak'ın bildiğim dişe dokunur icraatleri mahalle muhtarlıklarının yenilenmesi, pazar yerlerinin üzerinin örtülmesi 'ki bunu yaşam alanı olarak nitelendiriyorlar', iki adet kültür merkezi, birde yapımı uzun bir süre daha sürecek Ihlamur Vadisi projesi.Bunların içinde tek marka değeri taşıyanı ise maliyetli ve yapımı uzun sürecek olan Ihlamur projesidir.
Ovacıkta bu dönem bitirilen kültür merkezi güzel bir proje lakin bölgesi tahsis edilipte ileri bir dönemde başlanabilecek bir projeydi bu bence.Henüz tam anlamıyla bir cazibe merkezi değil halen bölge şuan için bir aciliyeti yoktu haliyle buranın.Onun yerine Keçiören Kalaba bölgesine böylesi bir tesis yapılması çok daha elzemdir.Malesef Keçiörende hala düzgün bir konser alanı ve geniş bir meydan mevcut değil.İlçenin nüfus yoğunluğuna paralel ticari merkezleri ve sosyalleşme alanları oldukça sınırlı.Belli başlı caddelerin altındaki dükkanlar tek çarşı görevini karşılayan alanlar nerdeyse.
Birçok semtin Keçiören'e bağlı olmaktan başka bir cazibesi dahi yok.Örneğin Uyanış'ta Evcil Hayvanlar Parkı 'önceki belediyenin yaptığı' haricinde bir ticari merkez vs. bulunmamakta.Tıpkı eski bir kasaba merkezi gibi hissediyor insan burada.Oysa pazar yerinin hemen yanında güzel bir çarşı üzerinede belki bir site inşa edilerek bu bölge canlanabilecek potansiyele sahip.Parkı gezmeye gelenlerin çıkıp alışveriş yapıp bişeyler yiyip içeceği bir mekan olmayınca köhne bir yer olmaktan başka bir getirisi olmuyor bu parkında.Bu semt sade bir örnek Keçiören'in genel görüntüsünün özeti ve göze batan bir geri kalmışlığı olan bir semt ne yazk ki.
Önceki dönem yani Turgut Altınok dönemine gelince özellikle estetik açıdan eleştiriye açık olsada Keçiören'i Keçiören yapan hizmetlerin dönemi gibi geliyor bana.Özellikle Kalaba Vadisi projeleri, teleferik, kale, şelaleler , bitirilemeyen kule projesi ve pek çok park alanı.Dediğim gibi eleştiriye açık işlersede en azından bir şehri markalaştırmaya yönelik hizmetler bence bunlar.İmar problemleri çözüme kavuşarak gecekondulaşmanın yerinin apartman yapımıyla çözüme kavuştuğu bir dönem.Elbette sorunlu ve aksaklıkların olduğu bir yapılaşma lakin yinede eskiye nazaran güzel bir görüntü oluşmuş ilçede yinede.
Başkan'ı şahsen tanımam hakkında olumlu duyumlarımda oldu özellikle 'başkanlık vasfı taşımaması' gibi olumsuz eleştirilerde.Hangi parti ve ideoloji mensubu olduğuda zerre umrumda değil kendisinden tek beklentim Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birinin idarecisi olarak ekibiyle gece gündüz çalışıp yeni ve marka projelerle ilçemizi daha medeni bir yaşam merkezi haline getirmesidir.
Sizlerinde olumlu ve olumsuz görüşlerini öğrenmek isterim arkadaşlar belediyenin hizmetlerine yönelik.Daha iyi bir Keçiören için!

Misafir 992

3 yıl önce - Pts 29 Şub 2016, 20:46

başkan başarılı değil ama keçiöreni seven ve keçiören'siz yapamayan binlerce kişi var gidip geri dönenler dahi var bildiklerim arasında.

Misafir 869

3 yıl önce - Pts 29 Şub 2016, 21:32

Keçiören eski Keçiören değil. Cazibesini yitirmeye başladı.

onurnazliaka
3 yıl önce - Sal 01 Mar 2016, 01:39

Keçiören Belediyesi'ni başarısız buluyorum. Tabi ki bu algımda önceki dönemin de etkisi büyüktür. Turgut Altınok zamanında kayalar üzerinde yükselen, oldukça kıraç bir ilçe olan Keçiören; o dönem kendi imkânları doğrultusunda gelişebileceği kadar gelişti. Ancak 2009 yerel seçimleri öncesi adi kişilerin basit bir kaset komplosuna kurban giden Turgut Altınok sonrasında Mustafa Ak, kendisini beklemediği anda Keçiören belediye başkanı olarak buldu.

İlçenin son yedi yılında ne yapıldı? Bence çok bir şey de yapılmadı. Tabi bunda daha önceki on beş yıllık döneme ait hızlı temponun da etkisi vardı. Devralınan miras parlak olunca ondan ötesinde parlamak illa ki zordu. Ancak o kadar parlaklık beklenmese bile Mustafa Ak'ın bizzat kendisinin de en ufak bir ışık saçmaması da belediyenin başarısızlığında etkili oldu. Şu an Keçiören temel hizmetlerin sıkıntısız yürüdüğü ama üzerine de en ufak bir şey katılmadığı ilçe konumunda. Ve bence ilçe, bu durumu hak etmiyor. Şu anda Çankaya, Altındağ, Yenimahalle, Mamak, Etimesgut daha düzgün hizmet alırken Keçiören bunlardan daha geride duruyor.

aliözer06
3 yıl önce - Sal 01 Mar 2016, 03:09

14 daireli binanın önüne sadece 4-5 araç çekilebilmesi. bu sebeple aracınızı birkaç sokak ileride uçurum kenarında, güvensiz bir yere parketmeniz. sanatoryum caddesi'nde sabahları otobüs beklemek. kuşcağız, bağlum, atapark'tan gelen otobüslerin durağınıza dahi uğramadan balık istifi geçip gitmeleri. sizden 2-3 misli uzak mesafedeki insaların sizin yarınız kadar süre harcayarak kızılay'a ulaşması. yerleşimin mümkün olmadığı kayalara, uçurumlara yapılan parklar. düz alanlarda çok az yeşil alan bulunması. 2000'lerden sonra değişen komşu profili. kasım 2008'e kadar 18 sene ikamet ettiğim keçiören için aklıma ilk gelenler. belediye çevresi dışında berbat bir ilçe keçiören. erken yapılaşmasının da bunda etkisi var tabii. son 10 yılda kentsel dönüşüme giren bölgelerdeki ferahlık yok keçiören'de. gökçek'in emrindeki silik karakteri dışında eleştirecek pek bir şey de bulamıyorum aslına bakarsanız ak'ta. 2014 seçimleri öncesi bulunduğum bir ev toplantısında her sokağa baştan sona kısa aralıklarla ağaçlar dikeceğiz. 10 sene sonra yemyeşil olacak tüm keçiören demişti altınok. çoğu 1 metre genişliğe bile sahip olmayan ve kendi eseri olan kaldırımlar için aşırı saçma gelmişti bana bu projesi. keçiören için böyle bir tıkanmışlık var işte mevcut belediye başkanında da, rakip adaylarda da.

Misafir 1eb

3 yıl önce - Çrş 02 Mar 2016, 21:21

Sanatoryum Caddesi üzerindeki Çagrı kolejinin ve kreşlerin olduğu yerdeki villa tipi evler çok güzel. Yol boyunca yüksek bahçe duvarları, duvarların arkasından yükselen çok güzel ağaçlar, sarmaşıklar yemyeşil. Tüm Keçiören ordan çevreyoluna kadar böyle yapılaşmış olsa Boğaz tepelerindeki lüks yemyesik villa goruntüsü bile olusurdu. Tepelerde teraslanmış yeşillikler içinde geniş bahçeler ve lüks villa tipi evler. Tam bir ütopya. Hayaller hayatlar...

kahramanali
3 yıl önce - Çrş 02 Mar 2016, 21:56

Ya Allah aşkına bu adam bu kadar başarısız ise ikinci dönemini nasıl kazandı? Sakın bana parti faktörü demeyin. Belediyecilikte particilik değil icraatler yarışır. Yahu elinizin altında internet var. Hiç mi bakmazsınız Keçiören belediyesinin kurumsal web sitesine? Kaç tane projesi var? Kaç adet kültür merkezi yapmış? Hangi mahallelere hizmet etmiş? Kaç tane yeni park yapmış ve kaç adet park yenilemiş? Hiç mi gözünüz görmez? Zaten Sizin o pazar üstünü örttü dediğiniz yerler sıfırdan tesis inşa edilmesidir. Pazar üstü örtmek değildir. Zümrüt yaşam alanıdır. O alanlarda hem düğün salonları var, hem kurs merkezleri var hem pazar yerleri, kreşler var. Yani bir pazar yeri çok fonksiyonlu olarak farklı şekillerde kullanılabiliyor. Ben neşet Ertaş sanat ve gösteri merkezinin önünden her geçişimde gerek mimarisiyle, gerek şelalesiyle, gerek ışıklandırmasıyla bakmaya doyamıyorum. Sadece Ovacık'ta yaptığı Kartaltepe kent ormanı ve mesire alanı yeter de artar bile. Ve belediyenin ağaçlandırma çalışmaları çok iyi. Zaten Keçiören'de yeterince park var. Ayrıca eleştirdiğiniz o kültür merkezleri başta Altındağ belediyesi olmak üzere bütün ak partili belediyeler harıl harıl kültür merkezi yaparken Türkiye'nin en büyük ilçesi Keçiören'de sayın Mustafa ak gelene kadar sadece 1 tane kültür merkezi vardı. Bu da incirli yunus Emre kültür merkezi sayın ak bunu yenileyerek üstüne 2 adet kültür merkezi yaptı. İsteyen herkes ile tartışırım. 6 senede Mustafa Ak kadar proje üreten başka bir başkan yoktur.

mehzey
3 yıl önce - Prş 03 Mar 2016, 09:55

Başarısızdır, vizyon eksikliği vardır, 6 yıldır keçiörene bir şey katmamıştır.

Keçiörene değer katacak, katkı yapacak bir şelale, kule ( şu an yıkılmaya çalışılan), teleferik projeleri gibi projeler üretememiş yapamamıştır.

Mustafa Ak'ın yerine keçiörende oturan kim gelirse gelsin en kötü bu kadar hizmet verebilirdi.

Misafir 1eb

3 yıl önce - Prş 03 Mar 2016, 18:44

Belediyenin yanındaki şelanin, kalenin bana ne faydası var. Ben kendi oturduğum sokağa, mahallemdeki hizmete bakarım. Sokagımdaki altyapı yeterli mi, elektrik tellerinin çirkin görüntüsünden kurtulmuş muyum, fiber altyapı ulaşmış mı, sokaklar toz toprak çöp içinde mi, yollar kaliteli mi, şık yapılar ve caddeler var mı diye sorarım. Keçiörende bu konularda olumlu gelişmeler var ama artması lazım. Ben başarılı buluyorum.

kahramanali
3 yıl önce - Cum 04 Mar 2016, 03:43

Alıntı:
Belediyenin yanındaki şelanin, kalenin bana ne faydası var. Ben kendi oturduğum sokağa, mahallemdeki hizmete bakarım. Sokagımdaki altyapı yeterli mi, elektrik tellerinin çirkin görüntüsünden kurtulmuş muyum, fiber altyapı ulaşmış mı, sokaklar toz toprak çöp içinde mi, yollar kaliteli mi, şık yapılar ve caddeler var mı diye sorarım. Keçiörende bu konularda olumlu gelişmeler var ama artması lazım. Ben başarılı buluyorum.

Olumlu ve yapıcı yorumunuz için teşekkür ediyorum.

sayfa 1
123 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet